Η Μπαρτσελόνα πέρασε σαν αεράκι από την έδρα της Γρανάδας, η οποία έφερε 4-0.
ΛΑΛΙΓΑ-19

ΓΡΑΝΑΔΑ-ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ: 0-4

Στάδιο: Nuevo los Carmenes

Σταδιακά αρχίζει να θυμίζει .. Βαρκελώνη. Οι Καταλανοί 4: Έφυγαν από την έδρα της Γρανάδας με σκορ 0, έδειξαν καλό ποδόσφαιρο και είναι πάλι στη ζώνη του τίτλου.

Μόνο στο 2ο λεπτό η Puerta έκλεψε από την περιοχή, έκανε ένα υπέροχο σουτ, αλλά ο Ter Stegen έκανε εξαιρετική δουλειά, հետո στο 12ο λεπτό, μετά από κάθετη πάσα, ο Soldado προσπάθησε να αφαιρέσει, αλλά έκανε ένα γκολ πέρασμα στον Griezmann, ο οποίος σημείωσε 0. 1 έγινε. ,

Στο 16ο λεπτό, ο σταυρός του Dembele μόλις βγήκε, ενώ στο 20ο λεπτό, ο Ter Stegen νίκησε τον Puertas σε ένα μοναδικό τεσσάρων σε έναν γύρο που δεν μετρήθηκε λόγω οφσάιντ.

Τέλος, στο 35ο λεπτό, ο Griezmann το έδωσε στον Messi, ο οποίος πήρε εξαιρετική θέση από το ύψος της περιοχής 0-2. Στο 38ο λεπτό, ο Dembele έκανε ένα κακό σουτ από ένα ιδανικό σημείο, και στο 42ο λεπτό, ο Lionel Messi έκανε το σκορ 0-3 με ένα όμορφο διάλειμμα.

Ο Ντε Τζονγκ έχασε το ιδανικό σημείο στο 55ο λεπτό, ενώ ο Μάκης έχασε επίσης μια εξαιρετική ευκαιρία στο 60ο λεπτό.

Ωστόσο, στο 63ο λεπτό, ο Dest πήρε τον Griezmann από τα δεξιά, ο οποίος έλεγξε και χτύπησε κάποιον από δύσκολη γωνία, 0-4. Στο 67ο λεπτό, ο πυροβολισμός της Άλμπα πήγε λίγο έξω, μέχρι το 77ο λεπτό να αποβληθεί ο Βαλέχο, ο οποίος χτύπησε τον Μπρετ Γουάιτ, ο οποίος ήταν ο τελευταίος παίκτης.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Rui Silva, Neva (46 ‘Mia), Montoro (Vallejo 46’), Duarte, Fulki, Herman Sanchez, Puerta, Eteki, Herrera (67 ‘Soro), Soldado (46’ Suarez), Matsis (Kennedy 65 ‘)

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ. Ter Stegen, Mingeta, Alba, Araujo, Dest (80 ‘Firpo), Busquets, De Jong (65’ Pianich), Messi (65 ‘Bretwit), Pedri (72’ Putz), Dembele (72 ‘Trincao), Griezmann