Η ανάσα του «Εθνικού». Το “Karmiotisa” βρίσκεται στο κάτω μέρος του τουρνουά

Ο “Εθνικός Άχνας” κέρδισε μια τεράστια νίκη στον 24ο αγώνα του πρωταθλήματος – 2. 1 σκορ στο παιχνίδι εναντίον της “Καρμιώτισσας”.

Η ομάδα της Akhna έφτασε τους 22 πόντους με τρεις πόντους και η ομάδα των Polemidia παρέμεινε στην τελευταία θέση με 18 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Εθνικός ήταν ευτυχισμένος να πάρει το προβάδισμα στο 27ο λεπτό. Μετά το κυνήγι, η μπάλα κατέληξε στον Miguelito, ο οποίος νίκησε τον τερματοφύλακα της Karmiotisa 1-0 με ένα όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής, το οποίο ήταν επίσης αποτέλεσμα μισού μισού.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ιδιαίτερα στο 52ο λεπτό, η ομάδα της Άχνας σημείωσε το δεύτερο γκολ. Ο Παπαγεωργίου έκανε μια παράλληλη στροφή από τα αριστερά και ο Μαϊντεβάκ προέβλεψε ήττα 2-0 από την Τούμπα.

Η Καρμιώτισσα έλαβε την απάντηση στο 79ο λεπτό, μειώνοντας το σκορ. Ο Ρόμο απέφυγε δύο αντιπάλους, μπήκε στο έδαφος του Εθνικού και νίκησε τον Μποκατίνοφ με 2-1.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, ο “Εθνικός” κέρδισε μια τεράστια νίκη.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!