ΒΙΝΤΕΟ. Ο Ολυμπιακός τον χτύπησε ξανά. Πέταξε … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Η “Ομόνοια” έπαιξε άγνωστα և πολύ άσχημα στο παιχνίδι εναντίον του “Ολυμπιακού” στο γήπεδο “GSP”, αφήνοντας δύο πόντους για να κερδίσει τον τίτλο.

Αποδείχθηκε ότι οι Πράσινοι έχασαν από τον Κάι στο 28ο λεπτό, αλλά στο 42ο λεπτό κατάφεραν να ισοσταθμίσουν με τον Παπούλη. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο “Ολυμπιακός” ήταν καλύτερος, αυτός που έχασε τις μεγάλες ευκαιρίες για να κερδίσει το παιχνίδι.

Προφίλ παιχνιδιού.

Ο Ομόνοια μπήκε δυνατά στο πεδίο, το οποίο έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Τσέποβιτς μόνο στο δεύτερο λεπτό, αλλά ο Σέρβος δεν βρήκε την μπάλα από την πλεονεκτική θέση.

Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά, ο Ολυμπιακός ισορροπούσε το παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Fabrice Kay στις 28.

Ο ποδοσφαιριστής των Πρασίνων, που έλαβε μια μεγάλη μπάλα, κατέβηκε εξαιρετικά երբ, όταν είδε ότι δεν είχε υποστήριξη, έκανε ένα στενό σουτ από περίπου 25 μέτρα, στέλνοντας την μπάλα σε ένα μέρος όπου ο Fabiano δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Χρειάστηκε δώδεκα λεπτά από την Ομόνοια για να ανταποκριθεί σε ένα ριμπάουντ που πέρασε στο γήπεδο με τον επιθετικό Φώτη Παπούλη.

Η σκηνή ξεκίνησε με τον Loizu, ο οποίος κατέβασε την μπάλα μετά την άκρη μιας μπάλας, πλησίασε την περιοχή του Ολυμπιακού, έκανε ένα σουτ, αναγκάζοντας τον Νεοφίτο Μιχαήλ να αποκρούσει.

Η μπάλα πήγε στον Παπούλη, ο οποίος νίκησε τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού 1-1 σε ένα δροσερό μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός προσπάθησε και έχασε τεράστιες ευκαιρίες για να κάνει το σκορ 1-2, και ο Πεχλιβάνης και ο Γκούσταβο δεν μπορούσαν να τα χρησιμοποιήσουν.

1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, թիմ και οι δύο ομάδες σημείωσαν βαθμούς