Επιδόσεις των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ο Κούντους κερδίζει το πρώτο τρόπαιο στο Ajax, Sulemana, Fatawu, Laryea για το αντίστοιχο κλαμπ – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, Αποτελέσματα

Ο κορυφαίος ποδοσφαιρικός ιστότοπος της Γκάνας GHANAsoccernet.com σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό το σαββατοκύριακο στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom αναφέρει λεπτομερώς την απόδοση των παικτών αυτό το Σαββατοκύριακο στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Οι παίκτες της Γκάνας θα σημείωσαν αυτό το Σαββατοκύριακο

Ο Ντάνιελ Κίρερε σκόραρε για τη Σεντ Πολί με τη νίκη 4-0 επί του Γουέρσμπουργκερ Κίκερς

Ο Kamal Deen Sulemana ήταν στο σκορ για τον Nordsjaelland με ισοπαλία 2-2 εναντίον της Κοπεγχάγης

Ο Ρίτζι Λάρεα σκόραρε για το Τορόντο στην ήττα με 4-2 από το Μόντρεαλ Impact

Ο Abdul Safiu Fatawu ανέβηκε από τον πάγκο για να σκοράρει για τον Trelleborgs με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Vasalunds

ΑΓΓΛΙΑ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, ο Τόμας Παρτέι ήρθε ως υποκατάστατο για να παίξει 23 λεπτά για την Άρσεναλ με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Φούλαμ

Στο αγγλικό πρωτάθλημα, ο Andy Yiadom έπαιξε 89 λεπτά για το Reading εναντίον του Κάρντιφ, το οποίο έληξε 1-1

Ο Ταρίκ Φόσου έπαιξε 73 λεπτά για τον Μπρέντφορντ στο παιχνίδι του εναντίον του Μίλγουολ που κατέληξε με ισοπαλία

Ο Albert Adomah είδε 73 λεπτά δράσης για την QPR στη νίκη του με 2-1 επί του Middlesbrough

Ο Andre Ayew διήρκεσε μόνο οκτώ λεπτά για την Swansea εναντίον της Wycombe μετά από τραυματισμό.

ΙΣΠΑΝΙΑ

Στη La Liga, ο Joseph Aidoo ήταν αχρησιμοποίητος υποκατάστατος της Celta Vigo στο παιχνίδι με την Cadiz CF

Στο La Liga II, ο Samuel Obeng ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 17 λεπτά για τον Ρεάλ Οβιέδο στη νίκη του με 1-0 επί του Gijon

Ο Iddrisu Baba ήταν στον πάγκο για τη Μαγιόρκα καθώς έχασε από τον Castellon

ΙΤΑΛΙΑ

Στη Serie A, ο Alfred Duncan ήταν σε δράση για τον Cagliari καθώς ήρθαν από πίσω για να νικήσουν την Πάρμα 4-3

Ο Kwadwo Asamoah ήταν αχρησιμοποίητος αναπληρωτής στο παιχνίδι για την Cagliari

Ο Εμμανουήλ Γιάσι είδε 82 λεπτά δράσης για τη Σπέτσια στην ήττα με 4-1 από την Μπολόνια

Στη Serie B, ο Kevin-Prince Boateng έπαιξε 70 λεπτά για τη Monza με τη νίκη 2-1 επί της Cremonese

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στο Bundesliga II, ο Christopher Antwi-Adjei ήταν σε δράση για τον Paderborn εναντίον του Braunschweig

Ο Nunoo Sarpei βρισκόταν στον πάγκο για τον Greuther Furth με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Ντάρμσταντ

ΑΛΒΑΝΙΑ

Ο Isaac Gyamfi είδε 37 λεπτά δράσης για τον KF Tirana με ισοπαλία 2-2

Richard Danso, Sasraku Derrick, Ibrahim Sulley

Ο Kofi Yeboah εμφανίστηκε για την Apolonia Fier καθώς σφυρήλατο 6-0 από τη Vilaznia

Ο Randy Dwumfour και ο Dennis Dowouna ήταν σε δράση για το Skenderbeu με την ήττα 1-0 από την Teuta

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στην Μπουντεσλίγκα, ο Ντέιβιντ Ατάνγκα έπαιξε 59 λεπτά για τον Αμύρα στην ήττα του με 1-0 από τον Χάρτμπεργκ

Ο Kennedy Boateng είδε 90 λεπτά δράσης για τον Ried καθώς έφτασε εναντίον του Altach

Ο Samuel Tetteh είδε 19 λεπτά δράσης για τον St.Polten στην ήττα με 2-1 από την Αυστρία Βιέννη

ΑΖΕΡΜΠΑΪΖΑΝ

Η Kwabena Owusu έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Qarabag στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Sabail

ΒΕΛΓΙΟ

Στο Jupiler League, ο Eric Ocansey είδε 58 λεπτά δράσης για τον Kortrijk με την ήττα 4-1 από τον KV Mechelen

Ο Kamal Swouah έπαιξε 90 λεπτά για τον Leuven στην ήττα με 2-1 από την Waasland-Beveren

Ο Majeed Ashimeru έπαιξε 65 λεπτά για τον Anderlecht με τη νίκη 1-0 επί του St.Truiden

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Ο Εμμανουήλ Τούκου έπαιξε ολόκληρο το γκάζι για τον Μποτέφ Πλόβντιβας που έχασε εναντίον της Σλάβια Σόφια

ΚΡΟΑΤΙΑ

Ο πρίγκιπας Ομπένγκ Άμπεμ έπαιξε 45 λεπτά για τον Σίμπενικ στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Βαραζντίν

ΚΥΠΡΟΣ

Ο Μπέντζαμιν Ακότο διήρκεσε 86 λεπτά στο παιχνίδι για τη Ντόξα στην ισοπαλία χωρίς γκολ ενάντια στο Παραλίμνι

Ο Kingsley Sarfo έπαιξε 90 λεπτά για την Ol Nicosia στη νίκη τους με 2-1 επί της AEK Lamaca

ΤΣΕΧΟΣ

Ο Emmanuel Antwi ήταν σε δράση για τον Pribram καθώς σημείωσαν νίκη 1-0 επί του Zlin

ΔΑΝΙΑ

Στην SuperLiga, ο Kamal Deen Sulemana ήταν στο σκορ για τον Nordsjaelland με ισοπαλία 2-2 εναντίον της Κοπεγχάγης

Ο Ιμπραήμ Σάραντ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει μερικά λεπτά για τον Νορντζέιλαντ

Στην Πρώτη Κατηγορία, η Κλίντον Αντούι ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 62 λεπτά για τον Έσμπιεργκ καθώς έχασε 4-0 από το Βίμποργκ

Ο Ντέιβιντ Μάρτιν έπαιξε 63 λεπτά για τον Fremad Amager στην ισοπαλία τους ενάντια στον Χόμπρο

Ο Ebenezer Adade ήταν στον πάγκο για τον Hobro

ΕΣΘΟΝΙΑ

Ο Issahaku Konda έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Paide καθώς κατέγραψε νίκη 4-0 επί της Levadia

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue I, ο Alexander Djiku επέστρεψε από τον τραυματισμό του για να παίξει το πλήρες γκάζι για το Στρασβούργο στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Nimes

Ο Majeed Waris δεν συμπεριλήφθηκε στην ομάδα αγώνων για το Στρασβούργο

Ο John Boye έπαιξε 90 λεπτά για τον Metz εναντίον του Reims που έληξε 0-0

Στο Ligue II, ο Salis Abdul Samed είδε 45 λεπτά δράσης για το Clermont στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Χάβρης

Ο Alidu Seidu είχε κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι για το Clermont

Ο Ebenezer Assifuah έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Pau FC στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Sochaux

Ο Emmanuel Lomotey έπαιξε ολόκληρο το γκάζι για την Amiens καθώς έχασε 2-0 εναντίον της Chambly

Ο Νίκολας Οπόκου έχασε το παιχνίδι λόγω τραυματισμού

ΕΛΛΑΔΑ

Στο Σούπερ Λιγκ, ο Μπαμπά Ραχμάν ήταν σε δράση για τον ΠΑΟΚ στη νίκη του με 2-0 επί του Ολυμπιακού Πειραιά

ΙΣΡΑΗΛ

Ο Godsway Donyoh σημείωσε για τη Μακάμπι Χάιφα με τη νίκη 4-0 επί της Kiryat Shmona

Ο Eugene Ansah έπαιξε 90 λεπτά για τον Kiryat Shmona

Ο Emmanuel Boateng είδε 76 λεπτά δράσης για τον Χάποελ Τελ Αβίβ με τη νίκη 1-0 επί της Νετάνια

Ο Hayford Adjei και ο Mohammed Kameni ήταν σε δράση για τον Ashdod εναντίον της Μακάμπι Τελ Αβίβ

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ

Ο Φράνσις Κίρεμε ήταν σε δράση για τον Ζαλγκίρις με την ήττα του με 2-1 από τη Σουδούβα

ΜΑΛΑΙΣΙΑ

Η Νάνα Πόκου διήρκεσε 79 λεπτά στο παιχνίδι για την UITM με την ήττα 4-0 από τη Sabah

Ο Jordan Ayimbila είδε 90 λεπτά δράσης για τη Selangor με τη νίκη της 3-2 στην Melaka United

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Το ζευγάρι της Γκάνας Mohammed Kudus και ο Brian Brobbey έχουν κερδίσει το Ολλανδικό Κύπελλο 2020/21 στο Ajax.

ΠΟΛΩΝΙΑ

Ο Richmond Boakye Yiadom διήρκεσε 77 λεπτά στο παιχνίδι για τον Γκόρνικ καθώς κρατήθηκε στο σπίτι από τον Slask Wroclaw

Ο Yaw Yeboah ήταν σε δράση για τη Wisla με την ήττα 1-0 από τη Warta Poznan

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Ο Abdul Mumin και ο Gideon Mensah ήταν σε δράση για τη Vitoria Guimaraes με την ήττα 1-0 από τη Santa Clara

ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Ο Μπάμπα Αλχασάν ήταν σε δράση για την FC Hermannstadt με την ήττα 2-0 από την Chindia Targoviste

ΣΛΟΒΑΚΙΑ

Ο Έντμουντ Άντο έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Σενίκα στη νίκη τους με 3-0 επί της Νίτρα

Ο Benson Anang είδε 73 λεπτά δράσης για τη Zilinia καθώς έχασε 1-0 από τον Z.Moravce

ΣΟΥΗΔΙΑ

Ο Ντέιβιντ Άκαμ ήταν σε δράση για τον Χαμάμπι στη νίκη του με 2-0 επί του Ματζάλμπι

Ο Enoch Adu έπαιξε 76 λεπτά στο παιχνίδι για τον Mjallby

Οι Frank Arhin και Patrick Kpozo εμφανίστηκαν στο Ostersunds στη νίκη τους με 5-0 επί του Orebro

Ο Thomas Boakye και ο Sadat Karim ήταν και οι δύο σε δράση για τον Halmstad καθώς έχασαν 1-0 από τον Sirius

Ο Phil Ofosu-Ayeh έχασε το παιχνίδι λόγω τραυματισμού

ΕΛΒΕΤΙΑ

Ο Lawrence Ati Zigi ήταν στη θέση του St Gallen καθώς έφτασε εναντίον του Luzern

Ο Samuel Alarbi έπαιξε 90 λεπτά για τον Luzern

Ο Nuhu Musah ήταν στον πάγκο για τον St Gallen

ΡΩΣΙΑ

Ο Najeeb Yakubu έπαιξε 90 λεπτά για τη Vorskla Poltava με τη νίκη 4-2 επί της Zorya Luhansk

ΤΟΥΡΚΙΑ

Ο Isaac Cofie είδε 45 λεπτά δράσης για τη Sivasspor με τη νίκη 3-2 επί της Genclerbirligi

Ο Joseph Attamah έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Kayserispor εναντίον του Konyaspor που κατέληξε σε ισοπαλία

Ο Joseph Paintsil σημείωσε ένα στήριγμα για να βοηθήσει τον Ankaragucu να εξασφαλίσει έναν βαθμό εναντίον του Besiktas

Ο Μπερνάρντ Μένσα είδε 67 λεπτά δράσης για τον Μπεσίκτας στο παιχνίδι

Ο Joseph Akomadi έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Hatayspor στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Trabzonspor

Ο Isaac Sackey ήταν στον πάγκο για τη Hatayspor

Ο Caleb Ekuban έχασε επίσης το παιχνίδι για την Trabzonspor

Ο Gilbert Koomson έπαιξε 45 λεπτά για τον Gaziantep στην ισοπαλία 2-2 εναντίον της Kasimpasa

ΗΠΑ

Στο MLS, ο Lateef Blessing και ο Kwadwo Opoku ήταν σε δράση για το Λος Άντζελες στη νίκη τους με 2-0 επί της Austin FC

Η Ρίτζι Λάρεα σκόραρε για το Τορόντο στην ήττα με 4-2 από το Μόντρεαλ Impact

ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ

Ο Kwame Karikari είδε 54 λεπτά δράσης για τον Turon Yaypan εναντίον του Navbahor Namangan