Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android և ΕΔΩ για iOS

BUNDESLIGA – 19η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

VERBS MUNICH – HOFFENHEIM: 4-1

Στάδιο: Allianz Arena

Μια «φυσιολογική» εμφάνιση για τη Μπάγερν Μονάχου, που νίκησε το Χόφενχαϊμ 4-1 στο Allianz Arena και παραμένει στην πρώτη θέση, περιμένοντας το βράδυ ντέρμπι Λειψίας-Λεβερκούζεν για να δει τη διαφορά από τη δεύτερη θέση. Μια εξαιρετική παράσταση από τον Hans Flick από τους Βαυαρούς, που έπαιξε πολύ καλά, ανέτρεψε την άμυνα του Hoffenheim, θα μπορούσε να είχε πετύχει πολλά περισσότερα γκολ, αν όχι για τον εξαιρετικό Oliver Beauman.

Ο Χόφενχαϊμ είχε την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στον 8ο. Ο Baumgarts πέρασε στον Bebu, ο οποίος έχασε τέσσερα με τέσσερα με τον Noyer στον τερματοφύλακα της “Βαυαρίας”. Στο 16ο λεπτό, η “Βαυαρία” έχασε μια τεράστια ευκαιρία με ένα πέρασμα από τον Κομάν στον Μίλερ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα με το κεφάλι του στο δοκάρι του Μπόουμαν. Στο 27ο λεπτό, μια καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Kramarich εργάστηκε με μεγάλη ενέργεια στον Pavar և που πέρασε στον Bebu, ο οποίος έστειλε την μπάλα ψηλά από μια εξαιρετική θέση. Στο 32ο λεπτό, οι Βαυαρικοί άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά από τον Boateng μετά από τη γωνία του Kimich, ο οποίος είχε μια καλή στιγμή στο 37ο λεπτό με ένα όμορφο μέρος, το οποίο έκλεισε από τον Bauman. Στο 43ο λεπτό, η “Βαυαρία” κέρδισε ένα πλεονέκτημα δύο στόχων, όταν ο Μίλερ έκανε ένα όμορφο πέρασμα για τον Lewandowski, ενήργησε με απίστευτη ενέργεια, εξισώθηκε για τον Μίλερ, ο οποίος το έκανε 2-0 με ένα σουτ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Χόφενχαϊμ έριξε τον Ρούντι σε έναν υπέροχα ανυψωμένο Bebu, και ο Kramaric, με ένα απίστευτο σημείο στον αέρα, έφτασε στο 2-1.

Η πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου ήταν η “Βαυαρία” στο 52ο λεπτό, όταν ο Κόμα έκανε μια όμορφη ενέργεια στον Άνταμς, που χτυπήθηκε από τον Μπεμάνν, και πέντε λεπτά αργότερα πήρατε ένα πλεονέκτημα δύο γκολ ξανά, όταν ο Κόμα έπαιξε καλή ενέργεια. πυροβολήθηκε, ο Pos και ο Boman να συγχέουν, και ο Lewandowski σε κοντινή απόσταση, 3-1. Στο 63ο λεπτό, οι Βαυαρικοί τελείωσαν το παιχνίδι με τον Κομάν, έχοντας μια καλή στιγμή για τον Γκναμπρί, ο οποίος έκανε το σκορ 4-1 με τον Μπόμαν 4-1. Μετά από 70 λεπτά, η “Βαυαρία” σημείωσε ένα γκολ με τον Pavar, αλλά το γκολ ακυρώθηκε, καθώς το γκολ του Sane κατέλαβε τον αγώνα. Στο 88ο λεπτό, το “Hoffenheim” είχε μια καλή στιγμή από την πλευρά του “Nordwhite”, το οποίο ο Neuer έσπρωξε πίσω εντυπωσιακά.

ΜΠΑΓΙΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Noyer, Pavar, Boateng (87 ′ le ule), Alaba, Davis, Kimich, Marc Roca (69 ուսի Musiala), Gnabri (69 ′ Sane), Miller (74 ′ Chupo-Moting), Coma (74 ′ Douglas Costa)

HOFFENHEIM: Bowman, Adams (58 ′ Vogt), Nordwight, Pos, Gachinovich (58 ′ Caderabek), Samaseku (74 ′ Grilich), Jon, Rudy, Baumgartner (74 Pelfodil), Bebum

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΑΥΓΣΒΟΥΡΓΟ. 3-1:

Στάδιο. Πάρκο Signal Iduna:

Ας επιστρέψουμε στις νίκες του Ντόρτμουντ, οι οποίες είναι 3: Έφτασαν με σκορ 1, νίκησαν το Άουγκσμπουργκ στο “Signal Iduna Park”, γιόρτασαν τρεις βαθμούς μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες και μπήκαν ξανά στο “κόλπο” του Champions League. Εξαιρετική απόδοση από τη Βεστφαλία, η οποία, παρά την επιστροφή στο σκορ, αντιστάθμισε τη ροή του παιχνιδιού, ανταποκρίθηκε με εξαιρετικό και συνδυασμένο ποδόσφαιρο, σημειώνοντας τρεις βαθμούς

Ο Ντόρτμουντ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 4ο λεπτό με μια κεφαλίδα από τον Ντελάνι μετά από μια γωνία από το Σάντσο, το οποίο αποκλείστηκε από τον Γκίτς, ο οποίος μπλόκαρε τα τέσσερα ή τέσσερα του Μπραντ στο 8ο λεπτό. Μετά από 10 λεπτά το Άουγκσμπουργκ άνοιξε το σκορ όταν ο Γιάγκο έκανε ένα πέρασμα, ο Χούμελς δεν μπορούσε να κυνηγήσει և η μπάλα έφτασε στον Χάνι, ο οποίος σημείωσε 0-1. Στο τέλος των 20 λεπτών, οι Westphalians κέρδισαν πέναλτι για το χέρι του Iago, και ο Haland ανέλαβε, στέλνοντας την μπάλα στο τερματικό. Στο 23ο λεπτό, ο Ντόρτμουντ έχασε μια τεράστια ευκαιρία όταν ο Guerrero πέρασε το σταυρό για τον Haaland, ο οποίος πήρε το προβάδισμα, αλλά ο Gikevic σπρώχτηκε πίσω εντυπωσιακά, ενώ τρία λεπτά αργότερα, μετά από ένα σκληρό σουτ από τον Ray, χτύπησε την μπάλα με ακρίβεια. Στο 44ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με ένα μακρύ σουτ από τον Ρίχτερ, που βγήκε λίγο έξω.

Ο Ντόρτμουντ είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου σε 54 λεπτά. Ο Μπραντ συμπιέστηκε καλά για τον Σάντσο, ο οποίος μπήκε στο πλάι και δημιούργησε χώρο, αλλά ο Γκικ έσπρωξε πίσω. Στο 63ο λεπτό, η Βεστφαλία ήρθε σε πλήρη ήττα, ο Guerrero ανέβηκε τέλεια για τον Sancho, ο οποίος παραβίασε μια περιοχή και έκανε το σκορ 2-1. Στο 75ο λεπτό, ο Ντόρτμουντ τερμάτισε το παιχνίδι με τον Σάντσο να ρίχνει το γήπεδο για την Ολλανδία, η οποία επέστρεψε, και ο Ουντοκόι έστειλε την μπάλα στο γκολ της ομάδας του, 3-1. Στο 82ο λεπτό, η Βεστφαλία είχε μια καλή στιγμή μετά από ένα πέρασμα με τον Guerrero για τον Haaland, ο οποίος πυροβόλησε από μια εξαιρετική θέση, αλλά αποκόπηκε από τον Gwuleu την τελευταία στιγμή.

Ντόρτμουντ Birki, Murray (77 ′ Piszczek), Akanji, Hummels, Guerrero (84 ′ Schultz), Delaney, Bradt (75 ′ Bellingham), Reina, Sancho, Royce (84t Dahud), Ολλανδία

ΑΥΓΣΒΟΥΡΓΟ. Gickich, Oxford, Gwelelu, Uduokai, Caligiuri, Grueto (75 ′ Siveha), Stromble, Iago (77 Պ Pedersen), Khan (65 ′ Vargas), Richter (65 ′ Jensen), Niederh G

ΕΝΩΣΗ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ – GLANDBACH: 1-1

Στάδιο: An der Alten Försterei

Midfield Union Division για Union Berlin և Gladbach, που έφτασε στην An der Alten Försterei, και οι δύο έχασαν από τους Ευρωπαίους πρωταθλητές.

Ο Γκλάντμπαχ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού για τρίτη φορά, βγαίνοντας στην αντεπίθεση, όταν η μπάλα έφτασε στον Γκάιλ, πέρασε στον Κράμερ, ο οποίος ισοφάρισε τον Χόφμαν, αλλά το σουτ του τελευταίου σταμάτησε από τον Λούτε. Ο Union άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό, όταν ο Andrich πέταξε και ο Knoche έφτασε στο 1-0 με μια όμορφη κεφαλιά. 39 ′ Μια νέα καλή στιγμή για την πρωτεύουσα ομάδα με ένα μακρύ σουτ από τον Slotenberg, που βγήκε λίγο έξω.

Στο 59ο λεπτό առաջին την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Γκλάντμπαχ έπαιξε ισοπαλία με τον Χόφμαν և Πλέια, όπου έπαιξαν υπέροχα «1-2» και το τελευταίο με απίστευτη θέση 1. 1:

ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ. Lute (69 ′ Carius), Friedrich, Knoche, Sloterberg (79 ′ Bilter), Rirson, Enter (66 ′ Grisberg), Andrich, Gizelman, Tuhert (85 ′ Dachaku), Avonij (79 v) Po

ΓΛΑΝΤΠΑΚΗSomer, Liner, Ginder, Elvendi, Bensbain, Kramer (58 ′ Neuhaus), Zak Acaria, Hoffman (75 ′ Stidl), Wolf, Thuram, Plea

EINDRACHT FRANKFURT – ΒΕΡΟΛΙΝΟ HERTA: 3-1

Στάδιο. Πάρκο Deutsche Bank:

Η τεράστια νίκη του Eintracht Frankfurt, που πραγματοποιήθηκε στο “Deutsche Bank Park” 3. Εκκαθάρισε την Hertha Berlin με σκορ 1, νίκησε την πρωτεύουσα, γεμάτη στο Champions League.

Ο Eintracht είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 10ο λεπτό, όταν ο Kostic στράφηκε στον Andre Silva, ο οποίος θα είχε μόλις σκοράρει, αλλά η Torunariga έκοψε την τελευταία στιγμή. Ένα λεπτό αργότερα, η Hertha απείλησε τον Toussaint με μια κεφαλιά από τη γωνία του Κουνιά, η οποία βγήκε λίγο. Στο 21ο λεπτό ήταν μια καλή στιγμή για τους “αετούς” με το σουτ του Έντικα, το οποίο ώθησε πίσω τον Γιάρσταϊν, καθώς και το 28ο σουτ της Καμάντα. Ήταν μια καλή στιγμή για τον Eintracht στο 43ο λεπτό, με μια όμορφη ενέργεια με τον Andre Silva, έκανε ένα σουτ, το οποίο απορρίφθηκε από τον Yarstein.

Ο Eintracht είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου στο 60, όταν ο Kamanda έκανε ένα πέρασμα για τον Kostic, ο οποίος χτύπησε την μπάλα στέλνοντάς τον στον στόχο του Yarstein. Στο 66ο λεπτό, η Hertha άνοιξε το σκορ με ένα απίστευτο σουτ από τον Piontek από ένα μεγάλο ύψος. Ένα λεπτό αργότερα, οι Eagles έφτασαν με τον Kostic, κάνοντας ένα απίστευτο σταυρό για τον Andre Silva, ο οποίος έφτασε στο 1-1 με κεφαλιά. Στο 79ο λεπτό, οι Βερολίνοι απείλησαν τον Πιοντέκ με ένα όμορφο ενεργειακό σουτ από το πλάι, το οποίο τελείωσε έξω από την εστία του Τράπ. Στο 85ο λεπτό, ο Eintracht έφτασε σε μια πλήρη ήττα, ο Toure πέτυχε ένα πέρασμα, και ο Hintereger έκανε το πρώτο γκολ 2-1 με κεφαλιά. Λόγω των καθυστερήσεων, οι “Eagles” κέρδισαν ποινή για το διορισμό του Kunias Andre Silva, και πήρε τη θανατική ποινή – 3-1.

ΦΑΝΚΦΟΥΡΤΙΝΟ EINDRACHT: Trapp, Tuta, Hintereger, Entika, Barcock (61 ′ Jovic), Hashebe (76 ′ Rode), Kostic, So, Kamanda (82 ′ Khrushchev), Younes (61 ′ Toure), Andre Silva

ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ Yarshtein, Klunder, Stark, Torunariga, Netz (45 ′ Mitelstedt), Gentuzi, Askasibar, Toussaint, Luchebaccio (76 ′ Leki), Kunia, Piontek

VERDER BREMIS – SCHALKE: 1-1

Στάδιο: Wohninvest Weserstadion

Werder Bremen Շ Schalke Division, που έφτασε στο Vohinvest Westerstadio 1. Με σκορ 1, με το “royal blues”, αν και είχαν ένα πλεονέκτημα στο πρώτο ημίχρονο – πήραν το προβάδισμα στην κατάρρευση, արձագ ο Werder απάντησε στο δεύτερο, σώζοντας πόντους

Ο Σάλκε είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 3ο λεπτό με μια κεφαλιά από την Hope, η οποία πήγε πολύ μεγάλη, και στο 19ο λεπτό ο Mascarel βρήκε τον Becker, ο οποίος κτύπησε λίγο την μπάλα. Στο 38ο λεπτό, το “royal blues” άνοιξε το σκορ, όταν ο Becker είχε μια καλή στιγμή για τον Arit, ο οποίος γύρισε από την πλευρά, και ο Mascarel, με ένα όμορφο σουτ, έκανε το σκορ 0-1.

Ο Werder είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου στα 50 με την κεφαλίδα του Toprak μετά από ένα κόρνερ, το οποίο σταμάτησε ο Ferman, καθώς και το σουτ του Egstein δύο λεπτά αργότερα. Μια άλλη καλή στιγμή για τους οικοδεσπότες στο 53ο λεπτό με ένα σουτ από τον Sargent, το οποίο βγήκε λίγο έξω, ενώ στο 74ο λεπτό ο Sargent κατευθύνθηκε την μπάλα πίσω στον Ferman. Στο 77ο λεπτό, ο Werder πήρε τελικά αυτό που του άξιζε με βάση την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου. Ο Ozako έκανε μια κάθετη πάσα για τη Rasica, ισοφάρισε τον Mohvald, ο οποίος έκανε το σουτ 1-1. Στον τελευταίο γύρο του αγώνα, ο Werder σημείωσε ένα γκολ με τον Max Egstein, αλλά το γκολ ακυρώθηκε επειδή στην αρχή του γύρου, η μπάλα βγήκε από τη σειρά του Gebre-Silasi.

WERDER BREMEN: Pavlenka, Velikovich, Toprak, Friedl, Gebre-Silas, Max Egestein, Agu (45 ′ Augustinson), Bittenkur, Ebom (45 ′ Mohwald), Schmidt (45 աս Rasizo), Sharjah (61a)

ΣΑΛΚΕ. Ferman, Becker, Kabak, Nastayich, Kolasinats, Istanbul, Mascarel (80 ′ Tiao), Chef (45 ′ Bugelab), Out, Arit (70 ′ William), Hope (80 ′ Field)

Πηγή: aek365.org