Η σημασία δείχνει τη στενή συμμόρφωση

Το 16ο παιχνίδι της Premier League και το “Everton” συναντούν το “Manchester City” στο “Goodison Park”.

0473: Έβερτον – Μάντσεστερ Σίτι 22:00 (Goodison Park)

Έβερτον. Ξεπερνώντας τον αποκλεισμό του League Cup την Τετάρτη (23/12), δραπέτευσε από το “Bremal Lane” με διπλό σκορ από τον Sigurdsson στο 80ο λεπτό (0-1). Με αυτή τη νίκη, το “Έβερτον” έφτασε 9 πόντους στην Πρέμιερ Λιγκ φέτος και βρίσκεται στη δεύτερη θέση. Αν πετύχει και κερδίσει απόψε, θα φτάσει στην κορυφή και θα εκμεταλλευτεί πλήρως τη χθεσινή ήττα του “Λίβερπουλ” (1-1).

Ειδήσεις αγώνων: Οι Dean պաշտպան Midfielders Alan, Gbame και Delph είναι εκτός. Ο Ρίτσαρντσον (ακραίος) δεν είναι έτοιμος και ο Hames Rodr-guez (μέσος) θα είναι δύσκολο να επιτευχθεί.

Πιθανή σύνθεση. Pickford, Coleman, Mina, Keane, Godfrey, Gomez, Ducur, Job, Sigurdsson, Bernard, Calvert-Lew.

Πόλη του Μάντσεστερ. Η City συνέχισε την άνοδο της το Σάββατο (26/12), αυτή τη φορά νικώντας το Newcastle 2-0. Χωρίς να βελτιώσει την απόδοσή του, η ομάδα του Pep Guardiola κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 14ο λεπτό με τον Gudogan και στο 55ο λεπτό ο Ferran Torres σημείωσε το τελικό γκολ. Η συνάντηση με τις «καραμέλες» είναι μια πρόκληση, γιατί αν καταφέρει να πάρει το τρίγωνο, η απόσταση από την κορυφή θα μειωθεί κατά -3.

Ειδήσεις αγώνων: Walker (πίσω) և Jes oss (προς τα εμπρός) παραμένουν συγκρατημένα. Η Γκαρσία δεν είναι έτοιμη.

Πιθανή σύνθεση. Anderson, Cancello, Stones, Laporte, Medi, Rodrigo, Fernandinho, De Bruyne, Mahrez, Sterling, Aguero.

Ιστορικό: Τα τελευταία δέκα χρόνια στο Goodison Park, και οι δύο ομάδες κέρδισαν πέντε και η άλλη ισοπαλία.

16.01.10 Πρέμιερ Λιγκ: Έβερτον Πόλη του Μάντσεστερ 2: 0:

Εκτίμηση: Δεδομένης της σημασίας του παιχνιδιού και για τις δύο ομάδες, περιμένουμε ένα παιχνίδι χαμηλής ταχύτητας. Το φετινό Έβερτον εμπνέει εμπιστοσύνη, αλλά απόψε υποφέρει από προβλήματα αγώνα. Από την άλλη πλευρά, οι «πολίτες» άρχισαν σταδιακά να μειώνουν τη διαφορά, αλλά όταν φεύγουν από την έδρα τους, δυσκολεύονται να σκοράρουν. (X ή X 2.03 Meridianbet:)

15 ευρώ ΕΓΓΡΑΦΗ: ΔΩΡΟ:Εγγραφείτε: Meridianbet:,com:,Κι: և Λάβετε μπόνους 15 €.