Η Ομόνοια είναι στην κορυφή με τους Chepovich και Papuli

Στον 23ο αγώνα του πρωταθλήματος, η “Ομόνοια” κέρδισε 0-3 πλεονέκτημα έναντι της Ντόξα στο γήπεδο “Μακάρεο”.

Οι Πράσινοι, που ήταν αρκετά καλοί, έφτασαν τους 47 πόντους հետ ίσους με τον Απόλλωνα στην κορυφή. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Κατοκοπίας παρέμεινε με 29 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ομόνοια ήταν καλύτερη, έκανε καλύτερους γύρους ελέγχοντας την μπάλα. Στην πραγματικότητα, στο 22ο λεπτό πήρε το προβάδισμα. Ο Loizu έδωσε στον Assad το δικαίωμα, έκανε μια παράλληλη στροφή, και ο epovich έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με προβολή 0-1, η οποία ήταν αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια βρήκε έναν τρόπο να σκοράρει ένα δεύτερο γκολ στο 67ο λεπτό. Ο Γκόμεζ ξέσπασε, βρήκε τον Λέζιαξ, ο οποίος βρήκε τον Παπόλις με αριστερή πάσα, ο οποίος έπληξε τον Σισκόφσκι 0-2 με το κεφάλι του.

Το 84, η Ομόνοια νίκησε τον Χριστόφη από το πέναλτι. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Παπούλη, ο οποίος σημείωσε 0-3, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.