Η Ομόνοια πήρε το υλικό και έφτασε στην κορυφή

Για το 20ο παιχνίδι του πρωταθλήματος, η “Ομόνοια” κέρδισε το “Ethnikos” GSP – 2-0. Οι Πράσινοι έφτασαν τους 40 πόντους σήμερα με τρεις πόντους, πιάνοντας τον Απόλλωνα πάνω. Από την άλλη, η ομάδα της Άκνα παρέμεινε στην τελευταία θέση με 12 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ομόνοια πήρε τη μπάλα με το “Ethnikos”. Τις περισσότερες φορές έλεγχε τον αγώνα χωρίς να δημιουργεί μεγάλες ευκαιρίες, αλλά ήταν χαρούμενος που πήρε το προβάδισμα μόνο στο 14ο λεπτό.

Μετά το πέρασμα του Gomet στην περιοχή των επισκεπτών, ο Davison έκανε ένα λάθος, η μπάλα πήγε πίσω, εκπλήσσοντας τον Bogadinov, ο οποίος δεν μπορούσε να σπρώξει πίσω, κάνοντας έτσι την Ομόνοια 1-0.

Από την άλλη πλευρά, ο «Εθνικός» υπερασπίστηκε, απειλώντας μόνο με άμεση παραβίαση του Χριστόφη στο 19ο λεπτό.

Δεν ήταν καλό παιχνίδι στον αγώνα επιστροφής, οι βροχές ήταν ένας καλός λόγος, αλλά στο 86ο λεπτό η “Ομόνοια” κατάφερε να σκοράρει το δεύτερο γκολ. Ο Gomez έκανε ένα δυνατό λάθος, το οποίο κέρδισε η ομάδα του, στα αριστερά, η μπάλα έφτασε στο γκολ του Ζακ και εμφανίστηκε στο δίχτυ με 2-0.

Ήταν μια εξαιρετική ευκαιρία για το “Ethnikos” όταν ο Pa Akpan πέρασε στο Fabiano, έπαιξε το παιχνίδι, αλλά ο Luftner προηγήθηκε.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!