“Η βασίλισσα επέστρεψε στο θρόνο της”

AEL:
AEL:

Ρόμπο Αγορές: Η AEL σημειώνει 30Σε: πρωτάθλημα στην ιστορία του. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑΓκαλερί ιδιοκτησίας ΑΠΟΛΛΩΝ – Αγορά ρομπότ AEL: 2-3 (22-25, 25-22, 25-21, 23-25, 10-15) Η «βασίλισσα» επέστρεψε στο θρόνο της. Η Robo Markets AEL κέρδισε το 30ο Πρωτάθλημα Γυναικών Division A στην ιστορία του Τη Δευτέρα το βράδυ, κέρδισε στο Apollo Real Estate Gallery “APOLLON ARENA” με μια συλλογή 2-3 στο 142. Η Robo Markets AEL κέρδισε το πρωτάθλημα 8 χρόνια αργότερα, ιδίως το 2012. Στο τέλος των παιχνιδιών του, ο St. Ο Masia έπεσε από 42 πόντους σε επτά πόντους από την Τρίτη Γκαλερί Ακινήτων τον Απρίλιο (έχει απομείνει δύο παιχνίδια) վ Έξι πόντοι από τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ένα παιχνίδι λιγότερο. Το ντέρμπι τίτλου πρόσφερε μια υπέροχη θέα, αξιολογώντας λεπτομερώς όλα τα σύνολα. Η Robo Markets AEL κατάφερε να προηγηθεί με 22-25, αλλά το “blues” ακύρωσε το σκορ, κερδίζοντας το δεύτερο και τρίτο σετ 25-22 և 25-21. Οι πρωταθλητές, ωστόσο, αντεπιτέθηκαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν 2-2, κερδίζοντας το τέταρτο σετ 23-25. Όλα αξιολογήθηκαν στο ισοπαλία, όπου οι «μπλε-κίτρινοι» ήταν μπροστά στις 06-11 և 09-13, κερδίζοντας ένα πλεονέκτημα για 10-15 σετ νίκης, έναν τίτλο νίκης. Ακίνητα Γκαλερί ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Jordanus, Constantine, Perez, Lambrou, Ventura, Lavrouk – Libero 1 – Christoforou, Libero 2 – hai akhayu – Αλλαγές. Robo Markets AEL (Σ. ΜΑΣΙΑΣ): Pechlivani, Spyuru, Milka, Pavlu, Stedile, Griban / Stefanidi – Libero 1 – Kokki, Libero 2 – Constantini – Αλλαγές: Katsunotu. Πόντοι ομάδας 1-4

1. Robo Markets AEL (18) 14-04 46-18 42:
  2. Ολυμπιάδα Ν. (17) 13-03 43-20 36:
  3. Ακίνητα Γκαλερί Απόλλωνα (16) 11-05 40-19 35
  4. Ανόρθωση (17) 08-09 29-31 24