Βαθιά αναπνοή με αντιστροφή ENP (vid)

Η Enp κέρδισε μια τεράστια νίκη στην Αμμόχωστο εναντίον της Νέας Σαλαμίνας. Η ομάδα του Παραλίμνι κέρδισε ένα πλεονέκτημα 2-1 χάρη στα γκολ του Γκάντο Φελίπε, φτάνοντας τους 27 πόντους. Ο Carmiscos, ο οποίος άνοιξε το σκορ με τον Kamisoko ացին από το 10ο λεπτό λόγω της απομάκρυνσης του Βαρέλα με έναν παίκτη λιγότερο, παρέμεινε με 29 πόντους.

Η εξέλιξη του αγώνα

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τη Νέα Σαλαμίνα, καθώς η Βαρέλα έλαβε άμεση κόκκινη κάρτα από το 10ο λεπτό με την παρέμβαση του VAR. Τα ψηφιακά υπόλοιπα άλλαξαν, αλλά η ομάδα που κέρδισε δεν μπορούσε να το εκμεταλλευτεί. Στο ENP κυριάρχησαν οι οικοδεσπότες, οι οποίοι έλεγξαν το πρώτο ημίχρονο σε απόλυτο βαθμό.

Το κόκκινο και το λευκό δημιούργησαν καλές ευκαιρίες, έχασε να ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι με τον Νικολάου, τον Όσι և Wagner. Οι οικοδεσπότες πέτυχαν το γκολ στο 26ο λεπτό. Ο Osey πήρε το σταυρό και ο Kamisoko έστειλε την μπάλα με ένα δυνατό κεφάλι στον Gatsevsky.

Ο Ngo σημείωσε τον μοναδικό καλό γύρο για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου η Σαλαμίνα διπλασίασε σχεδόν το γκολ του, αλλά ο Lucero ώθησε την επικίνδυνη στροφή του Danilo.

Αυτό που απέτυχε να κάνει η ENP στο πρώτο ημίχρονο, η ENP έκανε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα της Ferrer πίεσε, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, πέτυχε μια πολύ δυνατή νίκη.

Στο 65ο λεπτό, το ναυτικό ισοφάρισε τον αγώνα με τον Γκάντο, ο οποίος έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να χάσει στο 82ο λεπτό. Στο παρελθόν, και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά δεν βρήκαν το γκολ.

Όλα αυτά μέχρι το 85ο λεπτό, όταν ο Felipe έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ του Weselowski με ένα εκπληκτικό φάουλ, δίνοντας στην ομάδα του τη μεγαλύτερη νίκη μέχρι την επόμενη.