Η απόδραση των “Αμαζόνων” στο +3, 24Sports & News

Ένα πραγματικό ντέρμπι που ισοδυναμεί με την ιστορία δύο ομάδων που διήρκεσαν δύο ώρες σε ένα υπέροχο παιχνίδι և 14 “Η Apollo Real Estate Gallery” “έφυγε” από το αθλητικό κέντρο “Ανόρθωση”, νικώντας την “Ανόρθωση” με 2-3 σετ. Με τη νίκη τους, το “Navy” πρόσθεσε δύο πόντους στο προβάδισμά τους, με 24 πόντους έναντι 21 Robo Markets της AL (“Το Apollo Real Estate Gallery έχει 09 παιχνίδια”).

Η “Ανόρθωση” σημείωσε έναν βαθμό և είναι στην 4η θέση με 10 πόντους σε 7 παιχνίδια. Ο αγώνας του Σαββάτου αναβλήθηκε στον 6ο αγώνα του γυναικείου πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός όταν η Ανόρθωση προηγήθηκε δύο φορές με 1-0 1-0 2-1 και το Property Gallery Apollon ισοφάρισε մրց τελικά κέρδισε 2-3.

Η «μεγάλη κυρία» φαινόταν πολύ καλή και το «μπλε» απάντησε εκεί που χρειαζόταν

Ο αγώνας

Το Property Gallery Apollo έλαβε τους δύο πρώτους πόντους, ισοπατώντας την Ανόρθωση 3-0 στο πρώτο σετ, προχωρώντας 06-05. Η Ανόρθωση αυξήθηκε 13 μπροστά 13-09. Η “Μεγάλη Κυρία” συνέχισε να ηγείται, αλλά ο Απόλλωνας μείωσε τη συλλογή χρωμάτων σε 17-16 όταν ο Σέρβος προπονητής της Ανόρθωσης Αλέξανδρος Μπόσκοβιτς κάλεσε ένα χρονικό όριο.

Στο βασικό σημείο του σετ, οι οικοδεσπότες διατήρησαν το σκορ 20-17, όταν ο προπονητής της “Λεμεσού” και η Ιαπωνία ανακοίνωσε το “timeout” Η Ανόρθωση κατάφερε να τερματίσει το σετ με σκορ 25-19 -19 26 “1. Προχωρήστε με σκορ 0 առաջ Προχωρήστε με λογαριασμό

Επέστρεψε και ισοφάρισε το σκορ

Η ιδιοκτησία Gallery Apollon προσπάθησε να πάρει το δεύτερο σετ և μπροστά 02-04, αλλά η Ανόρθωση επέστρεψε advantage 7-04 πλεονέκτημα έναντι του προπονητή Γ. Η Ια με τους Ιάπωνες, που ζήτησαν ένα διάλειμμα. Το “Navy” ήταν επίσης στο -4, αλλά μειώθηκε σε 08-07.

Το δεύτερο σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, όταν οι δύο ομάδες ήταν ισοπαλείς, αλλά η Apollo Real Estate Gallery ηγήθηκε με δύο πόντους, 11-13. Σε αυτό το σημείο, ήρθε η ώρα για τον Αλέξανδρο Μπόσκοβιτς να καλέσει ένα χρονικό όριο.

Ωστόσο, η ώθηση για τη συλλογή προήλθε από το Apollo Property Gallery, που ήταν τέσσερις βαθμοί μπροστά, 13-17. Για να σταματήσει ο ρυθμός των κατοίκων της Λεμεσού, Al. Ο Μπόσκοβιτς έκανε το δικό του διάλειμμα.

Ωστόσο, οι παίκτες του ian anis pan apapani δεν επηρεάστηκαν, ήταν 15-20 πόντοι μπροστά από πέντε πόντους και έγιναν οι φαβορί της σειράς. Οι «μπλουζ» της Λεμεσού διατήρησαν την πρώτη θέση, κερδίζοντας 17-25 στα 25, ισοπατώντας το ντέρμπι 1-1.

Μόλυβδος “Lady”

Η Ανόρθωση μπήκε πιο δυνατά στο προηγούμενο σετ, με 05-01, ο κ. Γ. Η Ιαπωνία κάλεσε βιαστικά το χρονικό όριο.

Η “Μεγάλη Κυρία” φάνηκε να επικρατεί μετά το +5 στις 09-04. Το Gallery Gallery Apollo, ωστόσο, απάντησε μειώνοντας το σκορ στο 09-08. Ωστόσο, ο Ανόρθωση κατάφερε να ανακτήσει το τιμόνι, δραπετεύοντας στις 16-12 με τον προπονητή της Γκαλερί Γκαλερί Apollo να ζητά ένα νέο χρονικό όριο για να αναδιοργανώσει την ομάδα του.

Οι παίκτες βόλεϊ της Μπόσκοβιτς, ωστόσο, ήταν καλύτεροι, διατηρώντας το πλεονέκτημα με σκορ 22-15-15 στο αποφασιστικό σημείο του τρίτου σετ. Η Apollon Property Gallery “έμεινε” σε 15 πόντους – έχασε την επαφή με την Ανόρθωση. Ο προπονητής της Λεμεσού “είδε” τον νεαρό Ε. Στο παιχνίδι αντί της Κατερίνας Λάμπρου ενώ περνούσε στον πάγκο του. Συμεού. Ταυτόχρονα, αντικατέστησε τη Δέσποινα Κωνσταντίνου με έναν περαστικό που ονομάζεται Χατζηλαμπρί, ενώ αντικατέστησε τον Σιμάνοφσκι με το Λαυρούκ. Η Ανόρθωση ήταν πολύ σταθερή, κέρδισε το καθοριστικό σετ 25-19 στα 25, αποκαθιστώντας τη διαφορά του σκορ με 2-1 σετ.

Απάντηση στο Amazon:

Στο τέταρτο σετ, η Ανόρθωση πήρε το προβάδισμα με 3-0, αλλά η αντίδραση του Απόλλωνα από την γκαλερί ακινήτων ήταν άμεση, με αποτέλεσμα το +4 04-08. Ο προπονητής της Ανόρθωσης κάλεσε ένα χρονικό όριο για να σταματήσει το ρυθμό του Property Gallery Apollo.

Η «Μεγάλη Κυρία» προσπάθησε να απειλήσει, αλλά η «έκπληξη» των Ιαπώνων σώθηκε ξανά στις 08-14, δείχνοντας ότι δεν έχουν βρεθεί οι λύσεις στο τρίτο σετ.

Η εικόνα της συλλογής συνεχίστηκε μέσω της γκαλερί ακινήτων Apollon, προχωρώντας 11-18 “ανήσυχη” Ανόρθωση.

Η ομάδα του Μπόσκοβιτς προσπάθησε να μειώσει, πήρε μερικούς πόντους και έκανε το σκορ -5 14-19. Το Gallery Gallery Apollo απάντησε καλά, αλλά το έκανε 16-21 և 17-23, δημιουργώντας ιδανικές συνθήκες για τη συλλογή. Το Property Gallery Apollo πήρε αυτό που ήθελε από το να κερδίσει το σετ στις 24 με σκορ 18-25 και ισοπαλία 2-2. Και οι δύο ομάδες εξασφάλισαν αναμφίβολα πόντους.

Στους τελικούς γύρους του σετ, ο προπονητής Μπόσκοβιτς αντικατέστησε τη νέα Kalina Vasiliu με τη νεαρή Μαρίνα Christodululu, και η Erika emb Emile αντικατέστησε την Elena Ts Utsuki.

Αποτυχία և νίκη

Στο ισοπαλία, η “Ανόρθωση” ήταν η πρώτη θέση 06-03. Ωστόσο, το “Apollo Property Gallery” μειώθηκε σε 06-05 και το ντέρμπι συνεχίστηκε. Και οι δύο ομάδες δεν ήθελαν να αφήσουν τις πιθανότητες να σπαταληθούν για δύο πόντους σε αυτό το κρίσιμο σημείο, ως αποτέλεσμα του οποίου η “Apollo Property Gallery” ισοπαλία 07-07. Ο προπονητής της Apollon Property Gallery επανέφερε το Simeu στο παιχνίδι αντί του Lavrock.

Το σετ εξαρτάται από το “νήμα”, καθώς το σκορ ήταν ισοπαλία με την αλλαγή θέσης – 09-09. Τα «μπλουζ» της Λεμεσού, ωστόσο, ήταν μπροστά 10-13, έγινε το φαβορί για τη νίκη που πήραν 11-15 στο 22ο σε 2-3 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (AL. BOSKOVIK): Ioannou, Vasiliu, Caetano, embilla, Riala, Charalambous – Libero: Dade. – Αλλαγές. Χριστοδούλου, σφιγκτήρας.

Ακίνητα Γκαλερί ΑΠΟΛΛΟ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Βεντούρα, Λαύρουκ, Ιορδανός, Κωνσταντίνου, Ριπνάγια, Λάμπρου – Λίμπερο – Χριστοφόρου. – Αλλαγές. Simanovsky, Simeu, Χατσιλάμπρι.

Την Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2021, ως μέρος των πρώτων 11 αγώνων της Πρωτοχρονιάς, η γκαλερί ιδιοκτησίας Apollo θα ξεκουραστεί και η Ανόρθωση θα ταξιδέψει στη Λεμεσό για να συναντήσει το ισχυρό βόλεϊ της Λεμεσού.

Μετά το ντέρμπι μεταξύ της ΑΕΚ και της UCLan Cyprus THI Avgorou την Παρασκευή, το σκορ ήταν ως εξής:

Γκαλερί Ακινήτων Απόλλωνα (9) 26-06 24
Robo Markers AEL (8) 21-05 21:
Ολυμπιάδα Ν. (8) 19-09 17:
Ανόρθωση (7) 13-12 10
ΑΕΚ (9) 10-19 09:
Λεμεσός Βόλεϊ (9) 06-21 05
UCLan Κύπρος ΘΟΙ Αυγόρου (8) 01-24 00: