Η “Βαυαρία” είναι μια ιδανική αυτοκτονία για το Protathlima.com

BUNDESLIGA – 15η ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Gladbach – “Βαυαρία”. 3-2:

Στάδιο – Πάρκο “Μπορούσια”

Παρά τη νίκη 0-2 σε πέντε λεπτά, η Μπάγερν Μονάχου “εξαφανίστηκε” από το Μπορούσια Παρκ για κάποιο ανεξήγητο λόγο, επιτρέποντας στους “πιο ειλικρινείς” και επιτέθηκαν στον Γκλάντμπαχ να ολοκληρώσουν το παιχνίδι, λαμβάνοντας τελικά υπόψη τη νίκη 3-2. Ακόμη και κοροϊδεύω τους Βαυαρούς και την ανύπαρκτη άμυνά τους. Ένας απίστευτος αγώνας στο Mechengladbach και οι Βαυαροί του Hansi Flick βγήκαν σε ένα πολύ δυνατό πεδίο, οδηγώντας με δύο γκολ στο 26ο λεπτό, προβλέποντας μια εύκολη και ήρεμη νίκη. Η συνέχιση, ωστόσο, δεν ήταν αναλογική. Η “Βαυαρία” “εξαφανίστηκε” από το γήπεδο για κάποιο άγνωστο λόγο, δίνοντας στους “πουλάρια” την ευκαιρία να βρουν μέρη που απειλούν με κάθε τρόπο το σπίτι του Μανουέλ Νεούερ. Αυτό ακριβώς εκμεταλλεύτηκε ο Gladbach, με τον Lars Stindlov να μοιράζεται τον αγώνα με τον Jonas Hoffman του Niklas ule ule που εργάζεται αργά από τον Noyer, ο οποίος τερμάτισε τον αγώνα λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου. Όλα δεν άλλαξαν πολύ στο δεύτερο ημίχρονο. Η «Βαυαρία» παρέμεινε «σιωπηλή» και η «Γκλάντμπαχ» συνέχισε να συμμετέχει στην τρίτη επίθεση, αποκαλύπτοντας την άμυνα της «Βαυαρίας» με ένα άλλο γκολ με κάποιες καλές ευκαιρίες.

Ο Γκλάντμπαχ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 10ο λεπτό, βγαίνοντας στην αντεπίθεση, όταν ο Μπενσμπέιν γύρισε υπέρ του Χόφμαν, ο οποίος χτύπησε, αλλά ο Νόιερ ώθησε πίσω. Στο 19ο λεπτό, η “Βαυαρία” κέρδισε ένα πέναλτι για τον Neuhaus, και ο Lewandowski πήρε τη θανατική ποινή, κάνοντας το σκορ 0-1. Στο 22ο λεπτό, τα «πουλάρια» απείλησαν τον Liner με ένα πέρασμα, ο Noyer έκανε μια κακή μέτρηση και η μπάλα έφτασε στον Zak Akaria, ο οποίος το έστειλε λίγο έξω. Στο 25ο λεπτό, οι Βαυαρικοί είχαν μια καλή στιγμή, όταν ο Μίλλερ γύρισε, ο Λιουαντόβσκι έστειλε την μπάλα στο γκολ με το κεφάλι του, και ένα λεπτό αργότερα, κέρδισαν ένα πλεονέκτημα δύο γκολ έναντι του Σαν-Γκορέτσκα, παίζοντας το τελευταίο «1-2». για να γίνετε 0-2 με ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή.

Ήταν μια καλή στιγμή για τον Γκλάντμπαχ στο 33ο λεπτό όταν ο Χόφμαν έκανε φάουλ, ավ η μπάλα χτύπησε τη δεύτερη θέση, և Ο Μπένσεμπιν, ο οποίος χτύπησε λίγο έξω, και τρία λεπτά αργότερα το μείωσε όταν ο Στίντλ πέρασε απίστευτα κάθετα για τον Χόφμαν, ο οποίος στα τέσσερα – με τον a-tet Neuer, δημιούργησε το δικαίωμα για 1-2. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, τα «πουλάρια» έφτασαν με τον Stindley, πέρασαν σε έναν άλλο μαγικό κατακόρυφο Hoffman, ο οποίος παρέμεινε στο πίσω μέρος του ule ule, με τέσσερις πόντους στο τετράγωνο, και βγήκε νικητής για δεύτερη φορά. 2-2:

Στο 48ο λεπτό – την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Γκλάντμπαχ υπέστη απόλυτη ήττα με τον Χόφμαν, εκμεταλλευόμενος το λάθος πέρασμα του Ζούλε – μετά από μια καλή συνεργασία με τον Έμπολα, επέστρεψε για τον Νεουχάου, ο οποίος πέτυχε ένα τρομερό σουτ από το ύψος μιας μεγάλης περιοχής. έφτασε στο 3-2. Στις 55. Νέα στιγμή για τα “πουλάρια”, βρίσκοντας τον Liner Nice Stidl, ο οποίος χτύπησε την μπάλα με μια ελαφριά απόσταση. Στο 63ο λεπτό, η “Βαυαρία” απείλησε τον Lewandowski, κάνοντας ένα πέρασμα για τον Sane, ισοφάρισε τον Kimich, ο οποίος έστειλε την μπάλα λίγο με ένα λάκτισμα κίνησης, όπως στο 65ο λεπτό, “Lewandowski” Στο δεύτερο λεπτό της καθυστέρησης, ο Zuley έφτασε σε ένα σουτ από τη γωνία του Koman, το οποίο ώθησε τον Ginder με ένα γραμμικό σουτ.

GLANDBACH: Somer, Liner, Ginder, Elvendi, Bensembain (89 ′ Janse), Kramer, Zak Acaria (74 ′ Herman), Neuhaus, Ebola, Stidl (82 ′ Wolf), Hoffman (89 ենդ Wend)

ΜΠΑΓΙΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Noyer, Pavar, ule ule, Alaba, Davis, Goretska, Kimich, Sane, Miller, Douglas Costa (68 ′ Koman), Lewandowski