Η σειρά του Γαλατασαράι τελειώνει στην πρωτεύουσα

Στο δρόμο την 28η εβδομάδα του Super League MKE Ankaragucu2-1 ήττα σε ΓαλατασαράιΤο σερί 8 αγώνων έληξε.

Στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Gedson Fernandes έκανε ένα σκληρό σουτ από το πίσω μέρος του πέναλτι και ο τερματοφύλακας Korcan Çelikay έδωσε τη μπάλα στη γωνία.

Στο 22ο λεπτό, ο Onyekuru, ο οποίος ήταν διαθέσιμος στη μέση της αριστερής πτέρυγας του Ömer Bayram, χτύπησε το κεφάλι του στην περιοχή του πέναλτι. Ο Κόρκαν, ο τερματοφύλακας που έφτασε τη μπάλα στη γωνία, δεν άφησε το γκολ.

Στο 34ο λεπτό, η Γαλατασαράι έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Στο σύντομο πέρασμα του Atila Turan, ο Emre Kılınç, ο οποίος ξαφνικά αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα, χτύπησε την αριστερή διαγώνια και η μπάλα ήταν στα δίχτυα.

Στο 44ο λεπτό, ο Τζεράλντο πυροβόλησε από το πέναλτι, ο τερματοφύλακας Muslera έλεγξε την μπάλα στα δεξιά του.

Στο 45ο λεπτό, η MKE Ankaragücü κέρδισε πέναλτι. Ο διαιτητής Halil Umut Meler έδωσε απόφαση πέναλτι με τον λόγο ότι ο Arda Turan παρενέβη με την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι.

45 + 1. Στο πέναλτι που χρησιμοποίησε ο İbrahim Akdağ σε λίγα λεπτά, η μπάλα συναντήθηκε με το δίχτυ: 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, που παίχτηκε στο Eryaman Stadium, τελείωσε με 1-0 από τον MKE Ankaragücü.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο 49ο λεπτό, ο τερματοφύλακας Friedrich δεν επέτρεψε το γκολ στο σουτ του Falcao, το οποίο συναντήθηκε με τη μπάλα στο δεξί σταυρό της περιοχής πέναλτι στο μεσαίο πέρασμα του Onyekuru.

Στο 55ο λεπτό, η MKE Ankaragücü αύξησε τη διαφορά σε δύο. Ο Lobjanidze, ο οποίος κινήθηκε από τα αριστερά στην περιοχή του πέναλτι στο πέρασμα του Alper Potuk, έστειλε την μπάλα από τη μακρινή γωνία στο δίχτυ με ένα κομψό λάκτισμα από τη διαγώνια μετά την αρπαγή από τον Marcao: 2-0.

Στο 57ο λεπτό, ο ποδοσφαιριστής του Γκαλατασαράι Μουσταφά Μουχάμετ έλαβε κόκκινη κάρτα μετά την παρέμβαση του αγκώνα στον İbrahim Akdağ.

Στο 73ο λεπτό, ο Onyekuru, ο οποίος ήταν διαθέσιμος στον πίσω πόλο στη μέση του Linnes στη δεξιά πτέρυγα, ηγήθηκε την μπάλα από την πλευρά.

90 + 2. Στο λεπτό Donk pasında Muhammed Kerem Aktürkoğlu, ο οποίος αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα σε όλη την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα έφτασε στο δίχτυ: 2-1.

Ο αγώνας τελείωσε με το πλεονέκτημα 2-1 του MKE Ankaragücü.

Η Γαλατασαράι έχασε για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν

Ο MKE Ankaragücü, ο οποίος βγήκε στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, νίκησε τον αντίπαλό του με τα γκολ του İbrahim Akdağ (από την ποινή) και της Saba Lobjanidze. Ο στόχος της Γαλατασαράι με τον Κερέμ Ακτούρκλου τα τελευταία λεπτά δεν ήταν αρκετός.

Ο Γαλατασαράι, που έκλεισε τους τελευταίους 8 αγώνες με τρεις πόντους μέχρι αυτό το παιχνίδι, άφησε τη σειρά στην Άγκυρα με αυτή την ήττα. Η Yellow-Reds είχε την τελευταία ήττα της εναντίον του Beşiktaş στις 17 Ιανουαρίου.

Η Galatasaray, της οποίας το σκορ παρέμεινε στο 57, συνέχισε την ηγεσία του με περισσότερους από έναν αγώνες και μέσους όρους.

Από την άλλη πλευρά, ο Γκαλατασαράι έχασε για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν σε έναν αγώνα που έπαιξε ο τερματοφύλακας Φερνάντο Μούσλαρα.

Ο Μουσταφά Μουχάμεντ έλαβε κόκκινη κάρτα

Κατά τη διάρκεια της ενδιάμεσης περιόδου μεταφοράς, ο Μουσταφά Μωάμεθ, ο οποίος ήρθε στο Γαλατασαράι και επέστησε την προσοχή με τους στόχους του, άφησε την ομάδα του εναντίον του MKE Ankaragücü με 10 άτομα.

Στο 57ο λεπτό του αγώνα, ο διαιτητής Halil Umut Meler εξέδωσε την κόκκινη κάρτα του απευθείας στον Muhammed ως αποτέλεσμα της παρέμβασής του στον İbrahim Akdağ στο κέντρο.

Η λαχτάρα για νίκη του MKE Ankaragücü έχει τελειώσει

Ενώ ο MKE Ankaragücü τερμάτισε το σερί του αντιπάλου του, τερμάτισε επίσης τη λαχτάρα του για 3 πόντους.

Κίτρινοι-σκούρο μπλε παίκτες, που κέρδισαν την τελευταία τους νίκη εναντίον της Kasımpaşa στις 21 Ιανουαρίου, κέρδισαν 3 πόντους μετά από 6 αγώνες.

Το MKE Ankaragücü, το οποίο αύξησε το σκορ του στο 23, ανέβηκε στην 19η θέση με την απαλλαγή από την τελευταία θέση.

Όρος: Όταν πληγώσουμε, θα το περιγράψουμε αργότερα, εάν είναι απαραίτητο, θα φάω την τιμωρία.

Μιλώντας στη συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε μετά τον αγώνα Προπονητής Galatasaray Fatih Terim, Αναφερόμενος σε εκείνους που ήταν πρώτα στα περίπτερα, είπε:

“Οι εξωτερικοί αγώνες της Γαλατασαράι δεν παίζονται χωρίς θεατές. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Εκπρόσωποι και φίλοι παρατηρητών πριν από τον αγώνα του ημιχρόνου” Δεν θέλουμε να παίξουμε εάν αυτό το μέρος δεν καθαριστεί. Ποιο είναι το ισοδύναμο αυτού, δεν υπάρχει ισοδύναμο. Έπαιξαν με 3 χιλιάδες άτομα τιμωρήθηκαν; Η Άρντα τέθηκε σε αναστολή. Οι εσωτερικοί αγώνες της Γαλατασαράι δεν είναι θεατές αφού εμείς, ως σύλλογος, σεβόμαστε περισσότερο την ομοσπονδία. Μπορούμε να ικανοποιήσουμε αυτό το κοινό . Αφήστε τους να ικανοποιηθούν φωνάζοντας, προσβλητικά, κατάρα … “

Ο Φατίχ Τέρμιμ, μετά από αυτή τη δήλωση, είπε σε μέλη του Τύπου, “Πότε είναι οι εκλογές της ομοσπονδίας, αναρωτιέμαι γι ‘αυτόν.” είπε.

Αναφερόμενος στη σημασία του να σκοράρει το πρώτο γκολ σε αυτούς τους αγώνες, ο Fatih Terim είπε για τις αποφάσεις του διαιτητή στον αγώνα, “Η μπάλα που μπορούσε να κάνει ο παίκτης ήταν στη Vida στον αγώνα Beşiktaş πριν. Όταν είπαμε το πέναλτι, το εξήγησε τόσο καλά που σχεδόν θα ζητούσαμε συγνώμη. Παρόλο που είναι σήμερα στο VAR. Είδαμε μια κόκκινη κάρτα στο πιο κρίσιμο μέρος, αν πεις αγκώνα σε αυτό το σουτ, πολλοί παίκτες πρέπει να ρίξουν. Το παιχνίδι δεν παίζεται. Ο άντρας είναι πηγαίνοντας στον αγκώνα του Μωάμεθ. Δείτε τον Μωάμεθ στον αγκώνα που έριξε ο Κανέρ στον αγώνα της Φενέρμπαχτσε την τελευταία στιγμή. δεν έχει διαιτητές στην Τουρκία. αποφασίζει το σκάνδαλο δύο μέρες πριν πάει να διαιτηθεί ξανά Cuneyt Cakir, ένας καταπληκτικός ΝΑΙ διαιτητής! ” μίλησε.

Δηλώνοντας ότι μπορούν να πιάσουν την ισοπαλία αφού ο αγώνας φτάσει στο 2-1, αλλά ο χρόνος δεν είναι αρκετός, ο Terim είπε, “Εάν είχαμε σκοράρει, δεν είμαι σίγουρος αν θα είχαν σκοράρει. Θα κάνω το σχόλιό μου για κάθε διαιτητής. Εύλογα χωρίς ποινή αν είναι δυνατόν. Είναι έτοιμοι να περιμένουν “Από πού να το παραπέμψετε”. Τώρα έχει δοθεί ένας αγώνας σε αυτά τα παραδείγματα. Θα ακολουθήσουμε την ποινή του Μουσταφά. Υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα να πω. Θα πω. Όχι καθόλου αυτό που μου αρέσει. Το ξενοδοχείο, ενώ περιμένω τον διαιτητή, ΝΑΙ έχει αλλάξει στην Τουρκία. Πιο πρόσφατα την περασμένη εβδομάδα. ” χρησιμοποίησε τις εκφράσεις.

Ο Fatih Terim επέκρινε σκληρά την επέκταση 6 λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και είπε:

“Για χάρη του Αλλάχ, πατήστε το χρονόμετρο με τον πίνακα για το δεύτερο ημίχρονο. Μόνο 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτο πέρασαν με το κόκκινο του Μωάμεθ. Όχι, δεν μπορείτε να βγείτε τον Άλπερ από το κοντινό μέρος. Ζητάτε 30 δευτερόλεπτα. Προσπαθεί για να πάμε στο μακρινό μέρος. Έδωσε 6 λεπτά. Οι εσωτερικοί ασθενείς, δεν λέμε με σιγουριά. Υπάρχουν αλλαγές, δίνετε 6 λεπτά. Πλήρης συμμετοχή στο παιχνίδι φωνάζουμε ότι συλλαμβάνουμε «τραυματίες». Κανείς δεν είναι προφανής αυτό το άγγιγμα. Δυστυχώς, όλα τα φωνάσματα μπαίνουν στην Τουρκία. παρακολουθώντας το χτύπημα του Directory. αγγίζετε το Lightweight 4 τούμπα. Τώρα θέλω ποια ποινή δεν ήθελα γκολ, γωνία. Κρατήστε το σωστό λεπτό. Τέσσερις από εσάς είστε εδώ, υπάρχουν 2-3 VAR. 6-7 άτομα παίρνουν μια σωστή απόφαση. Ή δεν μπορείτε να κρατήσετε το λεπτό; Πέρυσι, ο Halil Umut Meler έδωσε 10 λεπτά. “

Ο Τέρμιμ, λέγοντας ότι το κακό ποδόσφαιρο που παίζουν θα τους αφορά μόνο, “Θα τους πούμε αργότερα όταν μας πληγεί. Δεν ξέρω πώς θα πει ο σύλλογος, αλλά θα πω, αν είναι απαραίτητο, θα φάω την τιμωρία.” θα μιλήσει έτσι εκείνη τη στιγμή, με τρόπο που θα τρώει την τιμωρία. Δεν θέλω να πέσω σε αυτήν την παγίδα για τώρα. Αυτή είναι η πρόθεσή τους. ” Μίλησε με τη φόρμα.

Στην ερώτηση σχετικά με τον Cüneyt Çakır ως διαιτητής VAR, ο Terim έδωσε την ακόλουθη απάντηση:

“Πριν από τον αγώνα, αποφασίσαμε να εκδώσουμε μια δήλωση, αλλά μετά τα παρατήσαμε.” Ας βγούμε και παίξουμε την μπάλα μας. ” Δεν έχει σημασία, η δύναμή μας, οι πεποιθήσεις μας και οι καρδιές μας είναι αρκετές για να τις ξεπεράσουμε. Έχουμε συνηθίσει σε αυτούς. Έχουν ήδη λάβει ενδιαφέρουσες αποφάσεις εδώ και μερικές εβδομάδες. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι η τελευταία. Μετά από αυτό, όταν ο παίκτης μου κλωτσάται, “ο διαιτητής έλαβε τη σωστή απόφαση.” Θα αντιδρά κάθε φορά που δίνει κάτι εναντίον μας. “Κυβέρνησε καλά.” Θα πω και όλους με το όνομα και το επώνυμο. Θα πω όχι μόνο με το όνομα, αλλά και με το όνομα και το επώνυμο για άλλα μέρη. “

Αντιπρόεδρος του Galatasaray Club Albayrak: Θέλουμε δικαιοσύνη, δικαιοσύνη

Μετά τον αγώνα που βρέθηκε σε σκληρές δηλώσεις, Αντιπρόεδρος του Γαλατασαράι Αμπντουραχίμ Αλμπαράκ, «Τι παρακολουθούσε πολύ όλη η Τουρκία. Με έκπληξη όλων. Βλέπετε αυτόν, τον Πρόεδρο της εξέγερσης Τραμπζονσπόρ. Δεν επιτρέπεται ποινή. Ποιος είναι εκεί; Εκεί ο Κουνέιτ Τσακίρ. στη θέση Υπάρχει ένα άλλο χτύπημα. Δεν υπάρχει πέναλτι. Ο Cüneyt Çakır δεν καλεί κανέναν. Πολύ όμορφο, υπέροχο. ” χρησιμοποίησε τις εκφράσεις.

Υπενθυμίζοντας ότι ο νέος Πρόεδρος της Malatyaspor, Adil Gevrek επέκρινε επίσης τη διοίκηση του διαιτητή χθες, ο Albayrak είπε, “Ένας αγώνας παίζεται στη Μαλάτια χθες το απόγευμα. Ο πρόεδρος της Malatyaspor βγαίνει,” Δεν μπορούσα να δω τον διαιτητή στο γήπεδο, πού ήταν ο διαιτητής, είτε ήταν εκεί ή όχι, “είπε ο Albayrak. μίλησε.

Δηλώνει ότι η κόκκινη κάρτα που εκδόθηκε στον Μουσταφά Μουχάμεντ ήταν λανθασμένη, ο Αλμπαϊράκ είπε θυμωμένα:

“Θέλεις να σταματήσεις τον Μωάμεθ έτσι. Δηλαδή, δεν μπορούσαμε να σπάσουμε τα σχέδιά του σήμερα. Θέλουμε δικαιοσύνη, δικαιοσύνη. Δεν έχει απομείνει δικαιοσύνη στο ποδόσφαιρο. Αρκετά έχει έρθει εδώ. Γιατί αφήνουμε τα παιδιά μας και έρχονται εδώ, γιατί δουλεύουμε χωρίς να πούμε χειμώνα ή χειμώνα, γιατί ρίχνουμε εκατομμύρια δολάρια στους δρόμους; “Κανείς δεν μπορεί να μιλήσει, δεν μας κάνει να μιλήσουμε. Θα μπορούσε να υπάρξει κάτι τέτοιο; Μιλήσατε γι ‘αυτό; μιλάμε για αυτό; Είναι μια κόκκινη κάρτα; Η ​​ενέργεια του αδελφού μου Μουσταφά Μουχάμεντ είναι μια κόκκινη κάρτα; Αν πρόκειται για κόκκινη κάρτα, είναι ποινή στο Τραμπζόν, είναι ο πατέρας του. Επιτρέψτε μου να παραιτηθώ από το επάγγελμα τώρα. Αρκετοί φίλοι. Ποιος εξυπηρετούμε, τι είναι αυτό. Θέλουμε δικαιοσύνη, δεν θέλουμε κάτι διαφορετικό. Μπορεί να μην παίζουμε καλά, εντάξει. Αφήστε τους να παρακολουθήσουν τη θέση του Μουσταφά Μωάμεθ μέχρι το πρωί. Μπορείτε να κοιμηθείτε άνετα απόψε. Τι εννοούσατε από εμάς. “

MKE Ankaragücü Προπονητής Karaman: Αυτή η νίκη δεν θα μας χαλάσει

Μιλώντας στη συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε μετά τον αγώνα MKE Ankaragücü Προπονητής Hikmet Karaman, Είπε ότι πήραν ένα πολύ σημαντικό 3 πόντο.

Δηλώνοντας ότι είχαν δει μια κόκκινη κάρτα σε προηγούμενους αγώνες και ότι ήταν σημαντικό να τελειώσει αυτό το ματς με 11 άτομα, ο Karaman είπε, “Το Galatasaray είναι μια ισχυρή ομάδα, η καλύβα της είναι επίσης ισχυρή. Τα πρώτα 30 λεπτά ήταν πολύ σημαντικά. Ο Korcan τράβηξε ένα έξω, και δώσαμε μια θέση στο πίσω πέρασμα. Ενώ ο αντίπαλος απέμεινε 10 άτομα, μας έμειναν. Έπρεπε να ελέγξουμε το καλό παιχνίδι. Οι παίκτες που εισέρχονται θα πρέπει να έχουν περισσότερο αντίκτυπο. Εάν απομένουν 10 άτομα, τέτοια οι ομάδες μπορούν να επιστρέψουν από το 2-0. Οι παίκτες ποδοσφαίρου θα πρέπει να συμβάλλουν ειδικά σε εκείνους που μπαίνουν στο παιχνίδι σε τέτοιες περιπτώσεις. Τουλάχιστον μετακινήσαμε την τελευταία μας θέση προς τα πάνω. Πρέπει να εργαστούμε σκληρότερα από οποιονδήποτε άλλο. Αυτή η νίκη δεν θα μας χαλάσει. Μαζί, πρέπει να φέρουμε τον Ankaragücü στο τέλος του πρωταθλήματος, την ομάδα της πρωτεύουσας στο χαρούμενο τέλος. χρησιμοποίησε τις εκφράσεις.

Τονίζοντας τη σημασία της νίκης του Galatasaray, ο Karaman επαίνεσε την απόδοση του Alper Potuk και είπε:

“Δεν έπαιξα τον Alper στον αγώνα εναντίον του Rizespor. Στην πραγματικότητα, αυτό ήταν ένα μήνυμα. Είπα στον Alper,” Θα σας πιστέψω πρώτα, κοιτάξτε την πιο ώριμη ηλικία. Ο στόχος σας είναι να πετύχετε στην Ankaragücü και να γίνετε εναλλακτική λύση η εθνική ομάδα. Εάν αυτή η ομάδα μετακινηθεί και φαίνεται να συμβάλλει στη μεσαία τάξη, θα το κάνει. Οι κάμερες σας δείχνουν, γιατί, ο Άλπερ έκανε το ντεμπούτο του στο Εσκισχίρ, είχε επιτυχημένες σεζόν στο Φενερμπαχτσέ. Έχετε μια ποιότητα, πρέπει να το αντικατοπτρίσετε τόσο στην ιδιωτική σας ζωή όσο και στον αγρό. Είχε έναν επιτυχημένο αγώνα σήμερα. Έδωσε το σήμα. “

MKE Ankaragücü Club President Mert: Ελπίζω ότι η Ankaragücü θα παραμείνει σε αυτό το πρωτάθλημα

Κάνοντας δηλώσεις μετά τον αγώνα Fatih Mert, επικεφαλής του MKE Ankaragücü, Είπε ότι είχαν μια πολύ σημαντική νίκη.

Υπενθυμίζοντας ότι δεν θα μπορούσαν να κερδίσουν έναν αγώνα για μεγάλο χρονικό διάστημα, ο Mert είπε, “Αυτό που χρειαζόμασταν ήταν μια νίκη που περιμέναμε για εβδομάδες. Δυστυχώς, δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε για 6 εβδομάδες. Ελπίζω ότι ο Ankaragücü θα παραμείνει σε αυτό το πρωτάθλημα. Θα δώσουμε ό, τι μπορούμε για να μείνουμε. ” μίλησε.

Σχετικά με τον αγώνα, ο Mert είπε, “Έχουμε μια νίκη που μας αξίζει, πιστεύουμε ότι παίξαμε καλά. Ήταν μια ωραία νίκη.” βρήκε την αξιολόγηση.

Ερωτηθείς για το αν θα είναι και πάλι υποψήφιος στο συνέδριο, ο Mert είπε, “Θα πάρουμε την απόφασή μας αυτή την εβδομάδα. Θα καθίσουμε και θα μιλήσουμε με τους φίλους μας. Οι φίλοι μας έχουν την επιθυμία να συνεχίσουν. Δεν υπάρχει υποψήφιος που έχουμε ακούσει από τώρα. ” έδωσε την απάντηση.