Η εθνική μας ομάδα θέλει να προστατεύσει το πράσινο πουκάμισο

Η μέρα ξεκίνησε για την εθνική μας ομάδα με την αποστολή της υπεράσπισης του πράσινου πουκάμισου, η οποία επιτεύχθηκε με τα προαναφερθέντα. Ο Ανδρέας Μιλτιάδης κέρδισε το πρώτο βήμα του αγώνα, φτάνοντας τους 15 πόντους, όταν ο αθλητής τον ακολούθησε στο 8.

Στη συνολική κατάταξη, ο Αλέξανδρος Αγρότης τερμάτισε 12ος στη συνολική κατάταξη, ανεβαίνοντας στη 9η συνολική θέση, 17 δευτερόλεπτα πίσω από την κορυφή.

Ο Αλέξανδρος Ματσάγκος τερμάτισε 78ος στο κύριο γκρουπ με εξαιρετική προσπάθεια και ο Κωνσταντίνος Παυλίδης ήταν άτυχος μετά από πλακάκια ελαστικών ενώ ήταν στην κύρια ομάδα με έναν εξαιρετικό αγώνα բաց την απουσία ενός ουδέτερου σέρβις αυτοκινήτου που έπρεπε να τον βοηθήσει να απομακρυνθεί από τη δύναμη με τη βοήθεια του Pardus Prostějov, που το οδήγησε, παρά την προσπάθεια να τελειώσει εγκαίρως.

Η εθνική μας ομάδα συνεχίζεται αύριο στον τρίτο και τελευταίο γύρο με τους Ανδρέα Μιλτιάδη, Αλέξανδρο Αγρότη και Αλέξανδρο Ματσάγκο για να κρατήσει την «πράσινη» φανέλα στο παιχνίδι և Alexandros Agrotis στο συνολικό σκορ του υψηλότερου δυνατού αγώνα.

Ευχαριστούμε και πάλι τις εταιρείες που υποστηρίζουν τις προσπάθειες της εθνικής μας ομάδας. Andreou Brothers Ltd, Vitex, Marathon Trading, Les Palmiers Beach Hotel, Ice Power Cyprus, Starbalm Κύπρος, KSports.