Η Ανόρθωση κερδίζει το Βαροσιώτικο ντέρμπι – Τέλος η αήττητη σειρά Σαλαμίνα

Η Ανόρθωση 2 με τους απεργούς Kvilitaya և Galicio. Κέρδισε 0-0 πλεονέκτημα έναντι της Νέας Σαλαμίνας στο 20ο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Με τρεις πόντους, η Μεγάλη Κυρία έφτασε τους 39 πόντους, ενώ το κόκκινο και το λευκό έμειναν με 24 πόντους.

Η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 34ο λεπτό του αγώνα μετά από ένα πέναλτι. Αρχικά, μετά από ένα κόρνερ από τη δεύτερη θέση του Kaltsa, ο Vrgots χτύπησε το κεφάλι του και η μπάλα έπληξε τον Kamisoko. Ο διαιτητής του αγώνα σφύριξε την παράβαση, Կ Kvilitaya, ο οποίος πήρε το πέναλτι, ήταν 1-0, το οποίο ήταν επίσης το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στον αγώνα επιστροφής, η Νέα Σαλαμίνα προσπάθησε να ισοσταθμίσει χωρίς επιτυχία και η “Ανόρθωση”, η οποία δεν απειλήθηκε σημαντικά, σημείωσε το δεύτερο γκολ στο πρώτο λεπτό της καθυστέρησης. Ο Christophe πήρε τη γωνία, η μπάλα πέρασε և εμφανίστηκε στο Galicio, ο οποίος δεν μπορούσε να το στείλει στο δίχτυ με σκορ 2-0, το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!