Επιδόσεις των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Kudus, Baba στο στόχο για αντίστοιχους συλλόγους – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, Αποτελέσματα

Ο κορυφαίος ιστότοπος ποδοσφαίρου της Γκάνας GHANAsoccernet.com σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση για την παράσταση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό το σαββατοκύριακο.

Ο διεθνής ειδικός ποδοσφαίρου μας, Herbert Boakye Yiadom, συνοψίζει το πώς έπαιξαν οι παίκτες στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Οι παίκτες της Γκάνας θα σημείωσαν αυτό το Σαββατοκύριακο

Christopher Antwi-Adjei σημείωσε το νικητήριο γκολ για τον Πάντερμπορν με τη νίκη 2-1 επί του Σάντχάουζεν

Ντένις Ντόουνα βρισκόταν στο στόχο για το Σκεντέρμπι καθώς έπεσαν 1-1 εναντίον της Βιλαζνία

Εμμανουήλ Ασάντε σημείωσε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού για να ωθήσει την Ομόνοια να κερδίσει 1-0 επί του ΑΠΟΕΛ

Μπάμπα Ραχμάν σημείωσε στο ντεμπούτο του για τον ΠΑΟΚ με τη νίκη 4-0 επί της Λαμίας στο Ελληνικό Σούπερ Λιγκ.

Μωάμεθ Κούντους σημείωσε για την Ajax καθώς σημείωσε νίκη 4-2 επί της Σπάρτης Ρότερνταμ στο Eredivise την Κυριακή.

Παρακάτω είναι η αναφορά …..

ΑΓΓΛΙΑ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, Μωάμεθ Salisu εντυπωσιάστηκε πολύ στο πλήρες ντεμπούτο του για τη Σαουθάμπτον στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Τσέλσι

Τόμας Παρτέι έχασε την ήττα 1-0 της Άρσεναλ από την Μάντσεστερ Σίτι λόγω τραυματισμού

Ντάνιελ Αμάρτι έπαιξε 15 λεπτά για τη Λέστερ Σίτι με τη νίκη 2-1 επί της Άστον Βίλα

Στο Αγγλικό Πρωτάθλημα, Ταρίκ Φόσου ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 33 λεπτά για τον Μπρέντφορντ με την ήττα 2-0 από τον Κόβεντρι

Αντρέ Ayew έπαιξε 90 λεπτά για τη Σουόνσι στην ήττα με 4-1 από το Χάντερσφιλντ

Albert Adomah ήρθε ως υποκατάστατο για να παίξει 19 λεπτά για το QPR καθώς κατέγραψε νίκη 2-1 επί του Μπόρνμουθ

Andy Yiadom ήταν σε δράση για τη Ρέντινγκ καθώς έχασε 2-0 από το Μίντλσμπρο

ΙΣΠΑΝΙΑ

Στη La Liga, Τζόζεφ Αϊντού βγήκε από τον πάγκο για να παίξει 10 λεπτά για την Celta Vigo στην ήττα με 2-0 από τη Βαλένθια

Στο τμήμα Segunda, Ιδρίσου Μπαμπά έπαιξε 51 λεπτά για τη Μαγιόρκα με τη νίκη τους 2-0 στην Αλμερία

ΙΤΑΛΙΑ

Στη Serie A, Εμμανουήλ Γιάσι ήταν σε δράση για τη Σπέτσια καθώς έχασε 3-0 από τη Φιορεντίνα

Άλφρεντ Ντάνκαν έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Κάλιαρι στην ήττα με 1-0 από τον Τορίνο

Kwadwo Asamoah ήταν στον πάγκο για τον Κάλιαρι

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην Μπουντεσλίγκα, Κασίμ Νούχου Άνταμς έπαιξε 90 λεπτά για τον Χόφενχαϊμ με τη νίκη 4-0 επί της Βέρντερ Βρέμης

Στην Bundesliga II, Raman Chibsah δεν έπαιξε κανένα ρόλο στο παιχνίδι της Μπόχουμ εναντίον της Aue, την οποία έχασε με ένα μόνο γκολ

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue I, Αλέξανδρος Τζίκου ήταν σε δράση για το Στρασβούργο καθώς κρατήθηκαν στο σπίτι από τους Angers.

Majeed Waris ήταν ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο στο παιχνίδι για το Στρασβούργο

Τζον Μπόι έπαιξε 90 λεπτά για τον Metz στη νίκη τους με 2-1 επί της Νίκαιας

Στο Ligue II, Εμμανουήλ Λομέ έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Amiens καθώς έχασε στο σπίτι από τη Sochaux με ένα μόνο γκολ

Νικόλαος Οπόκου δεν έπαιξε κανένα ρόλο στο παιχνίδι

Ebenezer Assifiuah είδε 19 λεπτά δράσης για την Pau FC με την ήττα 2-1 από τον Niort

Alidu Seidu ήταν στον πάγκο για το Κλερμόντ καθώς σημείωσαν νίκη 2-0 επί της AC Ajaccio

ΑΛΒΑΝΙΑ

Ράντι Ντούμπουρ έπαιξε 90 λεπτά στο παιχνίδι για τους νικητές, ενώ ο Abbey Agbodzie ήταν στον πάγκο

Ισαάκ Γιάμφι βρισκόταν στον πάγκο για την KF Tirana καθώς έχασε από την Teuta με ένα μόνο γκολ

ΑΡΜΕΝΙΑ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, Νάνα Αντίβι είδαν 73 λεπτά δράσης για τη Λόρι με τη νίκη τους 2-0 επί της Σιράκ Γουύμρι

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στο Tipico Bundesliga, Kennedy Boateng ήταν σε δράση για τον Ρέιντ με ισοπαλία 1-1 εναντίον του Χάρτμπεργκ

Ντέιβιντ Ατάνγκα είδε 90 λεπτά δράσης για τον Admira με την ήττα 2-1 από την LASK

Σάμουελ Τέτεχ έπαιξε 73 λεπτά και πήρε επίσης κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι St.Polten εναντίον του Τιρόλ

Νάνα Κόφι Μπάμπιλ έχασε το παιχνίδι Altach εναντίον της Αυστρίας Βιέννη λόγω τραυματισμού

ΜΠΑΝΓΚΛΑΔΕΣ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, Sadick Adams έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Arambagh καθώς έφτασαν εναντίον του Baridhara καθώς το παιχνίδι παρήγαγε οκτώ γκολ

Ιμπραήμ Μόρο επίσης εμφανίστηκε στο παιχνίδι για Arambagh

ΒΕΛΓΙΟ

Στο Pro League, Osman Bukari βρισκόταν στον πάγκο για τη Γάνδη καθώς έβγαλε 1-1 με τον KV Mechelen

Majeed Ashimeru έπαιξε 45 λεπτά για τον Anderlecht καθώς έχασε 2-0 από τον Kortrijk

Ντάουντα Μωάμεθ ήρθε ως υποκατάστατο του Anderlecht για να παίξει 16 λεπτά στο παιχνίδι.

Έρικ Οκανσέι έπαιξε 90 λεπτά για τους νικητές

Ντάνιελ Οπάρε ήταν σε δράση για τον Waregem με τη νίκη 3-2 επί του St.Leige

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Κλίντον Όσι βρισκόταν στον πάγκο για την MTK Βουδαπέστη στο παιχνίδι ισοπαλίας χωρίς γκολ εναντίον του Mezokovesd-Zsory

Bernhard Tekpetey είδε 66 λεπτά δράσης για τη Ludogorets με την ήττα 3-2 από τον Lok, Plovdiv

Carlos Ohene έπαιξε 18 λεπτά για τον Μπερόε, όταν έβγαλε 1-1 εναντίον της Σλάβια Σόφια

Μωάμεθ Νασάρου διήρκεσε 77 λεπτά στο παιχνίδι Levski Sofia στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Etar

ΚΡΟΑΤΙΑ

Nasiru Moro έπαιξε πλήρες γκάζι για τη Γκόρσια στη νίκη τους με 3-0 επί του Λοκ. Ζάγκρεμπ

ΚΥΠΡΟΣ

Μπέντζαμιν Ακότο ήταν σε δράση για τη Ντόξα καθώς έχασε από έναν μοναχικό γκολ στην Ανόρθωση

ΤΣΕΧΟΣ

Εμμανουήλ Αντίβι ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 45 λεπτά για τον Pribram καθώς έχασε 4-1 από τον Slovacko

ΔΑΝΙΑ

Στο SuperLiga, τρίο της Γκάνας, Ιμπραήμ Σάδη, Σουλεμάνα Καμάλ Ντιν και Maxwell Woledzi ήταν σε δράση για τον Nordsjaelland με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Randers FC

Στο πρώτο τμήμα, Ντέιβιντ Μάρτιν βρισκόταν στον πάγκο για τον Fremad Amager στη νίκη τους με 2-1 επί του Hvidovre IF

Κλίντον Αντίβι έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Έσμπιεργκ στη νίκη με 1-0 επί της Φρέντρικια

ΚΥΠΡΟΣ

Barnes Osei είδε 73 λεπτά δράσης για τη Νέα Σαλαμίνα με τη νίκη 4-0 επί της Καρμιώτισσας

Kingsley Sarfo έπαιξε 90 λεπτά για την OL. Η Λευκωσία σημείωσε νίκη 1-0 επί της ΑΕΚ Λάρνακας

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Issahuku Yakubu διήρκεσε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού για τον Wadi Degla με την ήττα τους 3-1 από τον Misr Lel Makkasa

Σόλομον Μένσα είδε 57 λεπτά δράσης για την ASWAN καθώς σημείωσαν νίκη 3-1 επί του Al lttihad

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ

Άντονι Ανάν είδε 62 λεπτά δράσης για την Ίντερ Τούκου με τη νίκη 1-0 στην Χάκα

Νάνα Μπότενγκ έπαιξε 61 λεπτά για την KuPS καθώς κατέγραψε νίκη 1-0 επί της AC Oulu

Jude Arthur ήταν σε δράση για τη SJK με τη νίκη 3-0 έναντι των llves

Nasiru Banahene και Έντμουντ arko-mensah εμφανίστηκε στο παιχνίδι για την Honka καθώς έφτασαν ενάντια στη Mariehamn

Νασάρου ήταν στο στόχο της Honka σε αυτό το ισοπαλία 2-2

ΕΛΛΑΔΑ

Μπάμπα Ραχμάν ήταν στο στόχο για τον ΠΑΟΚ με τη νίκη 4-0 επί της Λαμίας

ΜΑΛΤΑ

Γκάμπριελ Μένσα είδε 90 λεπτά δράσης για τον Gudja καθώς έχασε από έναν μοναχικό γκολ από τη Floriana

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Στο Eredivisie, Μωάμεθ Κούντους ήταν στο στόχο για την Ajax καθώς κατέγραψαν 4-2 νίκη επί της Σπάρτη Ρότερνταμ

ΠΟΛΩΝΙΑ

Yaw Yeboah διήρκεσε 68 λεπτά στο παιχνίδι για τη Wisla καθώς κατέγραψε νίκη 2-1 επί του Pogon Szczecin

Ρίτσμοντ Μπουκάι-Γιαγιάμ έπαιξε 90 λεπτά για τον Γκόρνικ καθώς έχασε από τη Λέχια Γκντανσκ με 2-0

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Τρίο της Γκάνας Gideon Mensah, Abdul Mumin |, Alhassan Wakaso ήταν σε δράση για τη Vitoria Guimaraes καθώς έχασε 2-1 από τη Ferreira

ΣΕΡΒΙΑ

Κατσαβίδι Regan έκανε μια σύντομη εμφάνιση στο παιχνίδι για τον Μλάντοστ καθώς έβγαλε 1-1 εναντίον της Βοϊβοντίνα

ΣΛΟΒΑΚΙΑ

Μπένσον Ανάνγκ έπαιξε 90 λεπτά για τη Ζίλινα στο 1-1 με την Dun.Streda

Sharani Zuberu είδε 82 λεπτά δράσης για τον Michalovce καθώς έχασε 2-0 από τον Sered

Edmund Addo έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Senica στην ήττα με 3-2 από τον Trencin

ΣΛΟΒΕΝΙΑ

Έρικ Μποκάι ήταν σε δράση για την O.LJUBLJANA στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Aluminij

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Στο PSL, Έντουιν Γκίμα και Μουμουνι Αμπουμπάκαρ ήταν σε δράση για τους Black Leopards καθώς έχασαν 2-1 από τον Baroka

ΣΟΥΗΔΙΑ

Abdul Halik Hudu | είδε 73 λεπτά δράσης για τον Hammarby καθώς κατέγραψαν 4-1 νίκη επί της AFC Eskilstuna

Μωάμεθ Νάιμ σημείωσε ένα στήριγμα για την United Victory καθώς έχασε 4-3 από το Γκέτεμποργκ στο Svenska Cupen

Abdul Fatawu Safiu είδε 20 λεπτά δράσης για την Trelleborgs με τη νίκη 1-0 επί του Orebro

ΣΟΥΗΔΙΑ

Thomas Boakye και ο Sadat Karim έπαιξε 76 λεπτά για το Halmstad καθώς έχασε 2-0 από το GAIS

Μένσιρο και Φρανκ Άρχιν ήταν σε δράση για την Ostersunds με τη νίκη τους 3-0 επί της Landskrona

ΤΟΥΡΚΙΑ

Στο Super Lig, Καλέμπ Εκουμπάν ήταν σε δράση για τον Τραμπζονσπόρ με τη νίκη με 1-0 επί της Μπασακσίρ

Gilbert Koomson βρισκόταν στον πάγκο για την Kasimpasa με τη νίκη 3-2 επί της Karagumruk

Afriyie Acquah είδε 70 λεπτά δράσης για την Yeni Malatyaspor στην ήττα με 3-2 από την Konyaspor

Ισαάκ Σάκεϊ είδε 5 λεπτά δράσης για τη Hatayspor με τη νίκη 3-1 επί της Erzurum BB