Γκόλ από τον Σιλή, νίκες για Καστάνο και Πιέρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Από εκεί, Πιερός Σωτηρίου φαίνεται να προσαρμόζεται στη Βουλγαρία. Κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, έκανε μια άλλη εμφάνιση, παίρνοντας τον Ludogorets 4-1 στην έδρα του Bero. Η ποιότητά του δίνεται,: περνάει ο χρόνος, θα δούμε πώς παλεύει περισσότερο.

Στην Ιταλια, Γρηγόρης Καστάνος Η Φροζινόνε κέρδισε 2-1 στην Κοζέντσα. Η χώρα αγωνίζεται επίσης Αγαπητέ Βρίκη!, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στην τρίτη κατηγορία με το πουκάμισο Catania, περνώντας ως αναπληρωτής.

Αλλά ας δούμε τι έχουν κάνει οι άλλοι Κύπριοι στο εξωτερικό.

Αγγλία:

Jack Rawls (Stevenage): Έμεινε έξω από την αποστολή εναντίον του Harrogate 1. Χάρη στη νίκη εντός έδρας 0-0.

Ason Eason Δημητρίου (Σάουθεντ Γιουνάιτεντ). Έκανε μια αλλαγή στο 78ο λεπτό στο εκτός έδρας παιχνίδι με το “Oldham” 0-0.

Χάρι Κυπριανού (Southend United) Δεν είχε καμία αποστολή στον αγώνα ενάντια στον Όλνταμ.

Ruel Sotirio (Leighton Orient). Λόγω τραυματισμού, έμεινε εκτός αποστολής λόγω της ήττας 4-0 από τον Έξετερ.

Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Στο παιχνίδι εναντίον του Έξετερ, παρέμεινε στον πάγκο.

Nick Tsarulla (Crowley Town). Δεν ανακοινώθηκε στην ομάδα στο εκτός έδρας παιχνίδι εναντίον του “Tranmer” με σκορ 1-0.

Άντριου Ελευθερίου (Ντάγκενχαμ) Έμεινε έξω από την αποστολή 2-2 μετά το εντός έδρας παιχνίδι με τον Μπόραμ.

Αντώνης Βασιλείου (Μπάρνετ). Είναι από το “Yovil” 4. Δεν ήταν στη λίστα μετά την ήττα 1: 1 εντός έδρας.

Ιταλία

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Στο 90ο λεπτό, το κλειδί ήταν στο σπίτι του “Cosenza” 2. Στη νίκη με σκορ 1.

Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια): Ο 20χρονος κυπριακός πτέρυγας έκανε το ντεμπούτο του με ένα πουκάμισο της Κατάνια, κάνοντας μια αλλαγή στο 81ο λεπτό με νίκη 3-0 επί της Μπισέλι.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Κέρδισε το παιχνίδι με τον Moreirense 2. Στην ήττα με σκορ 0, αλλά αντικαταστάθηκε στο 34ο λεπτό.

Marcus Edwards (Γκιμαράες). Οι Guimaraes θα παίξουν αύριο (9/3) στην έδρα της Braga.

Ολλανδία:

Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα). Έμεινε εκτός αποστολής λόγω της νίκη 4-3 εκτός έδρας του “Volendam”.

Βέλγιο

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Ηχογράφησε συμμετοχή 90 λεπτών στην ήττα 1-0 στην έδρα του Muscron.

Ελλάδα

Νικόλαος Ιωάννου (Άρης). Παρέμεινε στον πάγκο στο ντέρμπι ενάντια στον ΠΑΟΚ στο Στάδιο της Τούμπας (2-2).

Ιωάννης Κωστής (Λεβαδάκος). Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι 0-0 εναντίον των Χανίων.

Νέστορας Μητίδης (Λεβαδάκος). Ήταν βασικός στο παιχνίδι εναντίον των Χανίων, έχοντας ακόμη και κάποιες καλές ευκαιρίες σκόρερ. Αναπληρώθηκε στο 79ο λεπτό.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Στο 90ο λεπτό, χάνοντας από τον Σεντ Τζον Ονστόν 1-0.

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (Zeblin Michalovce): Παρέμεινε στον πάγκο ενάντια στο “Nitra” 1. 0 νίκη εντός έδρας.

Βουλγαρία

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Έκανε αλλαγή στο 67ο λεπτό στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Μπέρο 4-1.

Παναγιώτης Λούκας (Τσάρσκο Σέλο). Ο Τσάρσκο Σέλο παίζει σήμερα (8/3, 17:30), φιλοξενώντας τη Σλοβενία ​​Σόφια.

Αυστραλία:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Δεν ήταν μέρος της αποστολής στο εκτός έδρας παιχνίδι 2-0 εναντίον του Central Coast Mariners.

Νότια Κορέα

Valentinos Sielis (Busan I-Park): Το επίκεντρο του δεύτερου γκολ του Basan ήταν η νίκη του επιθετικού Daejeon Citizen με 2-1 στο σπίτι.