Επιδόσεις των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ο John Boye στο στόχο, καθώς ο Kudus επιστρέφει τραυματισμούς για την Ajax – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, αποτελέσματα

Κάθε Σαββατοκύριακο ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Υπερασπιστής της Γκάνας Τζον Μπόι ήταν ο ήρωας για την FC Metz μετά από κρυφά στην ισοπέδωση εναντίον της OGC Nice στη Γαλλική Λιγκ 1 το Σάββατο.

Μωάμεθ Κούντους επέστρεψε στη δράση την Κυριακή μετά από αποχώρηση τριών μηνών από τραυματισμό αφού εμφανίστηκε στην ισοπαλία της Ajax με 2-2 με τον PSV Eindhoven.

Ο μέσος αντικατέστησε τον Quincy Promes στο 81ο λεπτό στο Johan Cruijff Arena.

Ακολουθεί μια περιεκτική έκθεση για την απόδοση των παικτών στο εξωτερικό

ΑΓΓΛΙΑ

Στο Κύπελλο FA, Τζόρνταν Άιγου έπαιξε 90 λεπτά για το Crystal Palace βγήκε από τον διαγωνισμό αφού έχασε 1-0 από τους Wolves.

Τζέφρι Σλέππ έχασε το παιχνίδι λόγω τραυματισμού

Ταρίκ Φόσου έπαιξε πλήρες γκάζι καθώς ο Μπρέντφορντ σημείωσε νίκη 2-1 επί του Μίντλσμπορο

ΙΣΠΑΝΙΑ

Τζόζεφ Αϊντού βρισκόταν στον πάγκο στην ήττα της Celta Vigo με 4-0 από την Villareal

Στο La Liga II, Κατσαβίδι Σαμουήλ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 16 λεπτά για τον Ρεάλ Οβιέδο στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Μάλαγα

Ιδρίσου Μπαμπά ήταν σε δράση για τη Μαγιόρκα με την ήττα 1-0 από τη Λας Πάλμας

ΙΤΑΛΙΑ

Άλφρεντ Ντάνκαν δεν έπαιξε κανένα ρόλο στο παιχνίδι της Φιορεντίνα εναντίον του Κάλιαρι που κέρδισε 1-0

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην Μπουντεσλίγκα, Kassim Adams Nuhu ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 30 λεπτά για τον Χόφενχαϊμ με την ήττα με 4-0 από τη Σάλκε

Στο Bundesliga II, Christopher Antwi-Adjei ήρθε αναπληρωτής για να παίξει για τον Πάντερμπορν με τη νίκη 2-1 επί της Aue

Ραχμάν Τσιμπσά βρισκόταν στον πάγκο για την Μπόχουμ με τη νίκη 2-0 επί του Ρέγκενσμπουργκ

Patrick Twumasi έχασε το παιχνίδι του Αννόβερου 96 εναντίον του Ντάμσραντ λόγω τραυματισμού

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue 1, Τζον Μπόι πήρε τον ισοσταθμιστή για τον Metz στην ισοπαλία 1-1 εναντίον της Νίκαιας

Αλέξανδρος Τζίκου και Majeed Waris και οι δύο εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για το Στρασβούργο με τη νίκη τους 1-0 επί του Lens

Στο Ligue II, Ebenezer Assifuah είδε 90 λεπτά δράσης για την Pau FC με την ήττα 3-1 από την Chambly

Νικόλαος Οπόκου ήταν σε δράση για την Amiens καθώς κατέγραψε νίκη 2-0 επί του Niort.

Εμμανουήλ Λομοτέι έχασε το παιχνίδι για τον Amiens

Alidu Seidu ήταν σε δράση για το Κλερμόντ καθώς κράτησαν το Σόχο στο σπίτι με ισοπαλία χωρίς γκολ

Εμμανουήλ τόμος εμφανίστηκε στη Βαλενσιέν νίκη 2-0 επί της Χάβρης

ΒΕΛΓΙΟ

Ντάνιελ Οπάρε έπαιξε 90 λεπτά για τον Waregem με τη νίκη 1-0 επί του Mouscron

Osman Bukari | εμφανίστηκε στο παιχνίδι για τη Γάνδη, καθώς πήραν έναν βαθμό απέναντι στο Beerschot

Κάμα Σόουα διήρκεσε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού για τον Leuven με τη νίκη 1-0 επί του Anderlecht

Ντάουντα Μωάμεθ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 14 λεπτά για τον Anderlecht

Σαμουήλ Ασαμοά είδε 45 λεπτά δράσης για τον St.Truiden στην ήττα με 2-1 από το Club Brugge

Εμμανουήλ Οκανσέι έπαιξε ολόκληρη τη διάρκεια για τον Kortrijk με την ήττα 2-1 από τον Genk.

ΚΥΠΡΟΣ

Εμμανουήλ Ασάντε ήταν σε δράση για την Ομόνοια με ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΛ Λεμεσού

ΤΣΕΧΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Ο Kelvin Yeboah είδε 90 λεπτά δράσης για τον Tirol στη νίκη τους με 2-1 επί της Sigma Olomouc

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Μωάμεθ Κούντους έκανε μια επιστροφή από τον τραυματισμό για να παίξει 12 λεπτά για τον Ajax στο μεγαλύτερο ντέρμπι εναντίον του PSV που έληξε με ισοπαλία 2-2

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Gideon Mensah, Abdul Mumin | και Alhassan Wakaso όλα εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για την Vitoria Guimaraes με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Moreirense

SUADI ARABIA

Σαμουήλ Οουσου διήρκεσε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού για τον Al Ahli καθώς έχασε το 3-1 από τον Al Qadisiya

ΤΟΥΡΚΙΑ

Yaw Ackah και Τζόζεφ Ατάμα εμφανίστηκε στο παιχνίδι για τον Kayserispor με τη νίκη 1-0 επί της Yeni Malatyaspor

Μπέντζαμιν Τέτε και Afriyie Acquah και οι δύο εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για την Yeni Malatyaspor

Joseph Paintsil ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 35 λεπτά για τον Ankaragucu με την ήττα με 2-1 από τον Basaksehir

Ισαάκ Σάκεϊ είδε 17 λεπτά δράσης για την Hatayspor με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Μπεσίκτας