Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε τον Μπράιτον με ένα γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛ (ΑΑ) – Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε τον Μπράιτον 1-0 στην Αγγλική Πρέμιερ Λιγκ.

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξένησε τον Μπράιτον κατά τη διάρκεια του αγώνα της 18ης εβδομάδας στο Etihad Stadium.

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε τον αντίπαλό του 1-0 στο 44ο λεπτό με το γκολ του Φιλ Φόντεν στο 44ο λεπτό και κέρδισε την 4η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα. Η ομάδα υποδοχής, 90 + 2. Έχασε ένα πέναλτι με τον Raheem Sterling στο λεπτό.

Με αυτήν τη νίκη, η Μάντσεστερ Σίτι σημείωσε 32, παρά το ότι έχασε έναν αγώνα, και κατέλαβε την κατάταξη 3, 4 πίσω από τον ηγέτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έναν βαθμό πίσω από τη Λίβερπουλ στη δεύτερη θέση.

Ο Μπράιτον, που έχασε τη νίκη σε 9 παιχνίδια, παρέμεινε στη 17η θέση με 14 πόντους.