Η νέα Σαλαμίνα κατέρρευσε με τη Σιάτα և Βάγκνερ

Η Νέα Σαλαμίνα έκανε μια νίκη με στροφή προς τον Ερμή 1-2 στην Αμμόχωστο στο δεύτερο σκέλος του δεύτερου γύρου του δεύτερου γκρουπ.

Το κόκκινο και το λευκό σημείωσαν 32 πόντους στον τριπλό αγώνα, ενώ τα φτερά παρέμειναν στα 25.

Το πρώτο ημίχρονο κατέληξε σε ισοπαλία, και οι δύο ομάδες αγωνίζονται να κάνουν τους γύρους κάτω από τον αντίπαλο. Η καλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου ήταν στο 44ο λεπτό, όταν η Kaike απέκλεισε τον επιθετικό της Νέας Σαλαμίνας Wagner.

Στο 51ο λεπτό, η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε ένα πέναλτι, αλλά αφού εξέτασε τη σκηνή, ο Τίμοθι Κριστόφ ακύρωσε την αρχική του απόφαση.

Στη συνέχεια, στο 61ο λεπτό, ο Ερμής πήρε το προβάδισμα. Η Κύπρος έκανε το σταυρό από τα δεξιά και η Ρωσία νίκησε τον Weselowski 1-0 με ένα στενό έργο.

Η Νέα Σαλαμίνα έλαβε την απάντηση στο 78ο λεπτό. Ο Μπρένο έκανε το σταυρό և Σιάτας μέσα στην περιοχή, πήρε πρώτα τον έλεγχο και μετά νίκησε την Κάϊε 1-1.

Στο 84ο λεπτό, το κόκκινο και το λευκό σημείωσαν ένα άλλο γκολ, αναστατώνοντας το σκορ. Ο Ts oukalas έκανε το σουτ, αλλά ο Kaike σπρώχτηκε πίσω με επιτυχία, και από κοντά η Wagner δυσκολεύτηκε να κάνει το σκορ 1-2, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.