Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε τον Μάιντς 5 με 5-2 με γκολ στο δεύτερο μισό

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοξένησε τον Μάιντς 05 στη γραμμή υποβιβασμού στο Allianz Arena την 14η εβδομάδα της Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα των επισκεπτών τερμάτισε το πρώτο ημίχρονο 2-0 μπροστά με τα γκολ του Jonathan Burkhardt στο 32ο λεπτό και του Alexander Hack στο 44ο λεπτό.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε γρήγορα το δεύτερο ημίχρονο. Με τα γκολ του Joshua Kimmich στο 50ο λεπτό και του Leroy Sane στο 55ο λεπτό, ισοφάρισε 2-2.

Η βαυαρική ομάδα; Ο Νικλάς Σούλε στο 70ο λεπτό και ο Ρόμπερτ Λιουάντοφσκι από το πέναλτι στο 76ο λεπτό έκαναν το σκορ 4-2.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα, το κόκκινο-λευκό, που βρήκε άλλο γκολ με τον Robert Lewandwoski στο 83ο λεπτό, κέρδισε τον αγώνα 5-2.

Η Μπάγερν Μονάχου αύξησε το σκορ της σε 33 με αυτή τη νίκη και συνέχισε την ηγεσία της. Το Mainz 05 παρέμεινε στην 17η θέση με 6 πόντους.