Αφαίρεση του θρυλικού ντέρμπι του Μιλάνου, lat lat lat προκριματικό για την Inter

Ακόμα κι αν ήταν ντέρμπι με τα πάντα. Η Ίντερ νίκησε τον Μιλάνο (2-1) για να φτάσει στον ημιτελικό του Κυπέλλου. Στόχος και απόλυση για την Ibra, ποίημα στόχου του Eriksen, αλλαγή διαιτητή – ένας απίστευτος αγώνας γενικά.

Στο 2ο λεπτό, το σουτ του Leao έπεσε λίγο στο πλάι, καθώς στο 17ο λεπτό, ο Ibrahimovic χτύπησε το κεφάλι του. Ο αγώνας πέρασε γρήγορα և Στο 24ο λεπτό, ο Lukaku έφτασε στην περιοχή και ο Tatarusanu έσωσε το γκολ εντυπωσιακά.

Στην πραγματικότητα, στο 27ο λεπτό, ο Ρουμάνος σταμάτησε τον Perisic հարված հարված հարված և στο 31ο λεπτό, ο Ibrahimovi ի κατέβηκε στην άκρη της περιοχής, γύρισε, έκανε το σουτ, η μπάλα έπληξε τη δεξιά πύλη της Inter, εμφανίστηκε στο δίχτυ . Για 0-1.

Στο 37ο λεπτό, ο Περίσιτς γύρισε από αριστερά και ο Σάντσεζ πήρε το προβάδισμα, αλλά ο Χερνάντεζ έσωσε τη γραμμή. Αμέσως πριν από το διάλειμμα, οι παίκτες και των δύο ομάδων σχεδόν πιέστηκαν, ο Luakaku և Imbra ήταν «τρυφεροί» τέσσερις ή τέσσερις.

Στο 50ο λεπτό, λίγα δευτερόλεπτα μετά τα σουτ του Κατάροφ και του Σάντσεζ, ο Ταταρουσάνου έκανε δύο μεγάλες παρεμβάσεις, μέχρι το 55ο λεπτό, ο Τομόρι σώθηκε από το σουτ του Λουκάκου.

Και στα 58Σε: Ο Βαλέρι απέσυρε τον Λατ Λάταν Ιμπραήμοβιτς με 2 λεπτάότι: για να ασκήσει πίεση στο κίτρινο Κολάροφ, μέχρι το 70ο λεπτό η Ίντερ δέχτηκε ένα πέναλτι για να ανατρέψει τον Μπαρέλα από τον Λέο. Ο Λουκάκου κατάλαβε ότι έκανε το σκορ 1-1. Το ντέρμπι τα είχε όλα. Ακόμα και μια αλλαγή διαιτητή, όπως στο 74ο λεπτό, η Valerie ένιωσε άβολα στο γόνατο, και ο Keefe πήρε τη θέση του.

83Σε: Ο Ταταρούσανου έσωσε μετά το σουτ του Χακίμι և βγήκε από το αριστερό σουτ του Βίνταλ το 88 και το επόμενο λεπτό ο Μάγιτ έκανε ένα λάθος, και ο Λάταρο αριστερά από τα δεξιά և έκανε το σουτ, αλλά ο Ταταρουσανού είπε όχι.

Ο Ίντερ έκλεισε το σκορ μόνος του ին Το 90 ար ο Lautaro έκρυψε τη μπάλα με τον Lukaku και ο Βέλγος δημιούργησε από κοντά, αλλά ο Tatarusanu έκανε άλλη μια απίστευτη κίνηση.

Στα 90 + 2, ο Λουκάκου έχασε και πάλι, ενώ το 90 + 7, ο Κρίστιαν Ερίκσεν επέτρεψε επιδέξια την παραβίαση – 2-1.

ΜΕΤΑΞΥ: Hadanovic, Darmian (46 ‘Hakimi), Kolarov (90 + 2’ Young), de Fry, Scriniar, Vidal, Perisic, Brozovic (88 ‘Eriksen), Sanchez, Barela, Lukaku

ΜΙΛΑΝΟ Tatarusaniu, Kier (19 ‘Tomori), Romanioli, Hernandez, Meite, Dalot Casey, Selemekers (85’ Castillejo), Ibrahimovic, Leao (85 ‘Krunich), Brahim Diat (60’ Rebic)

Πηγή: aek365.org