Η πόλη έδειξε χαρακτήρα (vid)

Το “Μάντσεστερ Σίτι” ξεπέρασε το γκολ του κατά τη διάρκεια του αγώνα ενάντια στη “Μπορούσια” Ντόρτμουντ, άνοιξε το σκορ νωρίς, έχασε το αποθεματικό ευκαιριών, ισοφάρισε το σκορ – 84 ‘. Ωστόσο, έδειξε χαρακτήρα և Το γκολ του Fontaine στο 90ο λεπτό τους έδωσε νίκη 2-1, δίνοντάς τους έτσι ένα προκριματικό πλεονέκτημα δεδομένης της επανάληψης των αγώνων στη Βεστφαλία.

Η Πόλη μπήκε με όρεξη από τα πρώτα λεπτά, αλλά ήταν ο Ντόρτμουντ που απείλησε πρώτος στο 7ο. Ο Bellingham εμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά της πόλης, παρακάμπτοντας τον Walker έξω, έκανε επίσης το σουτ, αλλά ο Anderson έσωσε με δυσκολία.

Ωστόσο, στο 19ο λεπτό, μετά από ένα λάθος από τον Chan στο κέντρο, ο Mahrez έκλεψε, “το πέρασε στον De Bruyne και ο Βέλγος έτρεξε τον αγώνα”, το άνοιξε μπροστά από τον Fontaine. ” Ο διεθνής Άγγλος πήγε από αριστερά προς τα πίσω, ο Mahrez ελέγχεται, γύρισε στον De Bruyne, ο οποίος επέστρεψε στον γύρο, κάνοντας το σκορ 1-0.

Στις 29Σε: Λίγα λεπτά μετά από ένα τραχύ διάλειμμα από τα δεξιά του De Bruyne, η άμυνα του Ντόρτμουντ δεν κινήθηκε σωστά, ο Τσαν, χωρίς να βλέπει, προσπάθησε να αφαιρέσει τον Ροντρί. Στην αρχή, ο Hetchegan κέρδισε ένα πέναλτι, αλλά στη συνέχεια είδε τη VAR μόνη της και πήρε την απόφασή του.

Στο 37ο λεπτό, ο Άντερσον έχασε τον έλεγχο λίγο, και ο Μπέλινγκχαμ έκλεψε και σκόραρε, αλλά έλαβε μια κίτρινη κάρτα για προβολή με τους τερματοφύλακες, το γκολ δεν μετρήθηκε ποτέ.

Στο δεύτερο παιχνίδι, ο Westphalian μπήκε δυνατά στο πεδίο και σημείωσε το γκολ 48Σε: λεπτά, λεπτό. Ο Νταουντ οδήγησε στην Ολλανδία, ο οποίος κατάπιε τον Ντίαζ στο σπριντ, αλλά έχασε λίγο το βάδισμά του και το πέταξε στον Άντερσον.

Η πόλη απάντησε με 65 για τη ΝορβηγίαΣε: Όταν ο De Bruyne έμεινε μόνος του από τα δεξιά, γύρισε στη Fontaine τη σωστή στιγμή, ο οποίος έθεσε τον Heath μέσω επαφής.

Στο 76ο λεπτό, ο De Bruyne σηκώθηκε μετά από δύο βαριά σημάδια στο κέντρο και προσπάθησε να χτυπήσει από απόσταση. Η μπάλα αναπήδησε λίγο, και το επόμενο λεπτό από τη δεξιά De Bruyne βρήκε Fontaine από την άλλη πλευρά. Ο Άγγλος χτύπησε από την άκρη της περιοχής, αλλά ο Χίτζ οδήγησε στη γωνία.

81Σε: Ο Φοντέιν έσπρωξε έναν χώρο από τα αριστερά, αλλά από μια ιδανική στιγμή έκανε ένα κακό σουτ և Το 84, η Ολλανδία έκανε ένα όμορφο πέρασμα με τον Ρόις, ο οποίος μόνο με τον Άντερσον έφτασε στο 1-1.

Ωστόσο, στο 90ο λεπτό, ο De Bruyne άλλαξε ωραία το παιχνίδι από τα δεξιά, ο Gidogan έπεσε πίσω στο γκολ, πέρασε αμέσως στον Fonte, ο οποίος πέρασε το δοκάρι 2-1.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΗAnderson, Cancello, Walker, Diaz, Stones, Rodrigo, Guidogan, De Bruyne, Bernardo Silva (59 ‘Jesususs), Fontaine, Mahrez

DORTMUNDHitz, Guerrero, Hummels, Chan, Knauf (63 ‘Reina), Akanji, Daoud (81’ Delaney), Bellingham, Morey (81 ‘Menier), Royce, Holland

Πηγή: aek365.org