Η Ανόρθωση ήταν ανήσυχη αλλά κέρδισε, η Καρμιώτισσα εξακολουθεί να αντιμετωπίζει προβλήματα

Η «Κυρία» κέρδισε στην ψυχή. Στον Αντόρη Παπαδόπουλο, η Ανόρθωση νίκησε την Καρμιώτισσα 2-1 στο 22ο παιχνίδι του πρωταθλήματος με γκολ από τους Κβιλιτάγια και Καλτσά. Ο Σάσι σημείωσε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.

Το Blues έπαιξε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, επιβραδύνοντας στο δεύτερο, ενώ έπαθε καρδιακή προσβολή τα τελευταία λεπτά αφού ο επιθετικός της Καρμιώτισσας το μείωσε σε 82. Η ομάδα Polemidia κατέγραψε λίγες αλλά ιατρικές ευκαιρίες, αλλά απέτυχε να σκοράρει.

Η “Ανόρθωση” έφτασε τους 43 πόντους (πάνω από -4), ανέβηκε στην 3η θέση και η Καρμιώτισσα παρέμεινε στην 17η θέση, αφού αυτός ο αγώνας έπεσε στην προτελευταία θέση.

Παιχνίδι:

Είχαμε πολλές απόψεις στο πρώτο μέρος της συνάντησης. Το “Kiria” σημείωσε δύο γκολ, η Kαρμιώτισσα – ένα γκολ, η Ανόρθωση ισοφάρισε επίσης το σκορ, και η ομάδα των Polemidia σημείωσε ένα γκολ στο 38ο λεπτό, το οποίο ακυρώθηκε από τη VAR.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από την αρχή. Μόνο στο 7ο λεπτό, οι οικοδεσπότες άνοιξαν το σκορ με τον Kvilitayas, εκμεταλλευόμενοι το μεγάλο λάθος του Perez, ο οποίος του έδωσε την μπάλα, και η γεωργιανή πλευρά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα εντελώς ήρεμα.

Οι φιλοξενούμενοι πλησίαζαν τον ισοσταθμιστή στο 15ο λεπτό, αλλά το σουτ του Μπάργκαν σταμάτησε στο τερματικό. Ένα λεπτό αργότερα, η ίδια μοίρα έπληξε την Kvilitaya, ωστόσο, στο 28ο λεπτό, η Ανόρθωση έκανε το σκορ 2-0 με ένα ισχυρό σουτ από τον Kaltsa, μετά από ένα εκπληκτικά μεγάλο πέρασμα από το Dausville. Στο 38ο λεπτό, η Καρμιώτισσα σκόραρε εναντίον του Χατζιβιλάση, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά τον έλεγχο VAR, καθώς ο Κύπριος επιθετικός αποκάλυψε στην αρχή του γύρου.

Τα στάδια που καταγράφηκαν στα δευτερόλεπτα 45 λεπτά ήταν ελάχιστα. Η Καρμιώτισσα, ωστόσο, κράτησε το “καλό” στο τέλος, γιατί στο 82ο λεπτό Ι. Ο Sassi χτυπήθηκε από μια λευκή μπάλα (πριν από την ήττα του Hajivasilis από τον Gajitsios) και μετέτρεψε το παιχνίδι σε ντέρμπι. Η Ανόρθωση κράτησε το αποτέλεσμα υπέρ της με τα νύχια και τα δόντια της, παρά την πίεση των φιλοξενούμενων.

Η εξέλιξη της συνάντησης

90 ‘+ 3 Τέλος του αγώνα.

82 ‘ΣΤΟΧΟΣ Καρμιώτης. Ακριβής εκτέλεση του προστίμου από τον Ι. Sassi.

81 ‘Η Καρμιώτισσα υπέφερε από φάουλ του Γαλιτσίου εναντίον του Χατζιβasilλη.

Διαμαρτυρήθηκαν έντονα στην Καρμιώτισσα για το πρόστιμο επειδή κράτησαν τον Ντόσβιλ στο Μπαγκάν. Δεν είπε κάτι τέτοιο από τη VAR, το παιχνίδι συνεχίζεται.

73 ‘Ο Bargan κάνει φάουλ ακριβώς πάνω από το γκολ της Λόρια.

65 ‘Πυροβολήθηκε από την Elundu, που έπεσε πίσω από την Tumba.

57 ‘Ο Busuladzic χτυπάει τη σέντρα, αλλά η μπάλα χτυπάει τη σέντρα.

Ο ρυθμός του δεύτερου ημιχρόνου είναι μέτριος, με τους δύο προπονητές να δίνουν συνεχώς οδηγίες στους παίκτες τους.

46 την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

45 ‘+ 2 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η Καρμιώτισσα (Χατσίσιλι) σημείωσε 38 γκολ. Από τις επαναλαμβανόμενες προβλέψεις, το VAR έκρινε ότι ο επισκέπτης παίκτης αναγνωρίστηκε στην αρχή του γύρου.

28 ‘ΓΙΑ ΓΚΟΛ. Το πολύ καλό πέρασμα του Dausville, ο Kaltsas μπήκε στην περιοχή από την πλευρά, στέλνοντας την μπάλα στο δίχτυ με ένα δυνατό έργο.

16 ‘Η κεφαλίδα του Kvilita χτυπά τη θέση. Απίστευτοι γύροι ανά λεπτό, ένας για κάθε ομάδα. Ο ρυθμός της συνάντησης είναι καλός.

15 ′ Τεράστια σκηνή για την Καρμιώτισσα. Ο Μπάργκαν χτύπησε, η μπάλα χτύπησε τη θέση και η Λόρια δεν απάντησε.

7 ‘ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΤΟΧΟΥ. Ήταν μια τραγωδία για τον Perez, ο οποίος έκανε ένα πέρασμα γκολ στην Quilita, ο οποίος δεν έκανε λάθος με την Tomba στα τέσσερα.

4 weak Αδύναμη κεφαλίδα του Quilitaias, η μπάλα βρισκόταν στο χέρι του Tumba.

1 το παιχνίδι Έναρξη:

Ανόρθωση (Timur Ketspaia): Loria, Κ. Artimatas (46 ′ Galicios), Risvanis, Vrgots, Korea, Dausville, Busuladzic, Husbauer (46 ′ Elundu), Micha (67 ′ Christofi), Kaltsas (67 ′ Margasa), Quilia ().

Καρμιώτισσα (Χρυσής Μιχαήλ). Tumpas, Efstatio, Savva, Christophe, Perez, Christo (67 ′ Duarte), Neofitu, Reynolds (67 ′ Soubunu), Bargan (79 ′ Pahipis), Hajivasilis, I. Σάσι.