Για να προκριθείτε ως “Boss” Protathlima.com

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android Տ ΕΔΩ για iOS

Το Apollo Real Estate Gallery έγινε ο «ηγέτης» στα προκριματικά για τον Μεγάλο Τελικό του Γυναικείου Κυπέλλου ΟΠΑΠ. Στον πρώτο ημιτελικό της Τετάρτης, νίκησαν τον πρωταθλητή Robo Markets AEL έπος 2-3 2-3 στο “ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ”.

Οι πρωταθλητές κέρδισαν 2-0, δείχνοντας τον έλεγχο των ημιτελικών. Ωστόσο, με μια μακρά αντεπίθεση, η Gallery Apollo, η οποία έλαβε το coronavirus την Κυριακή, απάντησε και κέρδισε το σκορ.

Είναι προφανές ότι ο ηγέτης του τελικού ανήκει στην “Apollo Property Gallery”, η οποία θα πραγματοποιήσει την επανάληψη το Σάββατο, 24 Απριλίου, στην έδρα της. Οι “Αμαζόνες” μπορούν να προκριθούν για οποιαδήποτε νίκη. Η Robo Markets AEL ψάχνει για νίκη 3-0 ή 3-1 στο γειτονικό APOLLON ARENA για να προκριθεί. Η νίκη 3-2 οδηγεί σε αποκλεισμό στο “χρυσό” σετ.

Οι πρωταθλητές ήταν καλύτεροι στο πρώτο σετ και προηγήθηκαν 1-0, 25 ’18.

Το δεύτερο σετ ήταν ισοδύναμο με το γεγονός ότι οι “μπλε-κίτρινοι” απέφυγαν 13-10, αλλά το “μπλε” ισοφάρισε 14-14. Η Robo Markets AEL κατάφερε να ελέγξει το ρυθμό, τερματίζοντας το σετ με σκορ 21-17, κερδίζοντας 21-2 με σκορ 25-21, “γράφοντας” 2-0 στο ντέρμπι.

Υπέροχη αρχή για το τρίτο σετ της Robo Markets AEL καθώς προηγήθηκαν 05-01. Ωστόσο, σχεδόν αμέσως, η γκαλερί Apollo Property ήταν ισοπαλία στις 05-05, πριν από τις 08-09.

Οι πρωταθλητές, ωστόσο, δεν επέτρεψαν στους «παγετώνες» να διαφύγουν, ήταν μπροστά 11-10. Το τρίτο σετ ήταν ενδιαφέρον όταν ο Robo Markets AEL απέφυγε 17-14, η κατάσταση δεν άλλαξε και μετά 20-17.

Οι παίκτες του Ian anis, Ιαπωνία, απάντησαν και πήραν το προβάδισμα 20-22. Ωστόσο, η Robo Markets AEL έδεσε το σετ με 23-23 με επιπλέον πόντους, οι Blues κέρδισαν 24-26 στα 30 και μειώθηκαν σε 2-1.

Το Apollo Property Gallery ξεκίνησε με τη διείσδυση της τέταρτης σειράς, που προηγήθηκε της 01-05, και υποκινήθηκε ψυχολογικά. Οι πρωταθλητές, ωστόσο, έδειξαν παλμό και γύρισαν τα δεδομένα αφού κέρδισαν ένα πλεονέκτημα 10-09.

Το ντέρμπι της Λεμεσού ήταν point-to-point όταν η Robo Markets AEL πήρε το προβάδισμα 17-15, αλλά το Apollo Property Gallery βρήκε το προβάδισμα 21-23. Το σετ οδήγησε σε επιπλέον πόντους όταν η «έκπληξη» επικράτησε στα 30 με 24-26 և ισοσταθμίζοντας τον πρώτο ημιτελικό σε 2-2 σετ.

Η Robo Markets AEL πήρε το προβάδισμα στο πέμπτο σετ με σκορ 04-03, αλλά τα “θαύματα” της γκαλερί ακινήτων “Apollo” πήραν το προβάδισμα στις 05-09 με αλλαγή πεδίου, κερδίζοντας το “πλεονέκτημα”. Το “Navy” ήταν μπροστά στις 06-11, στις 07-13, έγινε το αγαπημένο της σειράς, ο πρώτος ημιτελικός. Գ. Οι παίκτες της Ia Apanis έγιναν «αφεντικό» των προκριματικών αφού κέρδισαν το παιχνίδι ισοπαλίας στο σετ των 16-15 με σκορ 08-15.