Η ανορθωση έχει πλεονέκτημα τριών στόχων … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Οι “Ολυμπιακός” και “Ανόρθωση” διεξάγουν ένα αποφασιστικό παιχνίδι για το 19ο παιχνίδι του πρωταθλήματος στο στάδιο “Μακάρεο”, και οι δύο ομάδες ήθελαν με ανυπομονησία τρεις πόντους.

Ο Ολυμπιακός, προερχόμενος από μια βαριά ήττα 5-0 από την Πάφο, θέλει να ανταποκριθεί και να επιστρέψει στους τρόπους νίκης για να παραμείνει σε επαφή με τους πρώτους έξι.

Από την άλλη πλευρά, η Lady θέλει να κερδίσει για πρώτη φορά εκτός, από τις 28 Οκτωβρίου, μετά το παιχνίδι με τον “Εθνικό Άχνα”, το οποίο θα την φέρει στην τρίτη θέση, ίση με την “Ομόνοια”, τρεις βαθμούς παραπάνω.

Προφίλ παιχνιδιού.

Η “Ανόρθωση” ανάγκασε τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα, μόνο στο ένατο λεπτό, άνοιξαν το σκορ με τον Νίκο Καλτσά.

Ήταν η μπάλα του Hussbauer από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Kaltsas, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο γκολ με μια βόλεϊ. Ο Karadais υπολογίζει εσφαλμένα και η μπάλα πηγαίνει για ένα τέρμα.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα, η “Ανόρθωση” κέρδισε ένα πέναλτι εναντίον του Kvilitaias.

Ο επιθετικός του “Ανόρθωση” έπεσε μέσα στην περιοχή, σημειώνοντας τον Andreos, και ο διαιτητής του αγώνα έδειξε αμέσως τη λευκή μπάλα.

Η Quilitaia πραγματοποίησε την εκτέλεση, νικώντας την Καράδα 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο “Ολυμπιακός” ήταν αυτός που ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, προσπάθησε να μειώσει το σκορ για να επιστρέψει στο γήπεδο, αλλά η “Ανόρθωση” ήταν η τρίτη, που βρήκε το δρόμο στο δίχτυ στο 54ο λεπτό.

Ο Hussbauer πέρασε στον Mikhas, ο οποίος γύρισε την μπάλα πάνω από το πέναλτι και ο Kaltsas σκόραρε εύκολα με 0-3.