Η Βαρκελώνη επέστρεψε από την κόλαση.

Γρανάδα-Βαρκελώνη. 3-5 παραγράφους.

(Kennedy 33 ‘, Soldado 47’, Fede Vico 103 ‘στυλό: Griezmann 88’, 100 ‘, Alba 90 + 2’, 113 ‘, De Jong 108’)

Ένας επικός προκριματικός για τη Βαρκελώνη. Η ομάδα του Kuman έχασε 2-0 στα κεντρικά γραφεία της Γρανάδας μέχρι το 1988Σε: λεπτά, έστειλε τον αγώνα σε επιπλέον χρόνο, κέρδισε εκεί 5-3, εμφανίστηκε στους ημιτελικούς του κυπέλλου.

Η ομάδα του Kuman είναι δέκα βαθμοί πίσω από την Atletico στο πρωτάθλημα, έτσι, όπως δείχνουν τα πάντα, θα είναι χωρίς τίτλο.

Στο 7ο λεπτό, μετά από ένα σουτ από τη Μασσαλία ին Trincao, ο Aaron έσωσε το γκολ, και στο 11ο λεπτό, ο Griezmann έχασε από κοντά, και στο 19ο λεπτό, το κεφάλι της Puerta αφαιρέθηκε ελαφρώς. Στο 22ο λεπτό, ο Aaron είπε όχι για το λάθος του Messi, μέχρι το 33ο λεπτό, ο Umtiti έκανε ένα τραγικό λάθος στα δεξιά, ο Soro έκλεψε και πέρασε και ο Kennedy επικοινώνησε με 1-0.

Στο 41ο λεπτό, το σουτ του Sergi Roberto σταμάτησε ξανά στον Aaron, μέχρι το 47ο λεπτό, αφού γέμισε το Montoro, ο Soldado πήρε τον Umtiti σε μια γρήγορη άσκηση, κάνοντας το σκορ 2-0.

Ο Aaron έσωσε το γκολ μετά το σουτ της Μασσαλίας στο 61ο λεπτό, και το επόμενο λεπτό ο Αργεντινός είχε έναν τερματοφύλακα, και στο 82ο λεπτό ο Aaron υπέστη άλλη μια τεράστια λειτουργία στη φτέρνα του Griezmann.

Στο 86ο λεπτό, το Blaugrana είχε ένα ακόμη τερματοφύλακα με τον Dembele, και στο 88ο λεπτό, ο Messi πήγε γλυκά από τα δεξιά, και ο Griezmann έφτασε στο 2-1 στο δεύτερο τερματοφύλακα.

Στο 90ο λεπτό, ο Μέσι σκόραρε ξανά με ένα υπέροχο σουτ, και μετά ο Ντέμπλε έκανε ένα πέρασμα από τα δεξιά και ο Μπρετ Γουάιτ έχασε με κεφαλιά. Τέλος, 90 + 2 ‘μετά το νέο σταυρό του Messi από δεξιά, ο Griezmann σημείωσε το δεύτερο γκολ με το κεφάλι του, και η Alba έκανε το σκορ 2-2 με μια νέα κεφαλίδα από κοντά.

Στο 90 + 4, ο Suarez έμεινε μόνος του από τα δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά ήταν μια τεράστια ευκαιρία για τη Γρανάδα.

Ο αγώνας πήγε σε επιπλέον χρόνο όταν ο Aaron έσωσε το 95ο λεπτό μετά το σουτ του Μέσι, αλλά στο 100ο λεπτό η Άλμπα πήγε προς τα αριστερά και ο Γκρίιζμαν έφτασε 2-3 με κεφαλιά. Και όμως, η Γρανάδα δεν παραιτήθηκε, և το επόμενο λεπτό, ο Njan κέρδισε από 11 μέτρα από το Dest, και ο Fede Vico ισοφάρισε από 3 μέτρα σε 3-3.

Στο 108ο λεπτό, ο Άαρον απέρριψε σταθερά τον πυροβολισμό του Μέσι, και ο Τε ound og επέστρεψε 3-4.

Στο 113ο λεπτό, ο Ντουάρτ έσωσε μετά το σουτ του Μέσι.

πηγή: aek365.org