ΒΙΝΤΕΟ. Κέρδισε με απλούς υπόπτους և … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Ήταν μια δύσκολη αλλά πολύ μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα στον αγώνα ενάντια στον “Ολυμπιακό” στο γήπεδο “ir irio” – 2-1, που τον οδηγεί στην πρώτη θέση με μόνο 43 πόντους.

Το γκολ του Μπλουζ σημείωσε ο Ντιγκίν իտ Πίττας και ο Πεχλιβάνης μείωσε το γκολ του Ολυμπιακού. Ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην 9η θέση με 24 πόντους λόγω της ήττας του.

Προφίλ παιχνιδιού.

Ο Apollon μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Dignini στο 10ο λεπτό.

Ο Γάλλος επιθετικός του Απόλλωνα μπήκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων, έπιασε το χτύπημα, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Νεόφυτου Μιχαήλ, ανίκανος να ανταποκριθεί.

Δύο λεπτά αργότερα, η acha akhariu έφερε το παιχνίδι σε ισοπαλία, αλλά ο VAR, μελετώντας τη σκηνή, βρήκε ένα λάθος από τον Mancis εναντίον του Youste, με αποτέλεσμα το γκολ να ακυρωθεί.

Τότε και οι δύο ομάδες έχασαν μεγάλες πιθανότητες να σκοράρουν με τον Pitta և Manzi, οπότε παρέμεινε 1-0 μέχρι το διάλειμμα.

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο του γκολ με τον Άνις Πίττα να ψάχνει το δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά σημείωσε 78 ‘.

Μετά από μια κακή απομάκρυνση από τον αμυντικό του Ολυμπιακού, η μπάλα προσγειώθηκε στα πόδια του Ίαν Γιάντη Πίττα, ο οποίος έριξε ένα σκληρό στεγνό և μπάλα στο δίχτυ του Νεόφυτου Μιχαήλ.

Δύο λεπτά αργότερα, μετά από ένα σουτ από τα δεξιά, ο Πεχλιβάνης χτύπησε τον Δημητρίου με ψηλό κεφάλι, 2-1.