ΒΙΝΤΕΟ. Το μετέτρεψε σε ροντέο, αλλά έσωσε το ατύχημα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η “Ανόρθωση” είχε μια δύσκολη νίκη με 2-1 επί της “Καρμιώτισσας” στο 22ο παιχνίδι του πρωταθλήματος, στον “Αντώνη Παπαδόπουλο”.

Οι Μπλε και οι Λευκοί, οι οποίοι ήταν οι καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι, άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με τον πρώτο επιθετικό τους Giorgi Kvilitaya.

Ο αμυντικός της Karmiotisa Perez προσπάθησε να περάσει τη μπάλα στον τερματοφύλακα του, αλλά η σειρά δεν ήταν πολύ καλή, με αποτέλεσμα ο Kvilitaya να εισέλθει στην περιοχή και να ανοίξει το σκορ με γκολ.

Στο 28ο λεπτό, ο Ντάισβιλ πέρασε στον Καλτσάς, ο οποίος, έχοντας την ιδανική θέση, έκανε το σκορ 2 0 Για την ομάδα της Αμμοχώστου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η “Ανόρθωση” δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα γκολ, αλλά στο 80ο λεπτό, το γκολ του Γαλιτσίου εναντίον του “Χαϊβιβάλη” έκανε τον Καρμιώτη έντεκα βαθμούς.

Ο Sassin δέχτηκε την ήττα του και νίκησε το “Loria” 2-1.

Το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος, և “Ανόρθωση” γιόρτασε τη νίκη.

Η ταυτότητα του παιχνιδιού.

Διόρθωση: Loria, Κ. Artimatas (46 ′ Galicios), Risvanis, Vrgots, Dausville, Korea, Busuladzic, Husbauer (46 ′ Elundu), Micha (67 ′ Margasa), Kaltsas (67 ′ Christoph), Quilia).

Καρμιώτισσα. Tumpas, Efstatio, Savva, Christophe, Perez, Christo (66 ′ Duarte), Neofitu, Reynolds (66 ′ Bubacari), Bargan (80 ′ Pahipis), Hajivasilis, I. Σάσι.