ΒΙΝΤΕΟ. Ο Πουσαϊτίδης έφερε το μαγικό ραβδί … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ενάμιση μήνα αργότερα, η APOEL γευτούσε τη χαρά της νίκης στο GSP Stadium 3. Νικώντας τον Ερμή με σκορ 0.

Για τους Blue-Yellows, ο Yeprem և Ben Sahar σημείωσε (δύο γκολ) για να οδηγήσει την ομάδα τους στη νίκη, στο ντεμπούτο του Savvas Pursaititidis, στον πάγκο της ομάδας.

Με τη νίκη του, η APOEL σημείωσε 19 βαθμούς στη 10η θέση, μόνο έξι βαθμούς μακριά από τους πρώτους έξι.

Προφίλ παιχνιδιού.
Ο APOEL ξεκίνησε έντονα τον αγώνα, έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, ενώ το ίδιο συνέβη και με τον Ερμή, ο οποίος είχε ένα τερματοφύλακα με τη Ρωσία.

Στο 27ο λεπτό ο Giorg Orjos Yeprem πήρε την μπάλα από τον Νιούχου και έστειλε την μπάλα στο αβοήθητο παράθυρο με ένα υπέροχο σουτ για να απαντήσει στον Κάιεκ 1-0.
Ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να ασκεί πίεση στον Ερμή, αναζητώντας το δεύτερο γκολ για να καθαρίσει το παιχνίδι. Στα καλύτερά του, ο Kaike έσωσε ένα γκολ με τέσσερα προς τέσσερα εναντίον του Clonaridis προτού να πει όχι στον Ephraim στον ίδιο γύρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η APOEL συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, χάνοντας μια τεράστια ευκαιρία με τον De Vincenzi στο 52ο λεπτό, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ. Ο Kayke εξουδετέρωσε την Αργεντινή, αλλά ο Gabriel άφησε την απόσταση, πριν από την άκρη.

Τέλος, η APOEL σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 68ο λεπτό του αγώνα ενάντια στον Ben Sahar.

Ο Clonaridis ήταν αυτός που πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και έκανε ένα γκολ με τη μπάλα στον επιθετικό των blue-yellows, ο οποίος πήρε τη θέση του 2-0.

Στο 91ο λεπτό του αγώνα, ο Ben Sahar έβαλε το μπάρμπεκιου στο κέικ, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τρίτο στην ομάδα του.

Ο Sahar πήρε το πέρασμα και εμφανίστηκε στο πρόσωπο του Kayeke, τον οποίο δημιούργησε τέλεια για το τελικό 3-0.