Η «γλυκιά» ήττα και ο ΑΠΟΚ πήγαν στον τελικό

Πρόσωπα στο UCLan Cyprus Gate Palm

Ο APOK εξασφάλισε το δεύτερο εισιτήριο στον τελικό του Β ‘κατηγορίας Ανδρών ΟΠΑΠ το Σάββατο 17 Απριλίου 2021

Η πανεπιστημιακή ομάδα έχασε από τον πρωταθλητή AO. Ο Διόνυσος προκρίθηκε 3-2 στο Γυμνάσιο της Έμπα αλλά προκρίθηκε για το σετ 3-1 γιορτάζοντας τη νίκη του την Τετάρτη.

Ο αγώνας ήταν πολύ ενδιαφέρων, αλλάζοντας τις κορυφαίες θέσεις στο σκορ. Ο Α. Ο. Ο Διόνυσος πήρε το προβάδισμα 1-0 (25-23) և 2-1 (25-22), αλλά ο APOK ισοφάρισε 1-1 (23-25) և 2-2 (19-25). Η νίκη αξιολογήθηκε βάσει των επιπλέον πόντων που έλαβε η AO. Ο Διόνυσος με σκορ 15-12, μια αριστοκρατική νίκη με 3-2 σετ.

Παρασκευή, 23 Απριλίου, στο “ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ” στις 8 μ.μ. Στις 00, ο APOK θα συναντήσει τον UCLan Cyprus Finikas Pylas στον τελικό.