Η Ομόνοια “αποδέχθηκε” τον τίτλο

ΤΑΣΟΣ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ / ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ: ΟΜΟΝΙΑ – Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ 3-0 (25-21, 25-21, 25-18)

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android Για Android և ΕΔΩ για iOS

Η Ομόνοια νίκησε την Green Air Paphiakos τη Δευτέρα 2021. Την 1η Μαρτίου, στο γήπεδο ΤΑΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, 3-0 σετ 3-0 σετ στο πλαίσιο του 3ου 21ου αγώνα του Ομίλου 1-5. Με 51 πόντους σε 18 παιχνίδια και 18 νίκες, οι «πράσινοι» «αγκαλιάζουν» τον τίτλο, καθώς είχαν μια διαφορά 11 πόντων με τα παιχνίδια Anorthosis և Green Air Paphiakos 8 πριν από το τέλος.

Η Green Air Paphiakos πιθανότατα έχασε τις τελευταίες ελπίδες για τον τίτλο μετά την ήττα.

Το ντέρμπι είχε όλα τα χαρακτηριστικά στο πρώτο σετ μετά την καλή έναρξη της ομάδας “Πάφος”, η αντίδραση του “Ομόνοια” ήταν 13-11. Η Green Air Paphiakos ήταν στην ομάδα μέχρι τις 15-14. Από εκεί, οι «πράσινοι» πήραν τα ηνία, σημείωσαν 22-17, και στις 21 τελείωσε το σετ με σκορ 25-21.

Η Ομόνοια μπήκε στο δεύτερο σετ εξαιρετικά, με δύο φορές το σκορ 08-04. Η ομάδα του Σ. Σάββας συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, κάνοντας 11-06. Η ομάδα της Πάφου ισοφάρισε 14-14 με αντεπίθεση και η Ομόνοια ήταν αμέσως στο +2 16-14. Το δεύτερο σετ ακολούθησε το ίδιο μοτίβο με το πρώτο: οι «πράσινοι» απέφυγαν με 23 πόντους με σκορ 23-17, κερδίζοντας 24 με σκορ 25-21, θέτοντας τα θεμέλια για τη νίκη με σετ 2-0.

Η Ομόνοια διατήρησε τον έλεγχο από τα πρώτα στάδια του τρίτου σετ · μετά το αρχικό 05-04, αύξησαν τη διαφορά, δημιουργώντας διπλό σκορ 12-06 και λίγο αργότερα, φτάνοντας το 18-12, έγιναν το “αφεντικό” του η σειρά. ,