Η ΑΕΚ πέρασε με το “κουαρτέτο” από τον “Στέλιο Κυριακίδη”

Η ΑΕΤ νίκησε την Πάφο 1-4 στο Στέλιο Κυριακίδη στο πλαίσιο του 22ου παιχνιδιού του Πρωταθλήματος Cyta. Με τρεις πόντους, η ομάδα της Λάρνακας έφτασε τους 37 πόντους και η ομάδα της Πάφου παρέμεινε με 25 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 26ο λεπτό. Μετά το κόρνερ του Χίτλεϊ, ο Νάντο χτύπησε τον Ρούτκο με 0-1 στο κεφάλι, το οποίο ήταν αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στον αγώνα επιστροφής, ιδιαίτερα στο 56ο λεπτό, η ομάδα της Πάφια κατάφερε να τερματίσει τον αγώνα. Ο Valakari έστειλε την μπάλα έξω από την περιοχή με ένα υπέροχο σουτ 1-1 από τον Molly.

Στο τέλος της ισοπαλίας, η ΑΕΚ είχε την απάντηση, καθώς πήρε το προβάδισμα ξανά στο 64ο λεπτό. Η ομάδα της Λάρνακας κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή, η παράσταση ήταν πολύ γρήγορη, անտ Ο Νάντο, ο οποίος έγινε ο κύριος της μπάλας, έκανε 1-2.

5 λεπτά πριν από το τέλος του 90ου λεπτού, η ΑΕΚ σκόραρε τρία γκολ. Ο Naranjo πήγε στην αντεπίθεση: από το ύψος της περιοχής τοποθετήθηκε σωστά Rutko 1-3.

Η ΑΕΚ δεν σταμάτησε εδώ, καθώς βρήκε άλλο τρόπο στο 90ο λεπτό. Μετά το πέρασμα του Fernandez, η μπάλα χτύπησε τον Paphos Aurelio και εμφανίστηκε στο δίχτυ 1-4, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.