Η Δόξια κερδίζει τον Σαντίκ, η Ένωση φωνάζει για το VAR (φωτογραφία)

Η Ντόξα κέρδισε μια κρίσιμη νίκη 1-0 επί της Ένωσης σε ένα παιχνίδι στο Μακάρεο.

Ο αγώνας κρίθηκε από ένα καλό πέναλτι από τον Sadik στο 37ο λεπτό, σε ένα στάδιο που έφερε έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Αρχικά, ο διαιτητής Δημήτρης Σολωμού σφυρίχτηκε επιθετικά για την ευλογία του Lucero στην Kalos, αλλά αφού είδε το VAR, αποφάσισε να σφυρίξει το πέναλτι. Η ένωση προσπάθησε να εξισώσει την βαθμολογία ունեց είχε γύρους στο δεύτερο ημίχρονο և σκόραρε με τον Μπαλάζιτς στο 84ο λεπτό.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος για μεγάλο χρονικό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο, και η Ντόξα απείλησε να χτυπήσει τον Οικονίδη στο 24ο λεπτό, αλλά ο Γκάντσκι υποβλήθηκε σε μια περίπλοκη λειτουργία, κυνηγώντας το από τη γωνία.

Στο 27ο λεπτό, ο Κίκας προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά το σουτ βγήκε, αλλά στο 37ο λεπτό, ο Ντόξα πραγματοποίησε ένα καλό σουτ με ένα πέναλτι. Ο διαιτητής έδειξε στον Lucero τη λευκή μπάλα, δείχνοντας τον Kalos αφού έλεγξε το VAR μέσα στην περιοχή, πριν σφυρίξει ένα επιθετικό φάουλ. Ο Lucero λαμβάνει επίσης κίτρινη κάρτα.

Η εικόνα είναι καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο. Η ένωση προσπαθεί να δημιουργήσει συνθήκες և για να επιτύχει τον στόχο της εξίσωσης και η Ντόξα προσπάθησε να κάνει γύρους για να σκοράρει το δεύτερο γκολ.

Ο 69ος μεγάλος γύρος για την Ένωση με μια κεφαλίδα της Μπαρμπόζα – μια μεγάλη αντεπίθεση από τον Σισκόφσκι Στο 84ο λεπτό, η Union σημείωσε ένα γκολ με τον Balazic

ΔΟΞΑ!Siskowski, Englezu, Bolic (78 ΄ Asamoah) Muktaris, Sadik, Economidis, Christoph, Carlitos (63 ΄ Olivera) Trajski, Meska, Kikas (78 ΄Bila)

Στο παγκάκι. Παρασκευή, ils ilson, Oliveira, Luis Carlos, Bilal, Asamoah, Golbart, Adonis, Midikkis

EN Π:Ganjski, Lucero (75 ‘Mavrudis) Denning, Teodoru, Barbosa, Panos (65’Udoji) Kiriaku, Balazic, Felipe, Engo, Markoski (75’Irep)

Στο παγκάκι. Petru, Irep, Mulazimis, Bellon, Kosmas, Udotsi, Panagi, Mavrudis.

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Πρώτος βοηθός διαιτητή: Marini Michalis