Η Ανόρθωση είναι γεμάτη, AEL և Ολυμπιακοί – άνετοι

Η Robo Markets κερδίζει την 11η θέση με την AEL, η Olympiada N. w Η Ανόρθωση κερδίζειότι: Την Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2021, ο αγώνας Γυναικών ΟΠΑΠ Α.

Ο αγώνας κέρδισε η “Ανόρθωση”, η οποία πέρασε από τους “συμπαθητικούς” για να κερδίσει το βόλεϊ της Λεμεσού στο σχολείο των Πολεμιδιών. Στη Λάρνακα, η Robo Markets AEL νίκησε την ΑΕΚ 0-3 σε αγώνα που παρακολούθησαν πολλές νέες γυναίκες. Επιπλέον, η Ολυμπιάδα Ν. Νίκησε εύκολα το UCLan Cyprus THI Avgorou 3-0 στο παιχνίδι “NEAPOLI – BACK”

Στις 11ότι: Το Apollon Property Gallery είχε ένα διάλειμμα.

Μια θέση στη νίκη της νεολαίας του Ρόμπο Αγορές: AEL:

“KITION”. AEK – Robo Markets AEL 0-3 (14-25, 12-25, 11-25)

Η αδράνεια δεν επηρέασε την Robo Markets AEL. Στο πλαίσιο του 11ης: Το “Blue-Yellows” κέρδισε 0-3 πλεονέκτημα έναντι του NPP στο “KITION” և 24 βαθμοί παραπάνω ήταν ίσοι με το Apollo Property Gallery.

Η ΑΕΚ, που έπαιξε με μερικούς νέους, πολύ ταλαντούχους παίκτες, αλλά χωρίς την ηγέτη Έλενα Μοσφιλιώτη, προσπάθησε σκληρά, αλλά δεν απέφυγε την ήττα.

Η Robo Markets AEL, η οποία επίσης χρησιμοποίησε πολύ νεαρές γυναίκες, επικράτησε άνετα στα δύο πρώτα σετ, 14-25, 12-25, μπροστά από τα 0-2 σετ. Στο τρίτο, η ομάδα της Λεμεσού απέφυγε 10-23, κέρδισε 11-25, άφησε τη Λάρνακα με νίκη 0-3.

ΑΕΚ (Σ. ΤΣΑΓΓΑΡΙΔΟΥ – ΓΕΩΡΓΙΟΥ):Χαράλαμπος, Στυλιανού, Ουλμμπεράσβιλι, Χ »Πέτρου, Δημητρίου, Λάρκο – Λίμπερο. Yakovu – Αλλαγές. Λευκαρίτη, Αντόνιο, Πελεκάνου, Ιωάννου.

Αγορά ρομπότ AEL: (ΦΑ., ΜΑΣΙΑΣ). Pavlu, Spiru, Pechlivani, Stedile, da Silva, Katsunotu – Libero 1 – Kokki, Libero 2 – Constantini – Αλλαγές Παναγιώτου, Σ. Cyprian, Μ. Fella, Τζ. Θεοδόσιος, Χρ. Θεοδόσιος.

Ανετος Ο:Λιουμπιάδα

“ΝΕΑΠΟΛΗ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ”. OLYMPIAD NEAP. – UCLan: Κύπρος ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ 3-0 (25-11, 25-17, 25-13)

Η Ολυμπιάδα Ν κέρδισε εύκολα την Τρίτη 12 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 11ηςης: Πρωτάθλημα Γυναικών ΟΠΑΠ Α. Η ομάδα προσφύγων νίκησε το UCLan Cyprus THOI Avgorou 3-0 στο δωμάτιο “NEAPOLI – RETURN”, με 20 πόντους.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες αγωνίστηκαν χωρίς τους ηγέτες Veronica Hudima και Tatiana Mudritskaya. Η ομάδα του Avgoros δοκίμασε ολόκληρο τον αγώνα, αλλά έχασε.

Το “SJ and white” επικράτησε με σκορ 25-11, 25-17 և 25-13.

NEAP OLYMPIAD. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ). Λεωνίδου, Π. Nicholas, Kutworth, Ν. Χαραλαμπίδη, Μανιτάρου, Πέτρου – Λίμπερο – Κούτα – Αλλαγές Dobrasinovich Donchuk, Diaku, Khr, Christoforidou.

UCLan: Κύπρος ΘΟΗ ΑΥΓΟΡΟΥ (Δ. ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ): Ευστάτιο, Ζιμ Ιμαράκ, Αντόνιο, Μιχαήλ, Βούλγαρη, Παπαδόπουλος – Λίμπερο – Βαρδάκη – Αλλαγές: Χαραλάμπους, Λούκα, Χρήστου.

Μεγάλη νίκη στη Λεμεσό

ΛΕΜΕΣΟΣ ΒΟΛΕΪ – διόρθωση 1-3 (14-25, 25-23, 22-25, 22-25)

Η Ανόρθωση κέρδισε μια μεγάλη νίκη στο Λύκειο των Πολεμιδιών. Στο 11ο ντέρμπιης: Όπως αποδείχθηκε, η “Ανόρθωση” κέρδισε ένα πλεονέκτημα 1-3 σετ έναντι του “Λεμεσού βόλεϊ”, με 13 πόντους. Το παιχνίδι αποδείχθηκε υπέροχο την Τρίτη, όταν το βόλεϊ Λεμεσού φαινόταν υπέροχο και απείλησε να νικήσει τη «Μεγάλη Κυρία».

Pin ogia Η παρουσία του Κωνσταντόπουλου έδωσε ώθηση στα “ροζ”. Σημειώνεται ότι στο 3ο σετ Ανόρθωση և στο 4ο σετ βόλεϊ Λεμεσού ξεπέρασε τεράστιες διαφορές.

Γλώσσα Μια άλλη φωτογραφία από τη νίκη της Ανόρθωσης στη Λεμεσό.

Η “Ανόρθωση” μπήκε αποκλειστικά στο πρώτο σετ, κερδίζοντας 14-25, σημειώνοντας 0-1. Το “Pink” κέρδισε το δεύτερο κλειστό σετ με σκορ 25-23 και ισοπαλία 1-1.

Στο τρίτο σετ, ένας μεγάλος αγώνας έλαβε χώρα με την ομάδα του Α. Σπύρου στο προβάδισμα με σκορ 11-03, αλλά ως αποτέλεσμα του χωρισμού, η Ανόρθωση σταμάτησε το σετ και το κέρδισε 22-25.

Από τους πρώτους γύρους του τρίτου σετ, η “Ανόρθωση” ήταν κυρίαρχη, με 2-06. Σταδιακά αύξησε την ταχύτητά του և Η “Μεγάλη Κυρία” ήταν μπροστά 13-21. Το βόλεϊ της Λεμεσού, ωστόσο, προσπάθησε να το μειώσει στο -3 18-21, αλλά απέτυχε να νικήσει το σετ. Η “Ανόρθωση” πήρε τους πόντους που ήθελε, κερδίζοντας 22-25-3 1-3 σετ.

ΛΕΜΕΣΟΣ ΒΟΛΕΪ (Α. ΣΠΥΡΟΥ) Azevedo, Konstantopoulou, Siskou, Michael E., Summer, Sidera – Libero: Michael A. – Αλλαγές: Bojanu, R. Bojanu, Gole, Κωνσταντινίδου, Laspou, Karaoli.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (Α:ΜΕΓΑΛΟ:, ΜΠΟΣΚΟΒΙΚ): On, Bratunhinna, Charalambous, Vasilios, Riala, Caetano – Libero – David. – Αλλαγές. Έμβλημα Emb:

Μετά την ολοκλήρωση 11ης: Το ανταγωνιστικό σκορ ήταν ως εξής.

1. Γκαλερί Ακινήτων Απόλλωνα (9) 26-06 24
  2. Robo Markets AEL (9) 24-05 24:
  3. Ολυμπιάδα Ν. (9) 22-09 20:
  4. Ανόρθωση (8) 16-13
  5. AEC (10) 10-22 09:
  6. Λεμεσός Βόλεϊ (10) 07-24 05