Η Ομόνοια νίκησε τον Ολυμπιακό Gand … Gandalf alf ξανά

Η Ομόνοια αντέδρασε αφού ο Απόλλωνας և επέστρεψε στις νίκες առաջին στην κορυφή του τραπεζιού του τουρνουά, 6ος στο ΣΓΠ, 2-0 στον Ολυμπιακό.ότι: Ο αγώνας της πρώτης ομάδας του πρωταθλήματος.

Ο Τσέποβιτς με εξαιρετικό φάουλ στο 23ο λεπτό, και ο Σιωνί με 90 + 3. Κρίθηκε το αποτέλεσμα της συνάντησης.

+ 1 από την AEL և + 3 από τον Apollon Greens, ο οποίος σημείωσε 69 πόντους.

Εκτός από την ομάδα του Chedomir Jansky, το τριφύλλι (!) Υπέστη επίσης τον υπέροχο Gandalf μετά από αναγκαστικές αλλαγές. Ο S και οι πράσινοι έκαναν ένα.

Εικόνα παιχνιδιού:

Το πρώτο μέρος “στιγματίστηκε” ως αποτέλεσμα τριών αναγκαστικών αλλαγών. Δύο για τριφύλλι, ένα για μαύρα χόρτα.

Ο Asade և Loizou τραυματίστηκε μόνος του և δεν μπορούσε να συνεχίσει να ανησυχεί για τους δύο παίκτες, ενώ ο Gustavo έφυγε από το γήπεδο λόγω ταλαιπωρίας για τον Taktakalas.

Όσο για τον αγώνα, η ομάδα του Jansky έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο 8ο λεπτό, όταν ο Sali βγήκε εναντίον του Fabiano, “πιέζει” την μπάλα, αλλά πήγε μερικά εκατοστά μακριά.

Στο 22ο λεπτό, η Ομόνοια κέρδισε σε πολύ καλή θέση έξω από την περιοχή, και ο Τσέποβιτς, ένα λεπτό αργότερα, στο 23ο λεπτό, έστειλε την μπάλα κατευθείαν στο δίχτυ και άνοιξε το σκορ.

Οι Πράσινοι συνέχισαν να αναζητούν το δεύτερο γκολ, αλλά δεν έφτασαν, և 1. 0 “σφράγισε” τις προσπάθειες και των δύο ομάδων στο ημίχρονο.

Στον αγώνα επιστροφής, οι οικοδεσπότες παραβίασαν τον επιταχυντή και έχασαν πολλές ευκαιρίες.

Στο 50ο λεπτό, ο Κούσουλος είδε τον Μιχαήλ να κυνηγάει τον αποταμιευτή με κεφαλιά και ο Κύπριος τερματοφύλακας είπε «όχι» στον Παπούλη, πέντε λεπτά αργότερα, στα 55.

Ο Gandalf χτύπησε την πόρτα της ομάδας του Henning Berg για τρίτη φορά, μετά τον βιεπόβι, έπρεπε επίσης να κάνει μια αλλαγή στη δεκαετία του ’70, αντικαθιστώντας τον από τους Σιωνίους.

Ο 19χρονος επιθετικός σχεδόν έστειλε την μπάλα στο δίχτυ λίγα λεπτά μετά την έξοδο από το γήπεδο, στο 73ο λεπτό, αλλά για άλλη μια φορά ο Μάικλ εξουδετέρωσε εντυπωσιακά τις προσπάθειές του στο κόρνερ.

Αυτοί οι 73 Σιωνιστές απέτυχαν. Το πέτυχε με τις καθυστερήσεις του. Ο Κυπριακός ποδοσφαιριστής – 90 + 3. Με ντρίμπλα τον Μάικλ և, τοποθετήθηκε σε άδειο σπίτι, βάζοντας το τελικό σκορ στο 2 0:

Με αυτή τη νίκη, η “Ομόνοια” επέστρεψε στην πρώτη θέση, σημείωσε 69 πόντους, ένα γκολ πήγε στο “AEL”, το τρίτο “Apollon” άνοιξε τη διαφορά τριών πόντων.

Ο Ολυμπιακός, από την άλλη πλευρά, παραμένει 37 βαθμούς և 6ος.

Ομόνοια (Berg). Fabiano, Seho, Lang, Luftner, Leziacs, Jord son, Cusulos, Thiago, Loizou (45 + 3 Boteak), Asante (35 ′ Papulis), Popepovich (70 ′ Tzionis)

Στον πάγκο: Panagi, Horaska, Panagiotou, Maurias, Gomez, Khralambus

Ολυμπιακός (Janevsky). Μιχαήλ, Ψαλτής (79 ′ Χάνι), Κωνσταντινίδης, Σάλι (60 ′ Εφτιχίδης), Γκούσταβο (44 ′ Γαρουφαλιάς), Σάρφο (79 ′ Χαραλάμπους), Αντρέου, Σωτηρίου, Κοστόφ (60 ′ αχαχαρού), Νάνι,

Το τέλος του αγώνα.

90 + 3 ΣΤΟΧΟΙ 2-0. Οι Σιώνι “τελειώνουν” το παιχνίδι.

90 + 1 ‘Γυρίστηκε από τον Boteak.

90 ria Τρία λεπτά αργά.

79 անին Χάνι և Χαραλάμπους αντί για Σάλτσης և Σάρφο.

78 όταν μια άμεση παραβίαση του Boteak, ο Μάικλ είναι διαθέσιμος.

73 z zionis μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Μάικλ έστειλε την μπάλα στη γωνία.

70 րորդ Η τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Σιώνες μέσα, epovich έξω.

66 ‘Κίτρινη κάρτα για την Boteak.

60 έξω Sali και Kostov έξω, Εφτιχίδης και acha akhari μέσα.

Το σουτ του Thiago 60 ‘είναι καλό, αλλά έχασε.

55 ′ Μια θέση πήρε ο Παπόλης από την πλάγια θέση, η οποία εμπόδισε τον Μιχαήλ.

50 ‘Από κοντινή απόσταση, η κεφαλίδα του γιου του Κίσιλου Illing κυνηγείται από έναν αποταμιευτή και στη συνέχεια ο πυροβολισμός του Boteak πηγαίνει.

ΜΕΡΟΣ Β.

ΠΑΝΩ ΜΙΣΟ.

45 + 3 ′ Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Στη θέση του Chef Loizos.

45 ′ Δύο λεπτά καθυστέρηση.

44 Ο Γκαρουφάλας αντικαθιστά τον Γκούσταβο.

44 Ο Le Lesiax έκανε το παράλληλο γέμισμα, ο Loizu ετοίμασε το κεφάλι, το “ψάρι”, αλλά δεν ήταν καλό στις ακτίνες.

39 good Ωστόσο, το καλό μέρος του Κούσουλου βγήκε στο γήπεδο.

38 ‘Κίτρινη κάρτα στον Έποβιτς.

Ο πυροβολισμός του 36ου Sarfo Fabiano և αφαιρείται από τη γωνία.

35 ված Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Papulis αντικαθιστά τον Asante.

23 ‘ΓΚΟΛ 1-0. Ο άμεσος στόχος του Poepovi: με μια καταπληκτική απόδοση έστειλε την μπάλα στο δίχτυ.

22 ֆ Φάουλ σε καλή θέση για την Ομόνοια και κίτρινο για τον Κωνσταντινίδη.

18 Ο Κόστοφ χτυπά, η μπάλα αναπηδά: στη γωνία.

12 ′ Header από το Cepovic, δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Michael.

8 ական Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Sali, μετά από κάθετο πέρασμα, βγήκε μπροστά από τον Fabiano և, “δαγκώστε” την μπάλα, βγήκε ένα εκατοστό μακριά.

4 Παράλληλος πυροβολισμός Lo Loizos, ο Michael καθαρίζει τις γροθιές του.