Επιστροφή στις νίκες με τα γκολ που σημείωσε η “Λειψία”

«Volkswagen Αρένα:Το Wolfsburg καλωσορίζει τη Λειψία για το 16ο παιχνίδι Μπουντεσλίγκα:,

1292: WFL Wolfsburg – RB Λειψία 16:30 (Volkswagen Arena)

Βόλφσμπουργκ. Έρχεται στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ένωση του Βερολίνου (2-2). Σε αυτό το παιχνίδι, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με το γκολ του Στίβεν, αποδεχόμενος την απάντηση της γηπεδούχου ομάδας στο 29ο λεπτό. Στον αγώνα επιστροφής, έμεινε με έναν μόνο παίκτη που έμεινε λόγω της άμεσης κόκκινης κάρτας για τον Άρνολντ, և δύο λεπτά αργότερα είδε τον αντίπαλό του να σκοράρει το δεύτερο γκολ և παραδόθηκε ήττα. Αν και το “Wolfsburg” με 10 παίκτες απέσυρε τα πνευματικά του αποθέματα, στο 66ο λεπτό κέρδισε το πέναλτι, το οποίο ο Vegorst μετατράπηκε σε γκολ. Όπως αποδείχθηκε, το σκορ ήταν τελικά πολύτιμο για τους φιλοξενούμενους, καθώς απέφυγαν τη δεύτερη ήττα στη σειρά μετά το προηγούμενο παιχνίδι εναντίον του Ντόρτμουντ (2-0).

Ειδήσεις αγώνων: Ο μισός Άρνολντ τιμωρήθηκε. Οι τραυματισμοί έχουν Roussillon (αριστερά πίσω) և Lacroix (πώμα). Τερματοφύλακας Perva με κοροναϊό.

Πιθανή σύνθεση. Castelles, Otavio, Pongrasic, Brooks, Baku, Gilavoggi, Stephen, Gerhard, Slager, Brekalo, Weghorst:

Λειψία. Το “Leipzig” απέδειξε ότι βρίσκεται στο παιχνίδι με τον “Dormund” και έχασε 1-3 στο σπίτι. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι με τρία γκολ (55 ′ Σάντσο, 71 ′, 84 մաքր Ολλανδία) ξεπέρασαν την υπόθεση για τη νίκη και οι οικοδεσπότες απλώς το μείωσαν με τον Σόρλοτ τα τελευταία λεπτά. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους «ταύρους» σε εννέα αγώνες της ανεξάρτητης οργάνωσης, οκτώ εκ των οποίων ήταν στην Μπουντεσλίγκα. Έτσι, χάθηκε η ευκαιρία να ανέβει στην πρώτη θέση, διατηρώντας τον πρωταθλητή “Βαυαρία” -2.

Ειδήσεις αγώνων: Πάρα πολλά προβλήματα στη Λειψία για άλλο παιχνίδι. Συνολικά έμειναν 7 παίκτες, ένας με ερωτηματικό. Έξω είναι οι Hartmann (δεξί πτέρυγας), Henrikhs (δεξιά πίσω), Klaivert (αριστερός πτέρυγας), Konate (στοπ), Limer (μέσος), Enkunku (μέσος έκτακτης ανάγκης) և Soboslay (αριστερός μέσος). Ύποπτο Campbell (μισό).

Πιθανή σύνθεση. Goulasi, Orban, Upamekano, Halstenberg, Angelino, Haidara, Sampinger, Adams, Olmo, Forsberg, Poulsen.

Ιστορικό: Στο Volkswagen Arena, το Βόλφσμπουργκ και η Λειψία βασίζονται σε μία νίκη και δύο άλλα παιχνίδια έληξαν με ισοπαλία.

07.03.20 Μπουντεσλίγκα: Βόλφσμπουργκ Λειψία 0: 0:
24.11.18 Μπουντεσλίγκα: Βόλφσμπουργκ Λειψία 1: 0:
12.12.17 Μπουντεσλίγκα: Βόλφσμπουργκ Λειψία 1: 1:
16.10.16 Μπουντεσλίγκα: Βόλφσμπουργκ Λειψία 0: 1:

* Η Λειψία θέλει να επιστρέψει στους τρόπους νίκης αφού έχασε από τον Ντόρτμουντ στο προηγούμενο παιχνίδι. Έτσι, θα είναι δυνατός για ένα γρήγορο γκολ, το οποίο θα κάνει το παιχνίδι του πιο εύκολο στο παιχνίδι. Εάν συμβεί αυτό, το παιχνίδι θα ανοίξει και θα ακολουθήσουν περισσότερα. Σε: Πεπερασμένος 2.5 της συνάντησης Meridianbet: προσφέρεται στα 1,79 է είναι μια από τις υψηλότερες αποδόσεις στην αγορά.

15 ευρώ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΔΩΡΟ:Επωφεληθείτε από το μπόνους € 15 κάθε σαββατοκύριακο.