Η λάρνακα στο Βέλγιο. Εγγυημένη διαμονή … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Όχι ένα, όχι δύο, αλλά σημειώθηκαν συνολικά επτά γκολ στον 33ο αγώνα του βελγικού πρωταθλήματος, στον πιο σημαντικό αγώνα μεταξύ Μπέβερεν και Κορτράϊκ.

Οι φιλοξενούμενοι που σημείωσαν γκολ το 1996 κέρδισαν 4-3 και εξασφάλισαν την ήττα, ενώ οι οικοδεσπότες, που ήταν ίσοι στο 3-3 το 1993, ήταν οι τελευταίοι. για χάρη της σωτηρίας.

Ο Γκάνο άνοιξε το σκορ για τον Κορτράϊκ στο 3ο λεπτό, αποκαλύπτοντας τα σχέδιά του από την αρχή. Ωστόσο, ο Frey έθεσε τον Μπέρεν δύο γκολ στο 17ο και στο 44ο λεπτό. Η χαρά δεν κράτησε πολύ, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 2-2 με τον De Sart και έβαλαν φωτιά στον αγώνα.

Ο Ροντέο συνέχισε. Στο 58ο λεπτό, η Σελεμάνι σημείωσε πέναλτι 2-3. Όπου όλα έδειξαν ότι κρίθηκαν, οι οικοδεσπότες είχαν το δικαίωμα σε ένα πέναλτι το 93, ο Φρέι ισοφάρισε με 3-3 και έγινε ο συγγραφέας ενός hat-trick. Αλλά λίγα δευτερόλεπτα πριν από το τέλος, συγκεκριμένα, στο 96ο λεπτό, ο Σουλεϊμάν σκόραρε ξανά, δίνοντας στην ομάδα του μια νίκη 3-4.