Διπλή Ομόνοια στο Paronlimni υπογεγραμμένη από τον Marko եպ epovi ((φωτογραφία)

Η Ομόνοια γιόρτασε ένα διπλό με τον επιθετικό Μάρκο Ποπέποβιρ, ο οποίος νίκησε την Ένωση Νεολαίας Παραλιμνίου με 0-1 στον Τάσο Μάρκου. Οι παίκτες του Henning Berg διακρίθηκαν καθ ‘όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, προσπαθώντας να σκοράρουν αλλά αγωνίζονταν καθώς η Ένωση έπαιξε με τεράστια άμυνα.

Στο 81ο λεπτό, με τον στόχο του ep epich, η “Ομόνοια” κατάφερε να κερδίσει τρεις πόντους. Η Ομόνοια σκόραρε στο 90ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Λοϊζού. Στα 90 + 1E, η Ένωση είχε μια μεγάλη ευκαιρία να ισοσταθμίσει όταν ο Engo έκανε την προβολή, αλλά ο Fabano έσπρωξε σκληρά.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ομόνοια είχε καλύτερη απόδοση, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Οι Πράσινοι κρατούσαν την μπάλα, προσπαθώντας να διαπεράσουν τη διαφορετική αμυντική γραμμή της Ένωσης, η οποία επικεντρώθηκε περισσότερο στην αμυντική λειτουργία, προσπαθώντας να γίνει επικίνδυνη μέσω τακτικών αντεπιθέσεων.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ομόνοια είχε καλούς γύρους, στο 20ο λεπτό ο Leziak έκανε ένα πέρασμα με το κεφάλι του Σάχο, αφαιρώντας την μπάλα λίγο, και έξι λεπτά αργότερα η Tiago έκανε ένα πολύ καλό σουτ από έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πήγε λίγο. έξω:

Μια νέα ευκαιρία για την Ομόνοια στο 38ο λεπτό με το σουτ του Παπούλη έξω από τον νέο χώρο, αλλά ο τερματοφύλακας της Ένωσης το ώθησε πίσω με δυσκολία με μια γωνία. Η ένωση τραυματίστηκε στα πρώτα 45 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια κράτησε τον έλεγχο της μπάλας, αλλά η Ένωση προσπάθησε να γίνει πιο επικίνδυνη επιθετικά.

Στο 64ο λεπτό, η Ομόνοια είχε μια μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Παπόλις γύρισε την μπάλα παράλληλα με τον Ντούρις, ο οποίος, ωστόσο, δεν μπορούσε να σπρώξει την μπάλα στο δίχτυ, ενώ στο 72ο λεπτό, ο Παπόλης απλώς ανάγκασε τον τερματοφύλακα να κυνηγήσει την ένωση με γροθιές.

Ο Ομόνοια πήρε το προβάδισμα με σκορ 81 στο. Μετά το κόρνερ, ο Γκόμεζ σκόραρε με το κεφάλι του, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο τερματοφύλακα, όπου το σερβικό αντικείμενο είχε ένα εύκολο έργο 0-1. Η Ομόνοια σκόραρε με τον Λοϊζού στο 90ο λεπτό για να σκοράρει το δεύτερο γκολ. Στα 90 + 1E, η Ένωση είχε μια μεγάλη ευκαιρία να ισοσταθμίσει όταν ο Engo έκανε την προβολή, αλλά ο Fabano έσπρωξε σκληρά.

EN Π:Ganchski, Mulazimis, Denning (85 ΄ Markoski) Teodoru (78 ΄ Balotelli) Barbosa, Panos (46 ΄ Cosmas) Maisurante, Kiriaku, Balazic, Felipe, Engo.

Στον πάγκο: Petru, Orep, Kosmas, Udotsi, Kolokudias, Stylianidis, Mauroudis, Balotelli, Markoski.

ΣΥΣΤΗΜΑ: Fabiano, Leziacs, Seho, Hubokan, Luftner, Gomet, Gomes, Papulis, Boteac (54΄ Duris) Thiago (54΄ Loizu) ποδόσφαιρο ..

Στον πάγκο: Παναγή, Κίκο, Παναγιώτου, Κούσους, Μαυρίας, Τιονής, Λοΐζου, Κακλής, Ντούρης.

Διαιτητής: Nikolau George orj
Πρώτος βοηθός διαιτητή: Kalogirou Marios
Δεύτερος βοηθός διαιτητή: Marini Michalis
4ος διαιτητής: Neofitu Neofitos