Η Μπάγερν Μονάχου δεν έχασε

πανό99

Η Μπάγερν Μονάχου ισοπαλία 3-3 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ στον αγώνα, που ήταν πίσω από το 2-0. Η Αρμίνια Μπίλεφελντ τερμάτισε το πρώτο ημίχρονο 2-0 μπροστά με τον Μισέλ Βλάπ στο 9ο λεπτό και τον Άμο Πίπερ στο 37ο λεπτό.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε το σκορ στο 2-1 με τον Robert Lewandowski να στέλνει τη μπάλα στο δίχτυ στο 48ο λεπτό. Η φιλοξενούμενη ομάδα έκανε την κατάσταση 3-1 με το γκολ που σκόραρε ο Christian Gebauer στο 49ο λεπτό.

πανό134

Η βαυαρική ομάδα, η οποία αύξησε την πίεση στον αντίπαλό της στον αγώνα, βρήκε 2 ακόμη γκολ με τον Corentin Tolisso στο 57ο λεπτό και τον Alphonso Davies στο 70ο λεπτό, διασφαλίζοντας την ισότητα 3-3.

Ο αγώνας έληξε με ισοπαλία 3-3 όταν δεν υπήρχαν άλλα γκολ στο υπόλοιπο τμήμα. Η Μπάγερν Μονάχου συνέχισε να προηγείται με 5 πόντους μπροστά από τη δεύτερη θέση της Λειψίας, αυξάνοντας το σκορ της σε 49.

Η Arminia Bielefeld βρίσκεται στη 16η θέση με 18 πόντους.