Η πόλη έμαθε από τα δεινά της United

ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ LEAGUE-21ότι: MR ET UYT

Μάντσεστερ CITY-SHEFLID MIALE. 1-0:

Στάδιο: Etihad

Την περασμένη Τετάρτη, το Μάντσεστερ αποδείχθηκε τόσο φιλόξενο για το Σέφιλντ. Η Σίτι φάνηκε να μαθαίνει από τα δεινά της United, προσέχοντας να νικήσει το Blades 1-0, ακόμα κι αν δεν ήταν εντυπωσιακή. Στο +4 τώρα “πολίτες” από τους “κόκκινους διαβόλους” և για τον πλήρη τίτλο.

Στο 9ο λεπτό, ο Torres έκανε μια μαγική ενέργεια στη δεξιά πλευρά, εξισώνοντας τον Jes Zs, ο οποίος επικοινωνούσε με 1-0. Στο 15ο λεπτό, μετά από μια λάθος στροφή από τον Norwood, ο Silva δέχτηκε μια κεφαλιά, αλλά ο Rumsdale έσωσε, και στο 43ο λεπτό, ο Laport έφτασε στη γωνία.

Ο Torres έκανε ένα σωστό πέρασμα στο 56ο λεπτό, αλλά ο Rumsdale παρακάμπτει τον Ιησού και στο 72ο λεπτό, μετά από ένα μακρύ σουτ του ff-chenko, ο τερματοφύλακας του Σέφιλντ έσωσε το γκολ. Ο Laporte πήρε το προβάδισμα πριν από τη γωνία, αλλά ο Rumsdale το πήρε ξανά, και το 86, το ισχυρό σουτ του Flake μόλις βγήκε.

Στο 90 + 3 εναντίον του “City”, ο Foden άνοιξε το αριστερό μπροστά από τον Ιησού, ο οποίος δημιούργησε, αλλά είδε πώς ο Rumsdale εκτελεί μια τρομερή πράξη.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΗ. Anderson, Walker, Laport, Diaz, inc inchenko, Fernandinho, Gidogan, Bernardo Silva, Torres (90 ‘Rodri), Fontaine, Jesus

SHEFFIELD:Rumsdale, Bassam (78 ‘McBurney), Egan, Abadou, Baldock, Ludstr մm, Norwood, Flake, Bogl, Burke (78’ Sarp), Brewster (62 ‘McGoldrick)