Δεν διορθώθηκε APOEL … Ισχυρό χαστούκι με τρία … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο ΑΠΟΕΛ υπέστη μια οδυνηρή ήττα, η οποία τους βάζει σε ακόμη πιο δύσκολη κατάσταση, καθώς έχασε από τον Εθνικό Άκνα 3-2 στο ΣΓΠ.

Το Blues, αν και αρκετά τυχερό για να πάρει μια κεφαλίδα, δεδομένου ότι ο αντίπαλος φέρνει σκαμπανεβάσματα և γυρίζει το παιχνίδι, και μετά μετά την ομαλοποίηση του παιχνιδιού, ο “Εθνικός” πήρε το προβάδισμα ξανά, σημειώνοντας μια τεράστια νίκη στο γήπεδο της πρωτεύουσας.

Αρχικά, στο 11ο λεπτό, ο Λούντεμο έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ με κλειστό χώρο, 1-0.

Στη συνέχεια, ο Μαϊντεβάκ του “Εθνικού” έπαιξε ισοπαλία με κεφαλιά στο 32ο λεπτό μετά από μια σκληρή παραβίαση από τον Χούντμποικ

Όλο το άγχος του παιχνιδιού έφερε τον Zak Zakpan στο 38ο λεπτό, ο οποίος έστειλε τη μπάλα 1-2 μετά τη διέλευση του Silva.

Το The Blues, μετά το πέρασμα του Zahid, ο Clonaridis έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, 2-2.

Η τελευταία λέξη του παιχνιδιού ειπώθηκε από τον Zak Akpan, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δίχτυ 2-3 ​​με μακρύ σουτ.