Η Ομόνοια “αγγίζει” τον τίτλο (όλα τα αποτελέσματα)

έναNORTH OS IS – OMONIA 0-3 (23-25, 16-25, 24-26)

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android և ΕΔΩ για iOS

Τίτλος Διαφυγή από το “ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ” για την Ομόνοια. Οι «πράσινοι» που έκαναν την παράσταση κυριαρχίας κέρδισαν την 20ηότι: ανταγωνιστική, στο δεύτερο ματς της ομάδας 1-4, “Ανόρθωση” σετ 3-0.

Με αυτήν τη νίκη, η οποία είναι η τρίτη με ένα παιχνίδι λιγότερο από τη “Μεγάλη Κυρία”, η “Ομόνοια”, η οποία κέρδισε 17 συνεχόμενα, έχει αυξηθεί σε 48 πόντους, περισσότερο από οκτώ σε “Ανόρθωση”.

Το “Anorthosis” δεν πέτυχε σε ένα πολύ αποφασιστικό παιχνίδι, εξάντλησε κάποιες ελπίδες για τον τίτλο.

Η Ομόνοια έγινε ο ψυχολογικός ηγέτης στο ντέρμπι և 0. Κέρδισε πλεονέκτημα 1, όταν στο 28 υπερίσχυσε με σκορ 23-25.

Στο δεύτερο σετ, οι «πράσινοι» επέβαλαν το ρυθμό τους, απέφυγαν το σκορ 16-22 και στις 22-25 έθεσαν τα θεμέλια για μια νίκη 16-25 για τη σειρά 0-2.

Στο τρίτο σετ, η ομάδα του Σ. Σάββας ήρθε εξίσου ισχυρή, με προβάδισμα 00-05 և 03-09. Η Ομόνοια δημιούργησε διπλό σκορ – 06-12, αλλά η “Ανόρθωση” κατάφερε να “μαζέψει” τη διαφορά 11-15. Το “Big Lady” μειώθηκε σε 2 – 19-21, և η συλλογή έλαβε μεγάλο ενδιαφέρον.

Οι “Πράσινοι” συνέχισαν να πρωτοστατούν στο αποφασιστικό σημείο της 22-23 αγάπης. Παρά την πίεση από την Ανόρθωση, η Ομόνοια κέρδισε τους επιπλέον πόντους 24-26 σε 30 λεπτά, εξασφαλίζοντας την ισχυρότερη νίκη της χρονιάς.

Λαμβάνονται και άλλα αποτελέσματα.

Το τροχόσπιτο AE κατεβάστηκε

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ FR. 0-3 (21-25, 25-27, 23-25)

Για πρώτη φορά στην ιστορία του, η AE Karava θα αγωνιστεί στη νέα σεζόν Division B μετά από 17 συνεχόμενες εμφανίσεις στην Division A. Η απώλεια 0-3 της Παρασκευής από την Olympia Frenarous στο SPIROS KIPRIANU ήταν αποφασιστική τέσσερα παιχνίδια πριν από τον τελικό καθώς η ομάδα προσφύγων δεν κατάφερε να φτάσει.

Αναθ. Ολυμπίας πήρε μια πολύ δυνατή νίκη, η οποία του δίνει την ελπίδα να μείνει, για να το αποφύγει8Είναι: θέση.

Ο Olympias Frenarus κέρδισε το πρώτο σετ 21-25 στο 23ο λεπτό μετά τον ανταγωνιστικό αγώνα και προχώρησε.

Στο δεύτερο σετ, έγινε μάχη με την ομάδα του Frenaros, η οποία ήταν 25-27 το 31, εξασφαλίζοντας ένα ισχυρό πλεονέκτημα – 0-2.

Η AE Caravan βελτιώθηκε στο τρίτο σετ και προχώρησε με σκορ 06-03. Ο Ολυμπίας ισορροπούσε τον αντίπαλο, με προβάδισμα 11-13, αλλά ο ΑΕ Καραβάν οδήγησε ξανά 19-17 Ωστόσο, στην αντεπίθεση, η Ολυμπία κέρδισε 23-25 ​​στις 31 και έστειλε τον ΑΕ Καράβα στη Κατηγορία Β.

Ελπίζει για κάτι καλύτερο

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ – Ε.Ν.Π. 3-0 (30-28, 25-14, 25-18)

Η δεύτερη νίκη του στο 1ο-4ο-20ο γκρουπότι: Ο νικητής της ENP Green Air Pafiakos κέρδισε το πρωτάθλημα ανδρών του ΟΠΑΠ Α. 3-0 σετ στο δωμάτιο “Αφροδίτη”.

Το “Navy” μείωσε δύο βαθμούς από το “Anorthosis”, ελπίζουν για κάτι καλύτερο από το 3ότι: θέση. Η ENP έπαιξε αρκετά καλά μέχρι το τέλος του πρώτου σετ, αλλά απέτυχε να περάσει 2ότι: ήττα στην ομάδα.

Ο αγώνας στο πρώτο σετ ήταν ισοδύναμος με την Green Air Paphiakos, με σκορ 30-28, που έγινε 1-0.

Στο δεύτερο σετ, η ομάδα της Πάφου ήταν καλύτερη, κερδίζοντας 25-14 στις 21 και σκόραρε 2-0.

Κ. Η ομάδα του Camberidis πήρε διπλό σκορ στην αρχή του τρίτου σετ 08-04. Οι “Μπλουζ” κράτησαν το σκορ υπέρ τους 14-09. Η ομάδα της Πάφου κράτησε τον ίδιο καλό ρυθμό, ήταν +5 το 22-17, επικράτησε στο 22, στο 25-18, κερδίζοντας 3-0 σετ.