Είχε στάδια, είχε πάθος, δεν είχε στόχους

Είχε τη θέληση, το διψασμένο ντέρμπι. Στο παιχνίδι ενάντια στην Ανόρθωση Ա AEL, δεν υπήρχε βασικός στόχος – να μείνει 0-0 անել για να μοιραστεί τους πόντους μεταξύ των προσπαθειών των δύο ομάδων για να κερδίσει τον τίτλο.

Στην κορυφή-2 είναι τώρα η AEL, η οποία σημείωσε 49 πόντους στο -6 στην Ανόρθωση, η οποία έχει 45 πόντους.

Φυσικά, αφού πέρασε το βαρύ κάθισμα, η ομάδα της Λεμεσού ήταν πιο ικανοποιημένη με το επίπεδο της ισοπαλίας.

Στο αρχικό στάδιο του αγώνα, η “Ανόρθωση” δημιούργησε συνθήκες μπροστά από το σπίτι της Βοζινίας, αλλά στο 2ο λεπτό, “Busulazic”, στο 4ο λεπτό, “Kvilitaya” και στο 10ο λεπτό, ο Abardzuniam δεν βρήκε γκολ .

Η πρώτη καλή στιγμή για την AEL ήρθε στο 16ο λεπτό από μια καλή θέση με τον Νταβόρ, η μπάλα έπληξε το γκολ.

Μια άλλη καλή ευκαιρία για την ομάδα της Circassian στο 33ο λεπτό, με ένα δυνατό σουτ από τον Anthony.

Στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε δύο κλασικές πιθανότητες σε 3 λεπτά, μία κάθε μία. Στο 74ο λεπτό, ο Okriashvili κλωτσάει την μπάλα από μικρή απόσταση.

Στο 77ο λεπτό, ο Μάιος εμφανίστηκε μπροστά στη Λόρια και έκανε ένα λάθος λέγοντας «όχι» στον τερματοφύλακα «Ανόρθωση».

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, όταν οι δύο ομάδες μοιράστηκαν πόντους.

Ανόρθωση. Loria, Κ. Artimatas, Korea, Dausville (46 ‘Mikha) Abartsumyan, Kaltsas (83’ Christoph) Busulazic (88 ‘Huspauer), Vrgots, Kvilitaya, Risvanis, Elundu (57’ Okriasvili)

ΑΕΛ. Vosinia, Kerkes, Teseira, Santos, Kyriakou (63’Antoniu) Medo ,, i ,, Davor, Riera (87 ‘Avdia), Anthony (64’ Euler) Torres (87 ‘Adamovi)), Babi ((63’Mae)