Η ΑΕΛ ηγείται ενάντια στην Καρμιώτισσα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η ΑΕΛ αναζητά τον Στέλιο Κυριακίδη για τη νίκη επί της Καρμιώτισσας, η οποία θα τον ανεβάσει στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Οι Μπλουζ θέλουν να συνεχίσουν από εκεί που έφυγαν στον Ολυμπιακό, μπαίνοντας στα δεξιά το 2021, την ίδια στιγμή που η Καρμιώτισσα έχει το ίδιο γκολ, που νίκησε την ΑΠΟΕΛ 1-0 στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.

Προφίλ παιχνιδιού.
Η ΑΕΛ μπήκε στο γήπεδο πολύ δυνατά, ανοίγοντας το σκορ με τον Ριέρα μόνο στο έβδομο λεπτό.

Ο Μαϊντάκ ήταν αυτός που κέρδισε το πέναλτι για τα μπλε-κίτρινα. Ο Riera τον εκτέλεσε, ο Tumba τον μπλόκαρε και ο ίδιος παίκτης σκόραρε 0-1 στο δεύτερο ημίχρονο.