“Ενδιαφέρομαι για το τελευταίο στάδιο. Πολύ κακό για τη Νέα Σαλαμίνα “

Διαβάστε τι είπε ο προπονητής της Καρμιώτισσας κ. Άννακης Πόντικος μετά το εκτός έδρας παιχνίδι με την ομάδα του Νέα Σαλαμίνα στο 7ο παιχνίδι πλέι-οφ (1-1).

Λεπτομέρειες για αυτό που ανέφερε.

“Ξεκινήσαμε το παιχνίδι 4-4-2, ο αντίπαλος ήταν καλύτερος σε περίπου 20 λεπτά, δημιούργησε προβλήματα για εμάς. Είδαμε τα λάθη μας λίγο, αλλάξαμε 4-2-3-1 με εσωτερική αλλαγή, ισορροπήσαμε think Νομίζω ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα που είχε ευκαιρίες ήταν η Καρμιώτισσα, διακινδυνεύσαμε μόνο 1-2 περιπτώσεις, είχαμε υπέροχα συνθήκες և πιθανότητες νίκης: Είμαι πολύ περίεργος γιατί στον τελευταίο γύρο του αγώνα δεν πέρασε το VAR, θέλω να το δω, με πληροφόρησαν ότι είναι μια σαφής ποινή, δεν ελέγχθηκε καν.

Ο αγώνας τελείωσε, συγχαίρω τους παίκτες μου, έχουμε πολλή πίεση, καταλαβαίνετε τι εννοώ, υπάρχουν πολλά προβλήματα στην ομάδα, αλλά προπονούνται, προσπαθούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο κάθε παιχνίδι για να ευχαριστήσουν τους ανθρώπους. Αξίζουν συγχαρητήρια.

Όσο για τη Σαλαμίνα, είναι σίγουρα σε μια δύσκολη κατάσταση, τους εύχομαι καλή τύχη, γιατί είναι ατυχές ότι μια ομάδα όπως η Νέα Σαλαμίνα με το μέγεθός της, με τους ανθρώπους που πρέπει να πάνε στη δεύτερη κατηγορία.

Κάθε νέος Κύπριος που έχει ευκαιρίες πρώτης κατηγορίας μπορεί να έχει μόνο κέρδος.

Η Καρμιώτισσα θα μπορούσε να μείνει άνετη σε αυτή την κατηγορία. Αν περιμέναμε για λίγο, η Καρμιώτισσα θα μπορούσε. Δυστυχώς, αυτή είναι η πραγματικότητα, θα είμαστε στο δεύτερο εξάμηνο του έτους. Θα δώσουμε την ευκαιρία σε μερικά παιδιά, նոր ο προγραμματισμός μιας νέας περιόδου αρχίζει αργά. “