Ερμής – Ντόξα. Ο λαμπρός Ρώσος τον οδηγεί να μείνει.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Στον δραματικό τελικό, ο Ερμής έφτασε στην πρώτη του ανησυχία φέτος, σε μια κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος, στον πάγκο της ομάδας στο ντεμπούτο του Νικολά Μαρτίτη. Με πρωταγωνιστή τον Onisiforos Rusias, ο οποίος ήρθε στο 55ο λεπτό, έκανε το 68ο πέρασμα γκολ για να εξισώσει և 90 + 3, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ, το οποίο ήταν το 7ο φέτος. Οι τυχεροί παίκτες νίκησαν τη Ντόξα με 2-1 και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά. Σημείωσαν 24 πόντους, αυτούς που έχουν APOEL և ENP.

Η Ντόξα έχασε μια πολύτιμη θέση στον αγώνα για την έκτη θέση. Αν και ήταν μπροστά, αλλά στο τέλος δεν ήταν δυνατό να σώσει καν το επίπεδο ισοπαλίας. Ήταν η τρίτη ήττα της ομάδας προσφύγων στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, παραμένοντας στην έκτη θέση με 29 πόντους.

Αγώνας:

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε στη διάθεση και των δύο ομάδων, προσπαθώντας να απειλήσει, αλλά χωρίς μεγάλη επιτυχία. Αρχικά, ήταν ο Ντόξα που μπήκε πιο δυνατά στο γκολ, ο Κάιε ήταν κοντά στο γκολ στο 13ο λεπτό, «σώζοντας» το κεφάλι του με τον συμπαίκτη του Χολτ και στο 15ο λεπτό, ο Κίκας δεν μπορούσε να πλησιάσει από τη θέση. Τότε ο Ερμής εξισορρόπησε σταδιακά το παιχνίδι, αλλά δεν έφτασε στο σπίτι του αντιπάλου με ειδικές απαιτήσεις. Και οι δύο αποτελούσαν μικρή απειλή.

Περισσότερα μετά από λίγο

Η ταυτότητα της συνάντησης

Ερμής (Νικόλαος Μαρτίδης). Kaike, Kyriakidis (55 ′ Gatarakan), Gabriel, Holt, Diaz, Dimitriou, Sintibe (77 ′ Karagounis), Folbrecht, Meira, Kipru (55 ′ Ρωσία), Kovasic (86 ′ Papatanasiuu).

Δόξα (Κώστας Σάκκας): Siskovski, Mindikkis, Muktaris, Golobart, Englezu, Economidis, Traichevsky, Asamoah (73 ′ Gilson), Kikas (88 ′ Christoph), Kalo (64 ′ Bilal), Sadik.

Σκόρερ. Kovachevich 68 ′, Ρωσία 90 + 3 ′ / Kikas 50 50

Κίτρινος: Ρωσία / Κίκας, Κρίστοφ

Αποβολές – / –

Στάδιο: «Ν. Papas Group Famagusta Επιστροφή »

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος.

Πρώτος βοηθός. Zi ortsis Όμηρος.

Δεύτερος βοηθός. Μαρίνη Μιχάλη.

4ος Αναστάσιος Ιωάννης

VAR: Teuli Chrysovalantis.

AVAR: Calgiru Μάριος.

Παρατηρητής διαιτησίας Δημητρίου Ανδρέας.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΚΑΙ IVE ΣΤΟ

Έναρξη του αγώνα

8 առաջին Η πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού, μετά το πέρασμα του Μιδίκκη, ο Σαντίκ έπεσε λίγο από το κεφάλι του.

13 ‘Kaike φοβερή δράση. Ο Άγγλος έκανε λάθος από την πλευρά, ο Χολτ γύρισε το κεφάλι του, ο βραζιλιάνος τερματοφύλακας έσωσε το δικό του γκολ.

15 υση Σύγχυση στην άμυνα του Ερμή, η άμυνα δεν μπορεί να αφαιρεθεί, ο Κίκας αποτυγχάνει πολύ κοντά.

Το κόρνερ του 24 Meira κατέληξε στο Fulbrecht με ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

25 լավ Ένα καλό σουτ από την Κύπρο έξω από την περιοχή, ο Σισκόφσκι μπλοκάρει σταθερά.

30 ‘Η Meyra σουτάρει κόρνερ, Kikas κλωτσάει, η μπάλα πηγαίνει πάνω από τα τέρματα του Kayke.

33 Ν Dias παίρνει το κόρνερ, αλλά η μπάλα πηγαίνει φαρδιά.

45 πιθανότητες Αρκετές πιθανότητες στο πρώτο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες έδειξαν διάθεση, αλλά δεν μπορούσαν να φανούν απειλητικές.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

47 ′ Η πρώτη κίτρινη κάρτα παίζεται στον Κίκας.

50: ΣΚΟΠΟΣ: Ανοίγει το λογαριασμό παιχνιδιού με τον Kikas Doxa. Αφού έσπασε ο Έγκλεος, η μπάλα χτύπησε στον τοίχο, εμφανίστηκε στον Μακτάρη, ο οποίος προσπάθησε αλλά απέτυχε, ο Κίκας παρενέβη, στέλνοντας την μπάλα στο δίχτυ από κοντά. Αφιερώνει το στόχο στον συμπαίκτη του Meska.

55 ‘Διπλή αλλαγή για τον Ερμή, την Κύπρο և Ο Κυρακίδης εκτός παιχνιδιού, αντικαταστάθηκε από τη Ρωσία και τον Γκατάριχ.

64 ′ Πρώτη αλλαγή για το Doxa, ο Bilal αντικαθιστά τον Kalo.

67 ‘Ο Σίσκοφσκι σκοράρει από την κορυφή του κουτιού. Η πρώτη τελική προσπάθεια για τους οικοδεσπότες στο δεύτερο ημίχρονο.

68: ΣΚΟΠΟΣ: Ο Ερμής έπαιξε ισοπαλία με τον Κοβάτσεβιτς. Για μια γρήγορη αντεπίθεση για τον “Ερμή”, ο Ρούσιας μπήκε στην περιοχή, στράφηκε στον κροάτη επιθετικό, ο οποίος δημιούργησε από μια πολύ καλή θέση.

Το 73 ‘ils ilson αντικαθιστά τον Asamua.

77 ‘Ο Sintib βγήκε για τον Ερμή και ο Karagunis βγήκε στο γήπεδο.

86 ‘Ο Kovacic αντικαθιστά τον Papatanas.

87 χρόνια Τίποτα δεν ήταν η τελευταία προσπάθεια στο παιχνίδι εδώ και αρκετό καιρό.

88 ′ Και ο δεύτερος επιθετικός του αγώνα, ο Κίκας έξω, ο Κριστόφ μέσα.

89 ‘Η όμορφη ατομική ενέργεια του σκοπευτή, η οποία κατέστησε δυνατή τη λήψη από έξω από την περιοχή, ο Σισκόφσκι έκανε ένα δύσκολο σουτ στη γωνία.

Κίτρινη κάρτα 90 ‘στον Χριστόφη.

90 + 3: ΣΚΟΠΟΣ: Ο Ρούσιας Ερμής έχει το προβάδισμα. Ο Κύπριος επιθετικός βγήκε εναντίον του Σισκόφσκι, δημιούργησε υπέροχο, έθεσε την ομάδα του μπροστά. Έλαβε επίσης μια κίτρινη κάρτα για να βγάλει το πουκάμισό του κατά τη διάρκεια του εορτασμού.