Η Λέστερ και η Γιουνάιτεντ έφτασαν σε συμβιβασμό 2-2

Το ντέρμπι με τα πάντα στο King Power Stadium, όπου η Λέστερ και η Γιουνάιτεντ παρέμειναν 2-2, τώρα η Λίβερπουλ έχει την ευκαιρία να μείνει μακριά από αυτούς.

Σε μόλις 70 δευτερόλεπτα, ο Fernandez έκανε ένα πέρασμα με αριστερό πόδι, αλλά ο Rasford έχασε μια απίστευτη ευκαιρία από μια κεφαλίδα, ενώ ο De Gea έκανε ένα τραγικό λάθος στο 8ο λεπτό, αλλά η άμυνα της United παρακάμπτει τον Barnes.

Τέλος, στο 23ο λεπτό, ο Φερνάντεζ έριξε έξυπνα τον Ράσφορντ, ο οποίος έκανε 0-1. Ωστόσο, στο 31ο λεπτό, ο Μπαρνς βρήκε ένα μικρό μέρος έξω από την περιοχή, κάνοντας το σκορ 1-1 με ένα όμορφο σουτ.

Στο 37ο λεπτό, η Γιουνάιτεντ απείλησε με μια κεφαλιά από τον Μπρούνο Φερνάντες, ενώ στο 60ο λεπτό, οι Τίλμαν έκαναν ένα τραγικό λάθος στο κέντρο.

Στο επόμενο λεπτό, ο Ράσφορντ πέρασε ένα νέο κατακόρυφο στο Martial, και ο Γάλλος έμεινε μόνος στην αντίθετη πλευρά, δημιούργησε σωστά, αλλά ο στόχος ακυρώθηκε από το παιχνίδι.

Στο 70ο λεπτό, μετά το σετ, ο Maguire πήρε το προβάδισμα, αλλά έχασε, και στο 79ο λεπτό, ο Cavani κατέλαβε το γκολ του Bruno Fernandez, ο οποίος έκανε το σκορ 1-2 σε τέλειο μέρος.

Και στο 85ο λεπτό, ο Agiote έκανε μια στροφή από τα δεξιά, και ο Vardi, από κοντά, σκόραρε 2-2. Στην πραγματικότητα, το 90 + 3, μετά τον εντός έδρας εντός του πλαισίου της “United”, η μπάλα πέρασε στον απαρατήρητο Agiote, ο οποίος εξέπληξε και έχασε την πιθανή ευκαιρία.

ΛΕΣΤΕΡ. Schmeichel, Evans, Castin, Just Astin, Fofana, Eddie, Barnes, Tillemans, Albrighton (81 ‘Agiotte Peret), Madison, Vardi

ΜΑΖΙ. De Gea, Lindelof (66 ‘Tuanzebe), Beygi, Maguar, Shaw, Fred, McTomney, James Ames (54’ Pogba), Bruno Fernandez, Rasford, Martial (75 ‘Cavani)