Η Ρεάλ Μαδρίτης απογοητεύει τη Λίβερπουλ να προχωρήσει στα τέσσερα τελευταία

Η Ρεάλ Μαδρίτης μετακόμισε στους ημιτελικούς του Τσάμπιονς Λιγκ με ισοπαλία 0-0 δευτερολέπτου με τη Λίβερπουλ στο Άνφιλντ την Τετάρτη κερδίζοντας συνολικά 3-1.

Οι 13 φορές Ευρωπαίοι πρωταθλητές θα αντιμετωπίσουν την Τσέλσι στα τέσσερα τελευταία.

Η Λίβερπουλ, οι νικητές του Τσάμπιονς Λιγκ του 2019, δημιούργησε αρκετές πιθανότητες στα 45 πρώτα λεπτά για να γυρίσει την ισοπαλία, αλλά έμεινε από ιδέες στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Mohamed Salah και ο Georginio Wijnaldum είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες για τη Λίβερπουλ, αλλά απέτυχαν να βρουν τον στόχο και ο πραγματικός τερματοφύλακας Thibaut Courtois έκανε κάθε εκτός από τον οποίο αναγκάστηκε.

Η προσωρινή άμυνα της Ρεάλ, χωρίς τον κυβερνήτη Σέργιο Ράμος και τον Ραφαήλ Βαράν, κράτησαν σταθερά μετά το διάλειμμα παρά το γεγονός ότι ο Γιούργκεν Κλόππ έριξε στον Ντίγκο Γιότα σε μια τετράχρονη επίθεση.