Η Μακίλα κερδίζει στο Hamitköy – BRTK

Ενώ ο πρώτος αγώνας σπριντ ράλι της σεζόν πραγματοποιήθηκε στο Hamitköy, 16 ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα.

Ο πρώτος αγώνας του Basel Holding 2021 North Cyprus Sprint Championship ολοκληρώθηκε με τον τερματισμό των ομάδων Karaoğlan Oto Servis Hamitköy Rally Sprint 16.

16 ομάδες είδαν τον τερματισμό

Διοργανώθηκε υπό την κύρια χορηγία της Basel Holding, με τις συνεισφορές των Near East Bank, Çağkan Yapı Pier, Aveon Insurance, Gopro, Polaris, Basel Energy, Genpower, Limassol Online, Çağla Car Care, Nhg, ο οργανισμός είναι ο νικητής των 8 – Ειδική σκηνή χιλιομέτρου που δημιουργήθηκε γύρω από την περιοχή του φράγματος Hamitköy και του νέου δρόμου. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τον αγώνα των ομάδων, στις οποίες ξεκίνησαν δεκαεννέα ομάδες και 16 ομάδες πήραν έγκυρα σημεία περνώντας τρεις φορές, συμπεριλαμβανομένων των δοκιμών.

Ενώ τα σημεία θεατή δεν δημιουργήθηκαν από την οργάνωση λόγω πανδημικών μέτρων, το κοινό ακολούθησε τον αγώνα στο πλαίσιο των κανόνων μάσκας και απόστασης, καθώς και τις οδηγίες των αξιωματούχων.

Macila 1ο Συνολικά

Στη γενική κατάταξη, τα πρόβατα Fikri Macila – Doğa ήταν τα πρώτα, ενώ ο Enver Haskasap – ο Halil Mulla ήρθε δεύτερος και ο Cahit Yetkili – ο Harun Çakır.

Ο Kambilli πρώτος στην τάξη 1

Στις τάξεις, οι νικητές της τάξης 1 ήταν οι Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu, Akay Akbil – Arkın Şevketoğlu δεύτερο, Kerim Hacımevlüt – το δίδυμο Hasan Odun ήρθε τρίτος.

Η Macila πρώτη στην τάξη 2

Στην τάξη 2, η Φίκρι Μακίλα – η Ντόσα Κογιόνκου ήρθε πρώτη, ο Ένβερ Χασκάσαπ – ο Χαλίλ Μούλα δεύτερος, ο Τσαχάντ Γκετκίλι – ο Χάρουν Τσακίρ.

Αποτυχία στην κατηγορία Ν πρώτα

Στην κατηγορία N, ο Çağkan Bozalanlar – ο Mehmet Demirağ ήρθε πρώτος, ο Mehmet Karaoğlan – ο Mehmet Coşar δεύτερος, ο Oktay Çocuk – ο Hüseyin Çocuk ήρθε τρίτος.

Ο Erdim Macila πρώτος στην τάξη R

Στην τάξη R, ο Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila κατέλαβε την πρώτη θέση, Önder Zaim – Emre Üngüder στην τρίτη θέση. Οι νικητές του KAT1 ήταν ο İbrahim Kara – Hasan Yiğittürk, ενώ οι νικητές της τάξης 4 ήταν οι Mehmetali Yavaşoğlu – Sinan Yıldırımlar.

Ενώ η τελετή του τρόπαιου περιορίστηκε στα γενικά βραβεία κατάταξης λόγω πανδημικών συνθηκών, τα βραβεία τάξης απονεμήθηκαν στους αθλητές προσωπικά και η διοργάνωση ολοκληρώθηκε.

Κάνοντας δήλωση μετά την οργάνωση, ο Δήμαρχος Κισμίρ ευχαρίστησε όλο το ακροατήριό μας, ειδικά τους αρμόδιους οργανισμούς μας, για την τήρηση των κανόνων της μάσκας και της απόστασης.